Czy wskazane jest korzystanie z menedżerów zadań na Androidzie?

Ci menedżerowie zadań innych firm przez większość czasu wykonują swoją pracę: zamykają aktywne aplikacje. Jednak wewnętrzne zarządzanie procesami i usługami Androida jest znacznie bardziej skomplikowane. Kiedy zamykamy aplikację z Menedżera zadań Androida, tak jak robimy to z aplikacji innej firmy, wszystko, co robimy, to usuwanie zadania z pierwszego planu, mimo że inne procesy pozostawiamy w tle. Android ma działać w ten sposób, więc nie powinniśmy tego zmieniać w tym zakresie.

Chociaż niektórzy menedżerowie zadań dla Androida zamknij procesy i usługi w tle Pamięć RAM jest zwalniana jako pierwsza i urządzenie wydaje się działać płynniej, jednak gdy tylko system spróbuje uzyskać dostęp do aplikacji i ją wyłączy, automatycznie uruchomi ponownie procesy i usługi w tle, zużywając zasoby i baterię dla tego procesu i wyniku końcowego jest tak, jakby nic nie zostało zamknięte.

W wielu przypadkach nawet najbardziej agresywni menedżerowie pracy mogą: kończyć się de wymusza jego przetwarzanie przez system operacyjnyja ja , co w krótkim okresie wpływa na jego działanie i wydajność. Ukończenie procesu systemowego spowoduje awarię wielu aplikacji, a system Android może nawet ulec awarii, powodując jego zatrzymanie i wymuszając ponowne uruchomienie urządzenia.

Ludzie odpowiedzialni byli przydatne, w niektórych przypadkach, w wersjach Androida przed Honeycomb kiedy sam system nie pozwalał nam na zamknięcie aplikacji. Dzięki Ice Cream Sandwich użytkownicy mogą zakończyć główne procesy ostatnio otwieranych aplikacji i chociaż niektóre wątki pozostają w tle, nie zużywają one energii baterii ani nie wpływają na ogólną wydajność systemu.

Z tych powodów tacy menedżerowie zadań nie są zalecani. Chociaż wydaje się, że kilka usług i zadań kończy się po wydaniu Ramy, większość z nich zostanie automatycznie zrestartowana z Androida, aby nadal działać w tle podczas oczekiwania na żądania, takie jak powiadomienia. Wszyscy użytkownicy, którzy chcą uniemożliwić ponowne uruchomienie aplikacji, powinni używać narzędzi takich jak jestem zielony który obsługuje tę funkcję i nie obiecuje zwolnienia pamięci, świetnie sprawdza się w zapobieganiu automatycznemu przywracaniu aplikacji po otwarciu. „Zielony” czyli całkowicie i bezpiecznie wisiał.

Ty używasz menedżerowie zadań na Androidzie?

Dodaj komentarz