Najczęstsze ataki na urządzenia IoT

Coraz częściej używane urządzenia IoT

Ostatnio nastąpił znaczny wzrost Urządzenia IoT w naszym domu. Technologia szybko się zmienia i mamy coraz więcej komputerów podłączonych do Internetu. Trend jest taki, że w najbliższych latach liczba ta będzie się pomnażać i będzie znacznie wyższa niż obecnie. Będziemy mieć więcej urządzeń, ale też bardzo różnych.

Problem polega na tym, że hakerzy wykorzystują rozwój tego typu technologii do przeprowadzania swoich ataków. Opierają się one głównie na zidentyfikowanych lukach, a także na słabych ustawieniach bezpieczeństwa po stronie użytkowników. To nie tylko zagraża temu sprzętowi, ale może również wpływać na inne urządzenia w sieci.

Najczęstsze ataki na urządzenia IoT

Hakerzy wykorzystują te komputery do przeprowadzania różnego rodzaju ataków. Wymienimy główne, które mogą doprowadzić nasze zespoły do ​​porażki.

Ataki DDOS

Jednym z tych problemów, które mogą wpływać na urządzenia IoT, jest Ataki DDOS ten Jak wszyscy wiemy, atak typu „odmowa usługi” może mieć wpływ na wiele typów komputerów. Nasze urządzenie może uczestniczyć w botnecie kontrolowanym przez cyberprzestępców w celu infiltracji innych systemów.

spam

Le spam to kolejny problem na urządzeniach IoT. Nasze urządzenie może być częścią botnetu służącego do wysyłania spamu na inne komputery, ale możliwe jest również, że atakujący wyśle ​​nam spam ze względu na luki w zabezpieczeniach.

Otrzymywanie niechcianych wiadomości może stanowić poważne zagrożenie bezpieczeństwa. Za tym może kryć się złośliwe oprogramowanie, złośliwe linki i wpływać na naszą prywatność.

Brutalna przemoc

To bez wątpienia jeden z najczęstszych ataków na urządzenia IoT. W tym przypadku cyberprzestępcy próbują uzyskać do niego dostęp przy użyciu brutalnej siły. Wypróbowują najpowszechniejsze i najpowszechniejsze hasła, przez co mogą narazić komputery ofiar na niebezpieczeństwo.

Kradzież informacji

Oczywiście to kradzież informacji to kolejne zagrożenie dla urządzeń IoT. W takim przypadku mogą uzyskać dane o korzystaniu z naszego sprzętu, zbierać historię przeglądania itp.

Wiemy już, że informacje w Internecie mają dziś ogromną wartość. Wiele firm marketingowych może go używać do wysyłania ukierunkowanych reklam. Same platformy mogą również sprzedawać te dane stronom trzecim.

Złośliwe oprogramowanie

Prosta funkcja wysyłki złośliwe oprogramowanie Nasze urządzenie otwiera przed cyberprzestępcami szeroki wachlarz możliwości. Przykładem jest oprogramowanie ransomware, które próbuje zaszyfrować nasze urządzenie, a tym samym żądać okupu za odzyskanie plików. Złośliwe oprogramowanie może być przesyłane do innych urządzeń podłączonych do sieci.

Jak chronić bezpieczeństwo urządzeń IoT

Widzieliśmy niektóre z najczęstszych rodzajów ataków na urządzenia IoT. Przedstawimy teraz szereg wskazówek, jak nie paść ofiarą i nie narażać naszych zespołów na niebezpieczeństwo. Pierwsza i najważniejsza jest zawsze zaktualizuj te urządzenia ten Nie ma znaczenia, jakie to urządzenie, czy używamy go mniej. Zawsze ważne jest, aby go aktualizować, ponieważ czasami istnieją luki, które mogą zostać wykorzystane przez hakerów.

Konieczne będzie również zwrócenie uwagi na programy i dodatki, które instalujemy. Ważne jest, aby zawsze pobierać je z oficjalne źródła ten Tylko w ten sposób możemy uniknąć niepotrzebnego ryzyka, które utrudnia prawidłowe działanie naszych urządzeń.

Oczywiście kolejnym punktem, o którym nie możemy zapomnieć, jest: szyfrowanie urządzenia ten Zazwyczaj te urządzenia mają hasło fabryczne. Jednak ideałem jest zmiana tego klucza i uczynienie go całkowicie potężnym i skomplikowanym. Musi zawierać litery (duże i małe), cyfry i inne symbole specjalne.

Dodaj komentarz