Jak naprawić programy, które nie uruchamiają się w wyszukiwarce Windows w systemie Windows 10?

Menu Start to nie jedyna rzecz usunięta w systemie Windows 10. rafinowany Okna z sporadycznie i rzadko istnieje rozwiązanie, jeśli elementy nieindeksowane nie działają. To powiedziawszy, czasami, mimo że wyszukiwarka Windows może znaleźć aplikacje, nie pozwoli ci ich otworzyć. To jest błąd, a nie ograniczenie funkcjonalności. Jeśli możesz znaleźć aplikację w wyszukiwarce Windows, możesz kliknąć, aby ją uruchomić, lub użyć klawisza Enter, aby ją otworzyć. Aby naprawić programy, które nie uruchamiają wyszukiwania systemu Windows, musisz upewnić się, że aplikacje w tle są włączone.

Podstawowe sterowanie

Przed wypróbowaniem tego rozwiązania, tak prostego, jak to jest, wykonaj następujące testy.

  1. Upewnij się, że plik, który próbujesz „uruchomić”, aby uruchomić aplikację, jest plikiem EXE aplikacji lub skrótem do niego. Wyszukiwarka Windows może znaleźć inny typ pliku i nie przyglądasz się uważnie wynikom wyszukiwania.
  2. Upewnij się, że aplikacja nie jest uszkodzona. Znajdź go na liście aplikacji i spróbuj uruchomić go stamtąd lub spróbuj uruchomić go z Eksploratora plików.
  3. Spróbuj uruchomić standardową aplikację, taką jak Notatnik, znajdź ją w wyszukiwarce Windows i uruchom ją stamtąd.
  4. Wyłącz wszystkie aplikacje, które mogą ogólnie zmienić interfejs użytkownika systemu Windows 10, zwłaszcza pasek zadań, i sprawdź, czy problem nadal występuje.

>> Jeśli wszystkie powyższe testy zakończą się pomyślnie, przejdź do rozwiązania swojego problemu.

Napraw programy, które nie uruchamiają się w wyszukiwarce Windows

Otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do grupy Ustawienia prywatności. Przewiń do listy kart po lewej stronie i wybierz kartę Tła. U góry tej karty zobaczysz przełącznik „Pozwól aplikacjom działać w tle”. Włączyć. Nie musisz uruchamiać żadnych aplikacji, aby działać w tle. Włączenie tej opcji powinno działać.

>> następnie jeśli używasz Cortany , musisz się wylogować. Aby wylogować się z Cortany, kliknij Cortana na pasku zadań i kliknij ikonę hamburgera w lewym górnym rogu. W oknie, które się otworzy, kliknij Wyloguj się pod swoim imieniem i adresem e-mail.

>> W każdym razie uruchom ponownie system i po ponownym uruchomieniu komputera sprawdź, czy dwie wprowadzone zmiany utknęły lub powróciły do ​​poprzedniego stanu. Jeśli nadal są w tym samym stanie, w jakim je zainstalowałeś, powinieneś być w stanie uruchomić aplikacje wyszukiwania systemu Windows.

Gdy Windows Search działa poprawnie, możesz ponownie zalogować się do Cortany.

Jeśli zmiany nie zostaną zapisane po ponownym uruchomieniu, mogą występować inne problemy z systemem, które wymagają dalszego zbadania w celu rozwiązania.

Dodaj komentarz