Linux wkracza do świata gier wideo

Jeszcze kilka miesięcy temu bardzo trudno było znaleźć komercyjne gry na Linuksa. Większość gier, które były kompatybilne z darmowym systemem operacyjnym, była darmowa i open source, w przeciwieństwie do innych komercyjnych gier wideo. Stopniowo zmieniała się mentalność użytkowników i firm, wszystko dzięki Steam.

obecnie, Steam jest największym dystrybutorem gier wideo na rynku ten Stamtąd możesz uzyskać dostęp do tysięcy tytułów cyfrowych w znacznie bardziej przystępnej cenie niż w sklepie stacjonarnym lub konsoli do gier, niezależnie od sezonowej sprzedaży. Steam z chęcią dalszego rozwoju na rynku wystartował Lokomotywy , specjalne komputery osobiste do gier itp. System operacyjny Steam , autorski system operacyjny dla gier wideo, oparty na Debianie.

Dzięki inicjatywie Valve dlaczego że NVIDIA i ATI ciężko pracowały w zeszłym roku, aby stworzyć sterownik Linux (choć niestety wyłączny) pasujący do sterowników Windows, to było możliwe. Valve było pierwszym deweloperem, który umieścił swoje gry i uczynił je kompatybilnymi z Linuksem, a stopniowo dołączyło do nich wielu innych producentów, wypuszczając skompilowane wersje swoich tytułów do systemu.

Podczas gdy liczba tytułów, która początkowo przekroczyła zaledwie dziesięć, jest teraz kwotami ponad 1500 i stopniowo rośnie.

Jak mogę zagrać w grę wideo dla systemu Linux, która nie została skompilowana dla tego systemu?

Niestety wciąż istnieje wiele gier, które działają tylko w systemie Windows lub co najwyżej w systemie Mac OS X. Każdy użytkownik Linuksa powinien znać to narzędzie. wino , zestaw bibliotek zaprojektowanych dla Linuksa, które pozwalają nam uruchamiać aplikacje (i gry) Windows w naszym systemie operacyjnym.

Aby ułatwić instalowanie gier i dodatków Windows na Linuksie oraz upewnić się, że wszystko działa poprawnie, możemy wybrać takie narzędzia jak Graj na Linuksie lub szukaj projektów na większą skalę, takich jak np. nowy portal gier wideo OpenMandriva.

Ten nowy portal ma na celu pomóc użytkownikom Linuksa instalować gry Windows w ich systemie operacyjnym w najprostszy i najpotężniejszy sposób, tak aby kompatybilność z niektórymi tytułami nie była decydującym czynnikiem przy wyborze między jednym systemem a drugim. Niektóre z tytułów, które zostały już przygotowane na tę platformę to: Dota 2, Left 4 Dead 2, League of Legends, Team Fortress 2, Minecraft, Heroes of Newerth, Minetest, Alien, Swarm, Gear UP i Hearthstone, choć już nowe działają takie tytuły jak Counter-Strike: Global Offensive, World of Warcraft, Sword Coast Legend i przebojowy Heroes of the Storm.

Ten i inne projekty nie byłyby możliwe bez chęci społeczności użytkowników do zainstalowania, przetestowania i opublikowania przewodników po instalacji dla każdego z tytułów. Dzięki Steamowi można było zobaczyć, że Linux to świetny system operacyjny do gier wideo, a ponieważ udało mu się w krótkim czasie dodać do swojej listy dużą liczbę tytułów, bardzo prawdopodobne jest, że w krótkim czasie ta lista podwoi się, potroi a nawet i ten, kto wie, dostanie wyłączność na wagę.

Czy jesteś użytkownikiem Linuksa? Czy używasz swojego systemu operacyjnego do gier?

Możesz być zainteresowany:

  • Zainstaluj aplikacje Windows na swoim Androidzie za pomocą Wine
  • Jak możemy dowiedzieć się, jakie własnościowe oprogramowanie zainstalowaliśmy na naszym Linuksie?
  • Dlaczego Ubuntu jest świetnym zamiennikiem dla Windows XP

Dodaj komentarz