Jak naprawić okładkę albumu w Eksploratorze plików w systemie Windows 10

Okładka albumu dołączona do pliku MP3 zostanie dodana do metadanych pliku. Dzięki temu grafika może być wyświetlana we wszystkich odtwarzaczach multimedialnych. Niestety, niektóre odtwarzacze multimedialne nie zawsze to wykrywają, a czasami sama informacja jest tracona podczas kopiowania/przenoszenia plików audio. Nie ma skrótów do dodawania obrazów do pliku. Jeśli chcesz to zrobić ręcznie, możesz potrafi korzystać z Windows Media Playera, chociaż zajmie to trochę czasu. Jeśli twoje pliki audio mają album artystyczny, ale nie pojawiają się w Eksploratorze plików, musisz zastosować długą modyfikację. Oto jak uzyskać album z okładką w Eksploratorze plików.

Okładka albumu w Eksploratorze plików

Okładka albumu może nie pojawiać się w Eksploratorze plików, niezależnie od aplikacji użytej do jej dodania. To nie jest problem z aplikacją, której używasz i nie stanowi już problemu z Eksploratorem plików. Grafiki tam są i zobaczysz je w innych aplikacjach, a także w Groove.

Aby rozwiązać problem z plikiem, zastosuj poprawkę do każdego pliku osobno. Jeśli masz pliki należące do tego samego albumu, możesz zaoszczędzić czas.

Najpierw prześlij obraz, którego chcesz użyć jako okładki pliku. Po uzyskaniu obrazu otwórz Windows Media Player i przejdź do swojej biblioteki. Znajdź plik w swojej bibliotece. Następnie przeciągnij i upuść obraz okładki do utworu lub albumu. Nie należy stosować żadnej innej metody dodawania pokrycia. Należy wykonać przeciąganie i upuszczanie.

>> Po zaktualizowaniu okładki odwiedź plik w Eksploratorze plików, a zobaczysz, że standardowa ikona pliku została zastąpiona obrazem okładki.

>> ty motyw możesz edytować później, jeśli chcesz, i nie musisz do tego celu używać programu Windows Media Player. Okładka powinna zostać zaktualizowana w Eksploratorze plików, gdy się pojawi. Jeśli jednak nie, musisz zastosować to samo rozwiązanie.

Na szczęście Windows Media Player jest nadal zawarty w systemie Windows 10, co jest jedynym powodem, dla którego ten hack początkowo zadziałał. Jeśli nie masz programu Windows Media Player w swoim systemie lub jest on nieaktualny, możesz użyć programu Groove.

Powodem, dla którego Groove jest wymieniany jako drugi wybór, jest to, że dodawanie okładek albumów wymaga więcej wysiłku niż przeciąganie i upuszczanie. Otwórz aplikację Groove i przejdź do karty Albumy. Znajdź plik utworu tutaj. Kliknij przycisk Edytuj informacje. Jeśli nie widzisz przycisku Edytuj informacje, zobaczysz przycisk z dodatkowymi opcjami. Kliknij go, a menu, które się otworzy, będzie miało przycisk Edytuj informacje.

>> Na ekranie Edytuj informacje kliknij przycisk Edytuj na okładce albumu i wybierz obraz, którego chcesz użyć. Kliknij Zapisz i poczekaj sekundę lub dwie, aż grafika zostanie zaktualizowana i pojawi się w Eksploratorze plików.

>>

Dodaj komentarz