Linux miałby 40% udziału w rynku, gdyby nie można było narazić systemu Windows na szwank

Jeśli systemu Windows nie da się zepsuć, użytkownicy będą musieli zapłacić za licencję na system operacyjny. Musimy jednak pamiętać, że istnieją wolne i otwarte systemy operacyjne oparte na Linuksie, takie jak Ubuntu czy Debian.

Pan powody, dla których użytkownicy wolą używać pirackich kopii systemu Windows zamiast decydować się na legalne korzystanie z Linuksa:

  • Kopie pirackie też są bezpłatne działają prawie tak samo jak oryginały ten
  • Odciski palców są niezbędne do tworzenia ekranów wysokie ceny licencji Windows , zwłaszcza bardziej kompletne wersje, sprawiają, że użytkownicy uciekają się do hakowania.
  • Dlatego Windows jest najczęściej używanym systemem operacyjnym Większość oprogramowania jest stworzona dla niego co sprawia, że ​​użytkownicy wolą używać pirackiego systemu operacyjnego niż legalnego Linuksa bez wielu aplikacji i gier.

Z tych powodów, zwłaszcza strony trzeciej, Udział w rynku systemów opartych na Linuksie to około 2% ten Przy tak niskim udziale w rynku programiści nie zadają sobie trudu tworzenia aplikacji na darmowy system operacyjny i korzystając z faktu, że Windows jest systemem dostępnym dla prawie 100% użytkowników komputerów, w końcu to robią. Ten.

Ponad połowa kopii systemu Windows na świecie to kopie pirackie. Co by było, gdyby Windows był systemem operacyjnym, którego nie można było zhakować? Niektórzy użytkownicy kupiliby licencję, ponieważ faktycznie z niej korzystali, jednak około 90% pirackich użytkowników nie kupiłoby licencji (bo uważają, że cena nie jest warta płacenia, albo nie stać ich na nią), co zmusiłoby ich do zainstalowania darmowy system operacyjny Linux, z którym nie mieliby problemów z bezpieczeństwem, stabilnością, wydajnością ani licencjami.

Pobierz Debiana

Pobierz Ubuntu

Microsoft Za czy przeciw piractwu w systemie Windows?

Jak z muzyką czy filmami (nawet jeśli nie chcą tego zaakceptować), hakowanie ma pozytywny wpływ do nich. To samo dotyczy systemu Windows.

Jak powiedzieliśmy, gdyby Microsoft opracował system operacyjny, którego nie można by zhakować, duża liczba użytkowników przeszłaby na inne darmowe i bezpieczniejsze systemy operacyjne Linux. Stopniowo programiści zaczęli przenosić coraz więcej oprogramowania do tych systemów, aż w końcu udział Linuksa w rynku był równy lub większy niż Windows. Microsoft nie może sobie pozwolić na utratę dominującej pozycji na rynku, więc ten system operacyjny można bez problemu włamać, a nawet aktualizować z miesiąca na miesiąc.

To samo stałoby się ze mną Biuro , pakiet Microsoft Office, który byłby przestarzały w porównaniu do świetnych alternatyw, takich jak LibreOffice lub nawet Dysk Google, w 100% wbudowany w chmurę. Firma taka jak Microsoft jest w stanie stworzyć system antypiracki, którego nie można ominąć, zwłaszcza biorąc pod uwagę obecność chmury na co dzień i dużą liczbę połączeń nawiązywanych codziennie z jej serwerami. Prosty MD5 z plikami licencyjnymi może wskazać, które systemy zostały zmodyfikowane (naruszone), a które są legalne. Microsoft o tym wie, ale o tym nie wie.

Oczywiście należy próbować uzasadnić cenę licencji, ale systemy antypirackie Windows są bardzo proste, pirackie jeszcze przed premierą. Zawsze mówi się, że wirusy są tworzone przez firmy antywirusowe, konsole są łamane przez dostawców, a siłowniki są wydawane przez samych programistów. Tak czy inaczej, Windows pośrednio czerpie korzyści z włamania do swojego systemu operacyjnego, więc będzie działać przez długi czas.

Co myślisz o hakowaniu systemu Windows? Czy Microsoft jest ofiarą czy eksploatatorem?

Możesz być zainteresowany:

  • 10 podstaw, które musisz znać Linux

Dodaj komentarz