Jakie są plusy i minusy przejścia na chmurę AWS? – Usługi internetowe Amazon

Obecnie usługi przetwarzania w chmurze Są bardzo poszukiwane wśród grup roboczych, przedsiębiorców, firm i organizacji dzięki ogromnym zaletom, jakie oferują. Ta branża współistnieje z kilkoma z tych platform, takimi jak Microsoft Azure czy Google Cloud, ale ta, która ma największe doświadczenie w świadczeniu usług w chmurze, to Usługi internetowe Amazon (AWS) ten

Wyjaśnimy Plusy i minusy przejście do chmury AWS. Już wyjaśniliśmy czym jest i jak działa AWS , ale w tym artykule pokażemy Ci korzyści płynące z przeniesienia Twojego projektu, firmy, biznesu lub organizacji na tę platformę. A także jakie są słabe strony tej potężnej dziedziny przetwarzania w chmurze.

Korzyści z przejścia na chmurę AWS

Fakt, że AWS ma ponad 10-letnie doświadczenie w cloud computingu, gwarantuje wiele zalet platformy. Nie bez powodu wiele zaufanych organizacji zleca na zewnątrz swoje dane, projekty, analizy, raporty, a nawet całą infrastrukturę. Główne zalety AWS to:

  • Najszersza sieć centrów danych na świecie: oferty wysoka niezawodność i bezpieczeństwo w swoich usługach oraz w infrastrukturze sieciowej, którą oferuje swoim klientom. ten Ogromne doświadczenie sprawiło, że zakres oferowanych przez nią usług jest znacznie szerszy niż w przypadku innych podobnych platform. ten
  • Doskonały elastyczność dla mniej projektowanie Rozwój: Bez względu na rodzaj produktu, projektu lub rozwiązania, które musisz zintegrować z grupą roboczą lub firmą, AWS oferuje wszystkie usługi, których potrzebujesz, aby tak się stało. Narzędzia są bardzo elastyczne i łatwo dostosowują się do potrzeb każdego środowiska.
  • Niska cena i oszczędności: bez konieczności inwestowania w uaktualnienia i uaktualnienia sprzętu i oprogramowania, możesz skupić się na podstawowych celach swojej firmy lub organizacji. Ponadto AWS pobiera opłaty tylko za korzystanie z usługi i jest skalowalny, m.in. Ceny i funkcje oferowane przez Amazon Elastic Compute Cloud.

Wady przejścia na chmurę AWS

Chociaż potencjał AWS jest naprawdę duży, zdarzają się sytuacje, w których usługi, struktura pracy i zarządzanie platformą mogą być negatywne. Dlatego biorąc pod uwagę charakterystykę Twojej firmy, organizacji lub projektu, powinieneś wziąć pod uwagę następujące wady, które możesz mieć po przejściu na AWS Cloud.

  • bardzo skomplikowane dla niedoświadczonych użytkowników: Jeśli chcesz samodzielnie wykonywać proste zadania lub tworzyć oprogramowanie, a nie masz doświadczenia, AWS nie jest dla Ciebie najlepszym wyborem. Narzędzia są nieco skomplikowane dla początkujących użytkowników, w takich przypadkach lepiej wybrać utwórz konto Google Cloud jego narzędzia są łatwiejsze w użyciu.
  • Nie nadaje się do specyficznych środowisk: będąc tak dużą i różnorodną platformą, bardzo łatwo zagubić się w ilości oferowanych usług i pominąć zadania, projekty czy potrzeby firmy. Jeśli szukasz platformy z narzędziami w środowiskach regulowanych AWS nie jest najlepszym rozwiązaniem.
  • Trudności w budżetowaniu i planowaniu kosztów: podczas gdy w niektórych przypadkach opłaty za użytkowanie mogą być korzystne, w innych nie. Kiedy planowanie kosztów jest napięte, może to być dużo trudno określić łączną wysokość opłat za zakupione usługi zwłaszcza, gdy przepływ pracy jest bardziej intensywny.

Jak widać, wiele z tego, co może zaoferować platforma przetwarzania w chmurze, zależy od potrzeb Twojego projektu, firmy lub organizacji.

Tak więc, chociaż przeniesienie infrastruktury chmury jest dobrą decyzją, wybór właściwej jest nieco bardziej skomplikowany. Jeśli planujesz migrację do AWS, ważne jest, aby wiedzieć wszystko, co ma Ci do zaoferowania i jego stronie internetowej, otrzymasz szczegółowe informacje ten

Pamiętaj też o tym różne usługi są dostępne w usługach w chmurze o różnych cechach. Wszystko, czego potrzebujesz do tworzenia, przechowywania lub zarządzania narzędziami, jest platformą z idealnymi elementami do osiągnięcia swoich celów.

Dodaj komentarz