Komputery drugiej generacji: pochodzenie, historia i ewolucja? – Podstawowy przewodnik

Czy kiedykolwiek słyszałeś o „Komputery drugiej generacji” ; Nie masz pojęcia, co to jest? Zdziwisz się, gdy dowiesz się, że ten etap historii był kluczowy dla rozwoju świata technologii i komputerów, jaki znamy dzisiaj.

Chcesz wiedzieć więcej? Cóż, czytaj dalej ten artykuł zatytułowany: Komputery drugiej generacji: pochodzenie, historia i ewolucja? – Podstawowy przewodnik.

Podstawowy przewodnik po komputerach drugiej generacji: początki i historia

„Druga generacja komputerów” to nic innego jak okres przejściowy 1959 i 1964. Odbyło się tam wiele kluczowych faktów i wydarzeń z historii techniki.

Przed tym etapem pierwsza generacja komputerów opierała się na lampach próżniowych, ale pod koniec lat 50. coś się wydarzyło. To urządzenie zostało zastąpione słynnymi tranzystorami, ustępując miejsca nowej generacji komputerów, odpowiadającej drugiej generacji.

W ciągu tych lat świat oficjalnie otworzył drzwi do technologii. Cóż, prawie na całym świecie rośnie komercyjne zainteresowanie tymi technologiami.

powrót do tematu tranzystor były urządzeniami, które niemal natychmiast zastąpiły lampy elektronowe w branży IT, ponieważ miały większą przewagę niż lampy elektronowe.

Te tranzystory były mniejsze, wymagały mniej energii i działały szybciej. Nie wymagały długich procesów chłodzenia i nie miały włókien.

W związku z tym tranzystory, stosowane jako elementy do przetwarzania elektronicznego, ustąpiły drugiej generacji mniejszych, bardziej wydajnych komputerów.

Należy jednak zauważyć, że kiedy te tranzystory została założona w 1947 roku , nie były tak skuteczne jak materiały niemieckie i bardzo szybko zawiodły. Ale poprawiło się to, gdy w kolejnych latach pojawiły się bipolarne tranzystory złączowe.

Pod koniec lat pięćdziesiątych te tranzystory zdetronizowały lampy próżniowe w informatyce, aczkolwiek z tym samym mechanizmem wszystko albo nic, ale z większą wydajnością.

Komputery w środku druga generacja była bardzo udana z tymi tranzystorami. Ludzie byli podekscytowani tym, że komputery są mniejsze i bardziej niezawodne, więc na początku lat 60. nie wahali się tworzyć komputerów do projektowania marek i produktów, drukowania faktur, wykonywania obliczeń i tak dalej.

Innym zaskakującym faktem dotyczącym komputerów drugiej generacji jest to, że oprócz wykorzystywania tranzystorów jako „silników”, miały one również inne podzespoły: sieciowy system operacyjny , drukarka, programy, sprzęt, więcej pamięci m.in.

Attan na University of Manchester (Wielka Brytania), gdzie w 1953 roku narodził się pierwszy komputer z wbudowanymi tranzystorami. Później, w połowie 1955 roku, ten komputer został wynaleziony na nowo z drugą wersją i kolejnymi kreacjami. używany do ponad 200 tranzystorów.

Tego typu komputery były drogie, więc były dostępne tylko dla potentatów milionerów i ich firm.

Z tymi komputerami drugiej generacji opracowano również nowe języki asemblera, ułatwiając programistom korzystanie ze zwykłego kodu. Ponadto opracowano inne języki, takie jak sterowanie procesem (autonomiczna kontrola pracy) i język wysokiego poziomu (programowanie, konfiguracja i tworzenie oprogramowania komputerowego).

Komputery drugiej generacji: ewolucja

Ewolucja drugiej generacji komputerów w porównaniu z pierwszą jest bardzo niezwykła. Faktem jest, że ta nowa generacja wykorzystywała tranzystory zamiast lamp próżniowych, które były znacznie mniejsze. Że miał zaawansowane języki i komendy logiki , materiał (to nie to samo, oprogramowanie i sprzęt są różne ). I stopniowo staje się bardziej dostępny dla ogółu społeczeństwa niezwykła różnica w historii.

Ponadto druga generacja komputerów miała wpływ, a nawet zmieniła gospodarkę, ponieważ zostały wdrożone w firmach do wykonywania czynności biurokratycznych i innych, ułatwiając i ułatwiając pracę.

Chociaż te komputery mają pewne wady, mają dostarczać cennych informacji w wielu dziedzinach technologii, które byłyby bardzo przydatne. Tak więc później narodziła się trzecia i czwarta generacja komputerów, nawet ostatnie generacje.

Dodaj komentarz