Edytuj filmy lub znajdź osoby za pomocą aplikacji Zdjęcia w systemie Windows 10

Jeśli często korzystasz z aplikacji Zdjęcia, mogłeś zobaczyć wyskakujące okienko podczas pisania tych wiadomości. Tak więc, oprócz klasycznej przeglądarki obrazów, Windows 10 Photos pozwala teraz: edytuj i twórz filmy lub wyszukuj osoby lub obiekty między naszymi zdjęciami.

Zdjęcia w systemie Windows 10 umożliwiają teraz edycję filmów i znajdowanie osób

Wchodząc do narzędzia Zdjęcia, znajdujemy teraz przycisk Stwórz u góry interfejsu, który pozwala wybrać, czy chcesz utworzyć nowy projekt wideo, album lub kolekcję powiązanych zdjęć i filmów, czy opcję remiksowania wideo, która umożliwia przeglądanie i edycję wideo utworzonego dla Ciebie. Jeśli wybierzemy nowy projekt wideo, zostanie nam przedstawiony ekran, z którego możemy dodać zdjęcia lub filmy do naszego projektu i które możemy oprzeć na harmonogramie zgodnie z naszymi preferencjami.

Ponadto pozwala nam również dodać dźwięk lub tekst do osi czasu wideo. Po zakończeniu zdjęcia systemu Windows 10 dają nam możliwość przycinanie, dodawanie filtrów jasności i kontrastu, dodawanie tekstu lub korekt ruchu, takich jak które zwiększają lub zmniejszają, przechylają się w górę lub w dół itp. W tych opcjach dodaliśmy również możliwość dodawania obiektów 3D do naszego wideo, aby było znacznie bardziej atrakcyjne.

Po utworzeniu lub edycji filmu i dostosowaniu go do naszych upodobań Zdjęcia pozwalają eksport w trzech różnych formach , jeden specjalnie stworzony do szybkiego ładowania i umożliwiający łatwe udostępnianie przez e-mail, inny na wypadek, gdybyśmy chcieli go udostępnić w Internecie, a inny w wyższej rozdzielczości, aby można go było oglądać na dużych ekranach wysokiej jakości.

Kolejną innowacją jest możliwość wyszukiwania zdjęć w całej naszej kolekcji za pomocą określonych słów kluczowych. A teraz, gdy dodaliśmy nowe obrazy do Galerii zdjęć, aplikacji automatycznie kategoryzuje nasze zdjęcia według miejsc, rzeczy, ludzi itp. Gdy to zrobimy, podczas wyszukiwania obrazu będziemy mogli wybrać słowo kluczowe w wyszukiwarce, a ona automatycznie pokaże nam wyniki. System oparty na rozpoznawaniu obrazów, który pokazuje nam pewne sugestie po kliknięciu paska wyszukiwania w Zdjęciach w systemie Windows 10.

Dodaj komentarz