Jak używać i konfigurować wielozadaniowość w systemie Windows 10 i jak najlepiej go wykorzystać? Przewodnik krok po kroku

Komputery i elektronika ewoluują z dnia na dzień. Wraz z pojawieniem się na rynku nowego modelu, to samo dotyczy pojemności pamięci, łączności i szybkości przetwarzania. Dziś komputer pozwala nam wykonywać różne czynności pracować w tym samym czasie . Ten proces wymaga istnienia narzędzia do ich organizowania .

Pobieranie odcisków palców jest niezbędne do tworzenia ekranów systemy Microsoft i Windows 10 oferuje okazję sprawnie i przejrzyście steruj oknami pracy . Chociaż ta aplikacja jest dostępna domyślnie, na początku wydaje się trudna do znalezienia.

To z kolei innowacja mogą być również nie do pomyślenia w swoich produktach . W tym artykule wyjaśnimy, jak prawidłowo korzystać z funkcji i jak łatwo organizować okna.

Co to jest wielozadaniowość w systemie Windows 10 i jak działa na moim komputerze?

Tryb Multitasking Jest to narzędzie, które pozwala na uporządkowanie naszej przestrzeni roboczej w jednym lub kilku biurach. Na tych komputerach stacjonarnych mogą współistnieć różne okna. Ta funkcja oferuje również możliwość: Wybierz rozmiar które każdy program udostępni na ekranie.

Korzyści z używania systemu Windows 10 w wielozadaniowości Jakie są główne korzyści?

Jeśli jesteś pracownikiem wielofunkcyjnym i korzystasz z wszelkiego rodzaju programów w swojej codziennej pracy, ta funkcja jest dla Ciebie. Kiedy gry wideo są twoją pasją i jednocześnie musisz stawiać zakłady organizacja wszystkich archiwów uniwersyteckich, wielozadaniowość może zaoferować wygodny sposób oddzielenia i uporządkowania wszystkich plików i skrótów.

Jeśli pracujesz z laptopem i używasz go zarówno w biurze, jak i w domu, możesz oddzielne pliki rodzinne zdjęcia i filmy na różnych biurkach .

Główne zalety kontrolowania okien wielozadaniowych w systemie Windows 10 to:

  • Możesz oglądać kilka programów jednocześnie. Dzięki temu nie będziesz musiał ich szukać w pasku zadań.
  • Możesz przypiąć i skategoryzować każdy program na ekranie.
  • Jeśli masz na pulpicie niezliczone skróty, pliki i aplikacje, ta funkcja pozwoli je uporządkować. Dodanie jednego lub więcej biur pomoże w razie potrzeby oddzielić wszystkie łącza.

Kroki, aby aktywować i skonfigurować wielozadaniowość, aby korzystać ze wszystkich jego funkcji

Funkcja wielozadaniowości jest domyślnie włączona. Możliwe jednak, że usunęliśmy skrót lub ze względu na formatowanie wyłączyliśmy tę opcję. Wtedy ci pokażemy jak poprawnie aktywować i skonfigurować to dobre narzędzie.

Aktywacja

Le przycisk wielozadaniowości lub widok zadania prawie zawsze znajduje się po prawej stronie pola wyszukiwania na pasku zadań . Jeśli nie, prawdopodobnie będziesz musiał włączyć go ręcznie.

Aby to zrobić, musisz wykonać następujące kroki:

«MISE À JOUR ✅ Czy jesteś częścią tych ludzi, którzy zamierzają zrobić je wszystkie i które aktywują tylko tryb wielozadaniowy systemu Windows? T ENTREZ ICI ⭐ i uzyskaj najlepszy komentarz »

  • Kliknij prawym przyciskiem myszy pasek zadań, który zwykle znajduje się u dołu ekranu.
  • Wybierz przycisk Widok dla przycisku Wyświetl zadania.
  • Kiedy skończysz, możesz uzyskać dostęp do widoku „Wiele” à z nowej ikony na pasku zadań lub klawiaturze, naciskając przycisk „zasada” (zazwyczaj oznaczony ikoną Windows) i klawiszem Tab.

rozporządzenie

Wejdź do menu Windows, klikając Przycisk Start . Znajduje się w lewym dolnym rogu ekranu lub na klawiaturze pośredniej Przyciski Ctrl i Alt.

  • Poszukaj ikony ustawień nad przyciskiem zasilania. Pierwsza ma postać koła zębatego.
  • Otworzy się nowe okno, w którym musisz wybrać „System”.
  • Tam wybierzemy opcję wielozadaniowości znajdującą się na pasku bocznym.

W tym podmenu możemy skonfigurować tę funkcję tak, jak myślimy. Pokażemy Ci, która funkcja spełnia każdy wybór:

  • «Fenetres du Dock». Zasadniczo pozwala wyświetlać wiele okien jednocześnie. Po włączeniu tej opcji po prostu przeciągnij okno na jeden lub drugi koniec ekranu, a pozostanie ono zakotwiczone.
  • „Kiedy otwierasz okno, automatycznie dostosowuje się ono do dostępnej przestrzeni”. Aktywując tę ​​opcję, drugie okno, które wybierzemy po podłączeniu pierwszego, dopasuje swoje rozmiary do dostępnego miejsca na ekranie.
  • „Lorsque j’ancre une fenetre, montrez ce que je peux ancrer à côté”. Po pierwszym kroku w zajmowanej przez Ciebie przestrzeni pojawią się okna, które można umieścić równolegle.
  • «Aranżując jedno okno, dostosuj jednocześnie sąsiednie okno . » Gdy to pole jest włączone i dwa okna są połączone równolegle, gdy dostosujemy szerokość jednego, drugie automatycznie dostosuje się do nowego rozmiaru.
  • «Wyświetl sugestie w chronologii» ta opcja przełącza system, aby pokazać nam historię programów używanych w menu wielozadaniowości.

Poniższe opcje są przeznaczone do użytku na wielu wirtualnych pulpitach. Aby dodać nowe biuro, musimy wejść w tryb wielozadaniowości i nacisnąć „Nowe biuro” . Stworzy to całkowicie darmowy program wśród programów, które otworzyliśmy. W ten sposób możemy, jeśli chcemy, uporządkować używane przez nas narzędzia w kategorie.

System Windows zapewnia cztery sposoby przeglądania programów podczas tworzenia nowego pulpitu. Podzielony na dwie kategorie:

  • „Otwarte okna są wyświetlane na pasku ładowania”. Tutaj możemy wybrać, czy programy, z których korzystamy na starym pulpicie, mają pojawić się na nowym.
  • „Zastosuj na Alt + Tab, aby wyświetlić otwarte okna”. Podobnie ta opcja pozwala przełączać się między oknami na pulpicie lub wszystkimi.

Jeśli masz dwa lub więcej monitorów zainstalowanych na twoim komputerze, system uważa, że ​​pulpit pojawia się na wszystkich ekranach . Innymi słowy, nie każdy ekran oznacza nowy wirtualny pulpit.

Spróbuj użyć tego narzędzia, a zobaczysz o ile łatwiej jest korzystać z dwóch lub więcej programów jednocześnie . Zmień różne opcje oferowane przez wielozadaniowość, aby dopasować je do sposobu korzystania z systemu Windows.

Jeśli masz jakieś pytania, zostaw je w komentarzach, skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej i pomożemy wielu innym członkom społeczności. Kocham cię!

Dodaj komentarz