Jak wstawić lub zmienić kolor komórki za pomocą formatowania warunkowego w programie Excel

Możliwości Excela są praktycznie nieograniczone, jeśli jesteśmy kreatywni i używamy logiki. W każdej sprawie kierowca nigdy nie boli więc dzisiaj nauczymy Cię, jak umieścić lub zmienić kolor komórki za pomocą formatowania warunkowego w programie Excel.

Odciski palców są niezbędne do tworzenia ekranów Stan Excela Świetnie nadaje się do uproszczenia wielu zadań, dzięki nim możemy zapewnić dużo czytania przy stole. W ten sposób praca również będzie łatwiejsza.

Stosowanie koloru do warunkowo sformatowanej komórki jest podobne do zmień kolor linii na podstawie wartości tekstu / komórki w programie Excel ten Przynajmniej pod względem jego praktycznej funkcji, rozumiejąc jej przydatność dzisiaj, nauczymy Cię, jak warunkowo kolorować komórki, proces, który można wykonać bardzo łatwo.

Jaki jest pożytek z umieszczania lub zmieniania koloru w komórce sformatowanej warunkowo w programie Excel?

Na pewno przyszedłeś na to seminarium, myśląc o zastosowaniu warunków do swoich stołów, w każdym razie, czy wiesz, do czego służy ta funkcja? Prawda jest taka, że ​​możesz to zrobić wiele rzeczy w kategoriach, ale dzisiaj porozmawiamy o konkretnym przypadku.

W każdym razie przed wprowadzeniem tego ulepszenia ważne jest, aby w pełni zrozumieć terminy lub zapoznać się z nimi. użyj VBA FormatConditions, aby dodać formatowanie warunkowe do obszaru w programie Excel bo taka wiedza znacznie ułatwi pracę przedstawioną poniżej. ten

Podkreśl wzloty i upadki

Każdy, kto ma firmę, wie, że będzie wzloty i upadki , jest całkowicie zrozumiałe, zdarza się to niemal w każdym biznesie. Jeśli masz konta, bardzo pomocne może być zastosowanie określonych terminów do swoich tabel.

Warunki minimum i maksimum to jeden z najbardziej przydatnych warunków do podkreślenia niskich i wysokich poziomów w tabeli ten Dzięki nim możliwe jest raportowanie słabej i szczytowej sprzedaży w tabeli, co przydaje się również do śledzenia pracowników. Jednocześnie możliwe jest: warunkowo dodaj do komórek z makra i filtruj według koloru tak jak w tym przewodniku.

Jak wstawić lub zmienić kolor komórki za pomocą formatowania warunkowego w programie Excel

Wiele osób komplikuje się, jeśli chodzi o warunki, ale jeśli wszystko zostanie wykonane poprawnie, nie będziesz miał dużego problemu, to też może Ci pomóc. Tym razem nauczysz się zmień kolor komórki warunkowo w Excelu.

Wyświetlanie minimalnej i maksymalnej sprzedaży

  • Pierwszym krokiem jest ustawienie się na pozycji, którą wybrałeś dla liczb minimalnych, w naszym przypadku dotyczy to kwoty z miesiąca, w którym wygenerowano najniższy dochód. W przykładowej tabeli jest to komórka F14 ten Napisz na nim wzór = MIN (E5: G11) to, co jest w nawiasach, to komórki danych.
  • Dla maksymalnej kwoty powtórz tę samą procedurę, w naszym przypadku formuła będzie = MAKS. (E5:G11) ten

Wyświetlanie minimalnej i maksymalnej sprzedaży w tabelach stanów

  • Pierwszym krokiem jest wybranie całego zakresu danych, w naszej tabeli jest to z komórki D5 oraz F11 ten Teraz przejdź do strony głównej i wyszukaj Warunek i kliknij przycisk Nowa zasada ten
  • Kliknij opcję Użyj formuły określającej, które komórki zastosują formatowanie ten
  • Czas stworzyć warunek dla minimalnych kwot w danych w naszym przypadku tj. = $E5 = $G$14. Teraz zmień opcje formatowania, aby komórka docelowa była automatycznie oznaczona za pomocą warunków i naciśnij W PORZĄDKU ten
  • Dla maksymalnej liczby powtórzyć proces zmieniając dane do komórki z maksymalną kwotą, liczba wyglądałaby następująco = $E5 = $G$15 w naszym przypadku.
  • Jeśli chodzi o formę, możesz wybierz co chcesz ale zalecamy wybranie tego samego, co poniższe komórki. W naszym przypadku zdecydowaliśmy się na różowe wypełnienie dla minimalnej sprzedaży i zielone wypełnienie dla maksymalnej sprzedaży.

Po poprzedniej procedurze będziesz miał jest sprawdzany automatycznie komórki z najniższymi i najwyższymi cyframi. Dzięki warunkom proces jest bardzo prosty, a Ty również będziesz mógł poprawić jakość swoich dokumentów w Excelu.

Dlatego zaleca się również, abyś wiedział jak wstaw lub zmień kolor w komórce na podstawie tekstu w Excelu , kolejne narzędzie do organizowania pracy w programie Excel.

Na koniec pamiętaj, że mamy wiele samouczków w ten sposób, co może być bardzo przydatne, więc nie zapomnij przejdź do naszego Strona internetowa uczyć się w najprostszy i najwygodniejszy sposób.

Dodaj komentarz