Jak monitorować użycie procesora i grafikę mojego telefonu z Androidem?

Tak jak działa ludzki mózg, tak samo działa CPU i GPU. Dlatego ważne jest, aby to zrobić kontrola utrzymuj te jednostki, aby uniknąć przyszłych problemów. Zastanawiasz się, jak to sprawdzić posługiwać się ty Procesor i GPU mojego telefonu komórkowego z Androidem ; Zalecamy zapoznanie się z poniższymi informacjami podczas ich omawiania.

Jak monitorować użycie procesora i grafikę mojego telefonu z Androidem?

Dalsze korzystanie z telefonów komórkowych może powodować pewne problemy z działaniem tych urządzeń. NS’ wzrost temperatury , zmniejszona wydajność lub przestój może być wynikiem przeciążenia procesora i/lub GPU.

Oto, co musisz wiedzieć, aby nauczyć się kontrolować korzystanie z dwóch najważniejszych elementów telefonu komórkowego z systemem Android: Procesor / GPU.

Co to jest procesor?

Zastanawiasz się co to jest procesor ; Nośniki procesora Jednostka centralna ten Jest głównym elementem każdego komputera, czy to komputera stacjonarnego, laptopa, telefonu komórkowego czy tabletu. Nazywany jest również procesorem i kieruje wszystkimi podstawowymi funkcjami sprzętu komputerowego.

Jaki jest cel procesora?

Procesor służy do wykonywania algorytmów i przetwarzanie danych które je tworzą. Algorytmy te są tworzone przez programy zainstalowane na komputerze, w tym system operacyjny. Dlatego procesor odczytuje instrukcje z każdej aplikacji i wykonuje niezbędne czynności, przechowując wyniki w pamięci.

Jak działa procesor?

NS’ UC odczytuje informacje o określonej funkcji dekodowania, rozbijając instrukcje na części zrozumiałe dla urządzenia. Polecenie jest następnie wykonywane przez aktywację różnych części procesora w celu uzyskania wyniku. Na koniec wysyłane są wyniki.

Co to jest GPU?

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące co to jest GPU i jak działa? , możemy poprowadzić Cię w tej sprawie. GPU oznacza Procesor graficzny ten Jest koprocesorem każdego komputera i umożliwia wyświetlanie obrazu z ekranu. Nazywana również kartą graficzną, odpowiada za przesyłanie obrazów 2D i 3D.

Do czego służy GPU?

GPU służy do zmniejszenia obciążenia procesora, a tym samym do poprawy wydajność komputera oraz zmniejszenie zużycia energii. Ten wewnętrzny element faktycznie umożliwia wyświetlanie grafiki na ekranie.

Jak działa GPU?

Le GPU wykonuje edycję góry i pikseli. Po pierwsze, otrzymuje informacje o szczytach do zarządzania najwyższym segmentem w zakresie wyglądu, przestrzeni i rotacji. Przetwarzanie pikseli rozpoczyna się wtedy, gdy obrazy pojawiają się na ekranie.

Sprawdź wykorzystanie procesora i karty graficznej w telefonie komórkowym z systemem Android

Sklep Play oferuje doskonałe narzędzie do monitorowania wykorzystania procesora i grafiki w telefonie komórkowym z Androidem. Odwołujemy się do aplikacji o nazwie „Licznik CPU/GPU i alerty oraz wyświetlanie i statystyki” ten Jak sama nazwa wskazuje, ta aplikacja obiecuje kontrolować wydajność procesora / GPU i inne czynności opisane poniżej.

Wyświetl procent wykorzystania

podanie Licznik CPU / GPU i alerty, a także wyświetlanie i statystyki pokaże alerty dotyczące procentowego użycia, aby określić, czy występuje problem z zachowaniem tych głównych silników.

Wyświetl dane dla CPU i GPU

Aplikacja pozwoli Ci zobaczyć odpowiednie dane Zachowanie procesora / GPU takie jak nazwa, architektura każdej jednostki, liczba rdzeni, częstotliwość, wykorzystanie pamięci RAM, średnia temperatura, rozdzielczość, gęstość pikseli i stan baterii telefonu komórkowego.

W ten sam sposób, także dla komputerów, możesz przeglądać dane komponentów. Na przykład, znać lub mierzyć temperaturę procesora; i wiele innych podobnych procesów.

W każdym razie, jak wspomniano wcześniej, zwróć uwagę na temperaturę i wiele innych czynników, takich jak: użycie procesora , nie tylko komputery, dobrze jest też znać te informacje na telefonie komórkowym.

Dodaj komentarz