Poznaj główne ataki, jeśli zamierzasz nawiązać połączenie wideo i jak ich uniknąć

Najczęstsze ataki na programy do połączeń wideo

Jak mówią, kiedy mijamy wideo rozmowa, możemy doświadczyć bardzo różnych ataków na bezpieczeństwo. Mogą kraść nasze dane osobowe i informacje, atakować urządzenia, monitorować rozmowy… W końcu mogą zagrozić naszej prywatności i bezpieczeństwu.

Istnieje wiele rodzajów ataków sieciowych, a także różne metody, które możemy rozważyć, aby się chronić. Dlatego tak ważne jest, aby przez cały czas być świadomym zagrożeń, aby móc odpowiednio się bronić.

Bombardowanie lub bombardowanie

Jednym z głównych ataków jest tzw bombardowanie ten Jest to niepożądana ingerencja w rozmowę, zwykle z grupą uczestników. Użytkownik uzyskujący dostęp nie powinien tego robić i może przerywać komunikację, wysyłać spam i ostatecznie modyfikować rozmowę.

To jest coś, co wpłynęło na wiele platform do rozmów wideo. Mają tendencję do wykorzystywania luk w zabezpieczeniach i ich inwazji. Przykładem jest Zoomboming, jeden z takich ataków, który wpływa na popularną platformę Zoom.

Złośliwe linki

Złośliwe linki często pojawiają się w rozmowie, gdy użytkownicy prowadzą rozmowę wideo. To są Znajomości zbliżanie się do zaatakowanych witryn, które mogą rozpowszechniać złośliwe oprogramowanie lub wykradać niektóre informacje.

Ten problem może dotyczyć każdego rodzaju usługi czatu, w której użytkownicy mogą wysyłać tekst. Dostępne również w aplikacjach do obsługi wiadomości błyskawicznych.

Skradzione linki do spotkań

Wiele z tych platform ma łącza, do których wysyłają użytkowników, aby dołączyli do spotkania. W ten sposób masz gwarancję, że tylko zaproszeni mogą wejść i komunikować się.

Może się to jednak zdarzyć dostęp do linków skradziony. Albo dlatego, że są narażeni na Internet i mają do niego dostęp, albo dlatego, że przeprowadzają jakiś atak i zaczynają od tego zaproszenia.

Kradzież praw administratora

Podobny problem to kradzież praw administratora ten Podczas telekonferencji normalnym jest, że użytkownik zarządza wejściem lub wyjściem, modyfikuje różne parametry, takie jak nazwa itp.

Kradzież administracyjna może być poważna, jeśli bierzesz udział w spotkaniu z wieloma użytkownikami i gdzie poruszane są na przykład ważne kwestie biznesowe. Intruz może decydować, kto wejdzie i kontrolować wszystkie aspekty tej rozmowy.

Fałszywe programy

Klasykiem jest znajdowanie programów, które zostały złośliwie zmodyfikowane i dlatego są fałszywe. Ich misją jest po prostu instalowanie szkodliwych dodatków w naszym systemie, tworzenie adware i powodowanie awarii naszego komputera.

Nawet taki fałszywy program mógłby kraść informacje o użytkownikach i hasła ten Poważny problem, który może zagrozić prywatności ofiary poza wpływem rozmowy wideo. ten

Ataki wędkarskie

Ataki wędkarskie są również bardzo powszechne ten W takim przypadku otrzymujemy e-maile lub wiadomości informujące nas o problemie z kontem, którego używamy do wideorozmów. Powiedziano nam, że musimy zaktualizować hasło lub dokonać zmiany.

Problem polega na tym, że właśnie to wysyła nam atakujący. Próbuje zastosować strategię zdobycia zaufania ofiary, która wpada w pułapkę kradzieży identyfikatorów kont i haseł, aby móc kontrolować rozmowę wideo.

Jak uniknąć obaw o bezpieczeństwo podczas połączeń wideo

Widzieliśmy niektóre z głównych ataków, jakich możemy doświadczyć podczas nawiązywania połączeń wideo i korzystania z takich aplikacji. Pokażemy teraz kilka podstawowych wskazówek, jak unikać popełniania błędów i problemów, które wpływają na bezpieczeństwo.

Zawsze pobieraj z wiarygodnych źródeł

Jednym z kluczy do bezpiecznych połączeń wideo jest zawsze dostanie się z wiarygodnych źródeł ten Oznacza to przejście na oficjalną stronę oprogramowania lub korzystanie z oficjalnych sklepów. To prawda, że ​​czasami natrafiamy na strony osób trzecich, które oferują podobne programy, ale nie zawsze są one niezawodne.

Zaktualizuj aplikację

Bardzo ważne jest również posiadanie aplikacji korekta włożyłem oraz dzień ten Mogą pojawić się luki, które mogą być wykorzystywane przez hakerów do przeprowadzania ataków. Dzięki poprawkom i aktualizacjom możemy uniknąć problemów. Musimy go również zastosować do samego systemu i do każdego używanego przez nas urządzenia.

Używaj silnych haseł

Oczywiście nie możesz przegapić wskazówek silne klawisze ten Ważne jest, aby były losowe, miały litery (duże i małe), cyfry i inne specjalne symbole. Powinno być unikalne, aby uniknąć efektu domina w przypadku wycieku z innej usługi.

Skonfiguruj aspekty bezpieczeństwa rozmowy

Kiedy zaczynamy grupę czatu wideo z innymi użytkownikami, programy zazwyczaj pozwalają nam skonfigurować pewne aspekty związane z bezpieczeństwo i poufność ten Musimy zawsze o tym pamiętać i dbać o to, aby rozmowy były tak bezpieczne, jak to tylko możliwe.

Dlatego postępując zgodnie z tymi instrukcjami, możemy wykonywać bezpieczne połączenia wideo. Zawsze unikaj problemów, które mogłyby zagrozić naszym danym i wydajności. Priorytetem jest również zapewnienie odpowiedniej jakości sygnału.

Dodaj komentarz