Jak edytować lub dodać favicon do bloga lub witryny blogera

Google jest teraz częścią naszego życia dzięki wielu funkcjom. Jednym z cudów oferowanych przez Google jest platforma Blogger, z której możesz korzystać Twórz bezpłatne blogi ten Jest w pełni konfigurowalny i pozwala przejść od szablonu do drobnych szczegółów, takich jak favicon witryny.

Favicon, ulubiona ikona w języku angielskim (ulubione ikony) i jest mały obrazek związany ze stroną ten Wszystko Konto Bloggera posiada możliwość edycji favicon. Zwykle umieszcza się go przed nazwą witryny na stronie.

Dlaczego potrzebuję niestandardowej favikony?

Ikona Twojej witryny jest powiązana z Twoją marką. osoby odwiedzające Twoją witrynę skojarz markę ze swoim wizerunkiem ten Jeśli zobaczą ten obraz na innej stronie, takiej jak Facebook, Instagram lub w innej sieci społecznościowej, natychmiast zrozumieją, że to Twoje imię.

To niesamowite, że coś tak prostego ma taki wpływ na Twojego bloga, ale jeśli chcesz, aby ludzie o Tobie wiedzieli, musisz mieć wizerunek powiązany z Twoją marką. Zwłaszcza jeśli jesteś młody i nowy rozwój w cyfrowym świecie ten

Obraz mówi ci, kim jesteś i kim jesteś. Należy wziąć pod uwagę kilka niezwykle ważnych szczegółów, a nawet wybrane przez Ciebie kolory będą miały duży wpływ na Twoją markę.

Wymagania systemowe Favicon dla Bloggera

  • Ogólnie rzecz biorąc, minimalny rozmiar ikony Bloggera to 16 x piksele 16 ten
  • Muszę mieć prosty projekt i widoczne w minimalnej skali. Nie wspominając o tym, że musi być imponujący, aby był niezwykły.
  • Organizacja Narodów Zjednoczonych plan prototyp , wyjątkowy, aby wyróżnić się na tle konkurencji.
  • Rozmiar pliku nie powinna przekraczać 100 KB.
  • Powinnam kwadratowy obraz ten W przeciwnym razie platforma odrzuci plik.

Jak przekonwertować mój ulubiony blog lub witrynę na Bloggera?

Zaloguj się na swoje konto Bloggera ten Możesz to zrobić sam Konto Google pod adresem wprowadź swoje dane dostępowe. W głównym panelu sterowania Bloggera wybierz Wybór projektu znajduje się w lewym okienku.

Wybierz pierwszy parametr konfiguracyjny o nazwie Ikona Strona ten

Otworzy się nowe okno, w którym możesz Usuń ikonę znalezione w tym czasie. Gdy usuniesz bieżącą ikonę, ikona Bloggera pojawi się domyślnie po wczytaniu nowej strony bloga.

Jeśli chcesz zmienić ikonę, naciśnij przycisk Wybierz plik ten W Eksploratorze plików znajdź lokalizację na komputerze, w której znajduje się ikona.

Wybierz plik i kliknij Zapisz przycisk ten

Nowa favicon jest automatycznie ładowana do konfiguracji, ale aby zapisać zmianę, kliknij przycisk Zapisz projekt. Sprawdź efekt końcowy przyciskiem Badania i zobaczysz, że masz nową ikonę w swojej przeglądarce.

Narzędzia do tworzenia własnego favocon

Ikona GenFav

Świetne narzędzie do tworzenie ikon w internecie i wolne. Umożliwia utworzenie ikony z obrazu, który masz na komputerze. Dostępne rozmiary ikon to 16 × 16, 32 × 32, 48 × 48, 64 × 64 i 128 × 128.

Interfejs jest dość intuicyjny i łatwy w użyciu. postępuj zgodnie z instrukcjami, aby uzyskać faworyta na końcu. Ostateczny wynik można pobrać pod adresem jpg, png, gif lub ico. Wynik jest prawie natychmiastowy i możesz go natychmiast pobrać na swoją stronę.

Generator favicon

Podobnie jak poprzednie narzędzie Generator favicon , pozwala utwórz ikonę z obrazu na swoim komputerze utwórz plik 16 × 16 w formacie ico, gif, png lub jpg.

To, co jest bardzo atrakcyjne w tej platformie, to fakt, że ma ona własną galerię ikony dostępne dla użytkowników. To całkiem proste, ale dobry początek, jeśli Twoja marka nie ma jeszcze wizerunku.

Dodaj komentarz