Jak dodać i wstawić tekst na obrazie w OpenOffice

Jako dzieci jesteśmy dorośli, uczyliśmy się i poszerzaliśmy naszą wiedzę, obserwując wszystko wokół nas. Na przykład nauczyliśmy się czytać, rozróżniać kolory lub kształty geometryczne, takie jak zwierzęta lub kształty rzeczy, za pomocą obrazów.

Jednym ze sposobów na to jest wykorzystanie obrazów do badań, analizy, zrozumienia informacji do przekazania, w ten sposób informacje mogą skuteczniej dotrzeć do ucznia.

W biznesie liczy się wizerunek produktu, który oferujesz na rynku lub wizerunek Twojej marki, aby znaleźć klientów. Korzystanie z programów komputerowych w tym celu, oprócz mediów społecznościowych, jest ważnym czynnikiem umożliwiającym: dotknąć serca klienta lub opinii publicznej komunikując wizerunek Twojej firmy, Twoje logo lub marka.

Podczas używania strategia marketingowa, która jest obecnie najszybciej rozwijającym się sektorem, musisz mieć wysokiej jakości obrazy, aby uzyskać zadowalające wyniki, aby pozostać w świecie biznesu. Ale jeśli nie masz dużej wiedzy, dobrze byłoby zapytać Czym jest marketing cyfrowy i dlaczego jest dziś tak ważny?

Obrazy te muszą opierać się na niezastąpionych pomysłach, być kreatywne i oryginalne, można je tworzyć na własnym komputerze.

W tej epoce technologii masz do dyspozycji różnorodne narzędzia lub systemy operacyjne, aby uzyskać żądane obrazy.

Co to jest OppenOffice?

To jest zestaw programy open source, system ten pozwala użytkownikowi wyrażać, wymieniać, przenosić, modyfikować kod źródłowy bez ograniczeń, ponieważ jest bezpłatny.

Otwarte biuro oferuje następujące programy: Calc, Impress and Math, Write, Draw Base. Writer pozwala tworzyć raporty, działa, ponieważ jest bardzo podobny do Worda, ponieważ jest edytorem tekstu. Podobnie jak pakiet biurowy, OpenOffice oferuje kilka funkcji w różnych programach, które pomogą użytkownikowi, na przykład możesz włącz pisownię i gramatykę w OpenOffice Writer

Z Calc, ponieważ ma arkusz kalkulacyjny podobny do Excela możesz wykonywać obliczenia za pomocą formuł, w Imprees możesz tworzyć prezentacje tekstowe i graficzne, podobnie jak w Power Point. Nawet jeśli chcesz otworzyć pliki w programie Word, możesz się dowiedzieć przekonwertować dokument OpenOffice na Microsoft Word ten

Jak dodać i wstawić tekst na obrazie w OpenOffice?

Jeśli chcesz dodaj lub wprowadź tekst oraz plan zdjęcie dla uatrakcyjnienia pokażę Ci krok po kroku jak to zrobić:

krok 1

wejść „Otwarte biuro” , od razu zobaczysz na ekranie opcję utworzenia nowego dokumentu, przejdź do opcji listy „Dokument tekstowy”, wybierz go.

krok 2

Kontynuuj wprowadzanie informacji o dokumencie tekstowym, w tym momencie napisz, jak daleko chcesz wstawić obraz, teraz sprawdź, czy kursor znajduje się w miejscu, w którym chcesz wstawić obraz.

krok 3

Teraz przejdź do menu i przejdź do opcji „Włożyłem” , a następnie przejdź do „Obraz”, a następnie „Plik”. Kontynuuj wyszukiwanie wybranego wcześniej obrazu i kliknij „OK”.

krok 4

Kliknij obraz prawym przyciskiem myszy i wybierz „Obraz”, zobaczysz teraz okno, w którym wybierasz Dostosuj. Tam możesz umieścić obraz, jak chcesz, a jeśli chcesz przejść do „Naprzeciwko”, zobaczysz tam tekst i od razu wybierzesz opcje „Pierwszy paragraf” następnie „W tle” i wybierz „OK”.

krok 5

Na koniec umieść kursor tam, gdzie chcesz i zacznij pisać, w ten sposób tekst na obrazie pojawi się teraz na górze.

Jeśli nie możesz tego zrobić, a może zrezygnuj i chcesz i całkowicie odinstaluj cały pakiet OpenOffice, możesz to zrobić bardzo łatwo i bez problemu, ponieważ jak powiedzieliśmy powyżej, jest to bardzo darmowe oprogramowanie.

Dodaj komentarz