Zagrożenia, wyzwania i rozwiązania dla bezpiecznej pracy w chmurze

Dzisiejsze firmy poszukują dostępności i elastyczności, jakie oferuje przetwarzanie w chmurze. Jednak korzyści mogą być ograniczone, jeśli pracujemy w niepewny sposób. W tym sensie źle skonfigurowany serwer może spowodować wyciek informacji do tej firmy i zrujnować wiele przyszłych projektów. W końcu, jeśli coś pójdzie nie tak, może to prowadzić do strat finansowych lub utraty reputacji, których rozwiązanie zajmuje lata. Bezpieczeństwo należy traktować jako inwestycję, a nie jako wydatek.

Należy również zauważyć, że nie ma powodu, dla którego praca w chmurze nie może być wykonywana bezpiecznie. Jeśli będziemy w stanie zaprojektować strategię minimalizującą te zagrożenia i sprostanie wyzwaniom związanym z bezpieczeństwem, będziemy mieli solidne podstawy, na których możemy budować. Idziemy więc dalej, zanim zaczną się problemy i ustanawiamy wystarczająco mocne gwarancje.

Podstawowe wskazówki dotyczące bezpiecznej pracy w chmurze

Przechowywanie w chmurze pozwala nam tworzyć kopie zapasowe naszych urządzeń i mieć je zawsze dostępne w Internecie. Ponadto możemy przechowywać wszystkie obrazy i filmy z naszego telefonu komórkowego, aby zwolnić pamięć wewnętrzną. Ale to nie wszystko, pozwala nam również przesyłać nasze pliki i projekty do współpracy z naszymi kolegami.

Nie oznacza to, że powinien bezpiecznie działać w chmurze ten Celem jest zapobieganie przechwyceniu naszych plików i wpadnięciu w ręce przestępców w cyberprzestrzeni.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zawsze z niej korzystać silne i stabilne hasła ten To pierwsza linia obrony, która chroni nasze konta i pliki przed potencjalnymi intruzami. W tym sensie od RedesZone polecamy to hasło:

  1. Mieć co najmniej 12 znaków.
  2. Używajmy wielkich i małych liter, a także cyfr i symboli takich jak @,%, $ itp.

Również jeśli jest dostępny do użytku Uwierzytelnianie dwuskładnikowe , jak to z Google ten W takim przypadku, nawet jeśli znają Twoje hasło, będą musieli włamać się do Twojego telefonu, aby uzyskać dostęp do Twojego konta. W RedesZone mamy kompletny samouczek, który Ci pomoże chroń swoje konto Google na z tym narzędziem.

Ponadto jest to dobra polityka dla: szyfrowanie pobieranych przez nas plików ten Musimy więc użyć narzędzi, które pozwolą nam zaszyfrować te pliki. Naszym celem jest, aby nikt nie ukradł tych treści i nie mógł ich przeczytać. Aby uzupełnić tę sekcję, kolejną bardzo ważną rzeczą jest: zaktualizuj nasze oprogramowanie ten

Jak poruszać się w chmurze i jakie niebezpieczeństwa napotykamy

Obecnie większość pracy firm odbywa się w środowiskach chmury publicznej, prywatnej lub hybrydowej. Poufne pliki i materiały są często udostępniane pracownikom w tej samej firmie. Ponadto informacje są również wymieniane między wieloma firmami, ponieważ czasami współpracują przy tym samym projekcie. Ale to nie wszystko, pracownicy również odrabiają pracę domową pod pewnymi warunkami.

Problemy pojawiają się, gdy firmy beztrosko spieszą się z migracją, nie czyniąc bezpieczeństwa jednym z kluczowych elementów. Aktywa o znaczeniu krytycznym można wówczas pozostawić bez ochrony i wystawić na potencjalne ryzyko. Cyberprzestępca może uzyskać do niego dostęp i wyrządzić nieodwracalne szkody tej organizacji.

La Najlepszą taktyką, jaką możemy zastosować, jest stopniowa migracja, zaczynając od danych, które są dla nas kluczowe. ten Wypadki są zwykle bardziej prawdopodobne na początku procesu. Dlatego wygodnie jest najpierw przenieść swoje dane, co nie wpłynie negatywnie na Twój biznes w przypadku utraty lub usunięcia.

Powinno też Dowiedz się więcej o praktykach bezpieczeństwa dostawców chmury ten Musimy nie tylko polegać na Twojej reputacji, ale także rozumieć, w jaki sposób nasze dane są przechowywane i chronione. Ponadto musi zachować ciągłość biznesową i integralność danych ten Musimy okresowo sprawdzać, czy kontrole nadal działają, a nasze dane są bezpieczne. Innym ważnym punktem jest to, że w trakcie i po migracji, musimy zarządzać ryzykiem ten W tym sensie skutecznym sposobem zarządzania ryzykiem podczas przejścia jest użycie oprogramowania symulującego ataki i naruszenia.

Obowiązek uwierzytelniania i zarządzania dostępem

Jeśli chcemy zachować silne bezpieczeństwo, priorytetowym celem jest: zarządzać i określać Naprawdę role, przywileje i obowiązki naszych użytkowników sieci ten

Z biegiem czasu pracownicy przychodzą i odchodzą, a role się zmieniają. Jest to bardzo trudne, zwłaszcza podczas pracy w chmurze, gdzie dane są dostępne z dowolnego miejsca. Na szczęście, ponieważ technologia poprawiła naszą zdolność do śledzenia aktywności, dostosowywania ról i egzekwowania zasad bezpieczeństwa, ryzyko jest w jakiś sposób zminimalizowane.

Jednak żaden produkt do zarządzania lub administrowania nie zapewnia doskonałej ochrony. Rzeczywiście, firmy nieuchronnie podlegają czynnikowi błędu ludzkiego. Jeśli chcesz obsługiwać inteligentne zarządzanie tożsamością i dostępem, najlepiej stosować proaktywne, wielopoziomowe podejście do zarządzania i łagodzenia luk w zabezpieczeniach.

W tym sensie realizacja działań takich jak m.in. stosowanie zasady minimalnych przywilejów może być dobrym rozwiązaniem. Dlatego dostęp tylko do minimum niezbędnego do wykonywania zadań znacznie poprawi bezpieczeństwo.

Relacje z dostawcami i problem niezabezpieczonych interfejsów API

Celem jest bezpieczne działanie w chmurze, ale coraz bardziej widoczne stają się nowe i głębsze relacje między firmami a dostawcami. Organizacje starają się maksymalizować wydajność poprzez outsourcing, a dostawcy odgrywają coraz większą rolę w biznesie. W tym sensie ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa między różnymi firmami, aby nie doszło do wycieku informacji.

Integracja dostawców zewnętrznych często znacznie zwiększa ryzyko cyberbezpieczeństwa. Badanie przeprowadzone w 2018 r. przez Instytut Ponemon wykazało, że prawie 60% ankietowanych firm zidentyfikowało naruszenie przez osoby trzecie. Z tego powodu od dzisiejszych firm zależy aktywne i bezpieczne zarządzanie relacjami z zewnętrznymi dostawcami chmury poprzez wdrożenie niezbędnych środków bezpieczeństwa.

Interfejsy API są kluczem do udanej integracji i współdziałania w chmurze. Po drugie Niezabezpieczone interfejsy API to jedno z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa w chmurze ten Dzięki nim hakerzy mogą wykorzystać otwartą linię komunikacji i wykraść cenne prywatne dane. W tym sensie, aby uniknąć wszelkiego ryzyka, interfejsy API powinny być projektowane z myślą o odpowiednim uwierzytelnianiu i kontroli dostępu. Kolejnym ważnym czynnikiem w tym zakresie jest prawidłowa aktualizacja oprogramowania.

Z drugiej strony, aby bezpiecznie pracować w chmurze, ważne jest rozróżnienie między przyjaciółmi a wrogami. W tym zakresie musimy być w stanie odróżnić autoryzowanego użytkownika od nieautoryzowanego użytkownika ten Wiedza jest zdecydowanie kluczem do ochrony naszej pracy w chmurze. Dzięki analizie behawioralnej i innym narzędziom możemy to zrobić.

Wreszcie, bezpieczeństwo w chmurze jest możliwe, o ile wyzwania związane z migracją i codzienną pracą są rozumiane, przewidywane i rozwiązywane.

Dodaj komentarz