Jak ustawić czas letni w systemie Windows 10

Jeśli mieszkasz na obszarze z czasem letnim. Wtedy będziesz zainteresowany, aby wiedzieć jak skonfigurować czas letni w Windows 10 ten Możemy skonfigurować system operacyjny tak, aby automatycznie dostosowywał się lub natychmiast go wyłączał.

Włącz lub wyłącz ustawienie czasu letniego w systemie Windows 10

Szopa skonfigurować czas letni, możemy użyć dwóch metod, które są naprawdę bardzo proste. Pierwszy to ustawienia systemu Windows, a drugi panel sterowania, każdy z nich zobaczymy szczegółowo poniżej.

W ustawieniach systemu Windows

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to nacisnąć „Windows + i”, aby otworzyć ustawienia systemu Windows. Następnie musimy przejść do „Czas i język”, a następnie „Data i godzina”.

Tutaj musimy poszukać sekcji „Strefa czasowa” i upewnić się, że włączone są „Ustaw czas automatycznie” i „Ustaw strefę czasową automatycznie”.

To wszystko, co musisz zrobić, aby stworzyć Windows iść przez automatyzacja w samą porę kiedy nadejdzie podana data.

Użyj Panelu sterowania, aby ustawić czas letni w systemie Windows

Najpierw musimy kliknąć „Start” i wpisać „Panel sterowania”, wpisz „Enter”. Otworzy się nowe okno, dla ułatwienia kliknij „Wyświetl przeciwko” w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Duże ikony”.

Teraz musimy wybrać „Data i godzina”, a otworzy się okno. Tutaj musisz kliknąć przycisk „Zmień strefę czasową”, który znajduje się na pierwszej karcie. Otworzy się małe okno, w którym musimy wybrać naszą strefę czasową.

Następnie wystarczy kliknąć „OK” i już zmieniliśmy strefę czasową. Kiedy nadejdzie czas, automatycznie przełączymy się na czas letni, nic nie robiąc.

Jeśli chcesz wyłączyć tę zmianę, musisz postępować zgodnie z pierwszą metodą i wyłączyć odpowiednie opcje. W ten sposób nie przełączy się automatycznie na czas letni. Chociaż, jak widać, włączanie i wyłączanie czasu letniego w systemie Windows 10 jest dość łatwe.

Dodaj komentarz