Popularne techniki hakerskie, które musisz znać

Najpopularniejsze techniki hakerskie

Jak wspomnieliśmy, przestępcy w cyberprzestrzeni posługiwać się różne techniki, które mogą zagrozić naszemu bezpieczeństwu. Używają pewnych mechanizmów, aby przyciągnąć uwagę ofiary i ostatecznie osiągnąć swój cel, jakim jest zaatakowanie naszego bezpieczeństwa i prywatności.

Aby móc to zrobić, muszą stosować innowacyjne techniki, które będą w stanie wyjść poza używane przez nas narzędzia bezpieczeństwa. Możliwości są tak duże, jak tylko możesz sobie wyobrazić. Wyjaśnimy, czym są te techniki i jakie są najczęstsze.

wędkarstwo elektroniczne

Pharema to bez wątpienia jedna z najczęściej używanych przez hakerów technik hakerskich ten Jak wiemy, polega ona na wysłaniu do ofiary wiadomości lub e-maila w celu przyciągnięcia jej uwagi oraz kradzieży haseł i haseł. Zwykle używają komunikatów ostrzegawczych, ceny lub czegokolwiek, co naprawdę przyciąga użytkownika do linku.

Chodzi o to, że te linki prowadzą do stron stworzonych do ataku. Twierdzą, że jest to legalna strona internetowa, z którą może się połączyć ofiara, ale w rzeczywistości dane są wysyłane na serwer kontrolowany przez hakerów.

Złośliwe załączniki

Technika załączniki mieć na myśli jest również ściśle związany z pocztą e-mail ten Cyberprzestępcy mogą wysłać wiadomość e-mail z treścią zachęcającą ofiarę do pobrania lub otwarcia załącznika. Może to być dokument tekstowy, obraz, plik PDF…

Kiedy ofiara otwiera lub pobiera ten złośliwy załącznik, jej komputer jest zainfekowany. Cyberprzestępcy bardzo to wykorzystują i trzeba być bardzo ostrożnym. Musimy zawsze kierować się zdrowym rozsądkiem.

Kradzież ciasteczek

Ataki przeglądarek są bardzo powszechne. Mówimy o tym kradzież ciasteczek , wstrzykiwanie złośliwego oprogramowania w celu przekierowania na potencjalnie niebezpieczne strony, fałszywe rozszerzenia ukrywające się itp. Kradzież plików cookie jest powszechnie wykorzystywana do pozyskiwania informacji i danych od użytkowników. Inny sposób, w jaki hakerzy mogą korzystać z Twojej sieci.

Wiemy już, że nasze informacje w dzisiejszym Internecie mają wielką wartość. Wiele firm marketingowych szuka sposobu na uzyskanie tych danych, wysłanie ich do kampanii w postaci wiadomości-śmieci, ukierunkowanych reklam, a nawet sprzedaż ich stronom trzecim.

Keylogger

To kolejna technika hakerska, którą można wykorzystać do kradzieży naszych haseł. Jak wiemy, celem w tym przypadku jest ponowna kradzież naszych haseł. Nazywane złośliwym oprogramowaniem wszedł keylogger a jego funkcją jest rejestrowanie całego tego, co robimy. W ten sposób mogliby zbierać klucze i dane uwierzytelniające oraz uzyskiwać dostęp do naszych kont.

Keyloggery są bardzo popularne zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i komputerach stacjonarnych. Potrzebujemy narzędzi bezpieczeństwa, które pomogą nam uniknąć tych zagrożeń.

Ataki DDoS

Odciski palców są niezbędne do tworzenia ekranów Ataki DDoS bardzo dobrze wykorzystywane przez cyberprzestępców w sieci. Używają ich do odmowy obsługi. Mogą zakłócać prawidłowe działanie systemów i powodować ich nieprawidłowe działanie.

Coraz więcej urządzeń IoT jest atakowanych. Jak wiemy są to wszystkie komputery, które są podłączone do Internetu w naszych domach, takie jak telewizory, żarówki, odtwarzacze filmów…

W końcu są to główne techniki, które hakerzy mogą wykorzystać do przeprowadzania ataków w sieci.

Jak uchronić się przed cyberatakami

Przede wszystkim potrzebny jest zdrowy rozsądek. Widzieliśmy zagrożenia pojawiające się po pobraniu złośliwego oprogramowania, otwarciu niezabezpieczonego załącznika itp. Musisz zachować zdrowy rozsądek i unikać tego wszystkiego.

Potrzebne będą również narzędzia bezpieczeństwa. Dobry program antywirusowy może temu zapobiec rejestracja złośliwego oprogramowania zagrażające naszym urządzeniom. Potrzebujemy oprogramowania, które może chronić nasze systemy.

Wreszcie aktualizacja systemów jest równie ważna. Czasami hakerzy wykorzystują luki w zabezpieczeniach do przeprowadzania ataków. Koniecznie musimy mieć zainstalowane najnowsze łatki i aktualizacje.

Dodaj komentarz