Wyłącz „Hot Corners” lub „Active Corners” w systemie Windows 10, aby uzyskać lepszą wydajność na dwóch ekranach

Użytkownicy systemu Windows 10, którzy podłączają dwa monitory do komputera i włączają je ” rozwinięty (Oznacza to, że drugi ekran rozszerza pulpit pierwszego) Zauważyłem, że czasami, gdy przenosisz okno z jednego biurka na drugie na marginesie głównego ekranu, mysz zacina się i zamiast przechodzić bezpośrednio na drugi ekran, tryb ” Aktywne rogi „Wtedy to po prostu przyszło nam do głowy wykonanie określonego zadania, np. okna sekwencyjnego.

W zależności od tego, w jaki sposób korzystamy z naszego komputera, ta funkcja może być przydatna lub denerwująca. W całości, ” Gorące miejsca „Są aktywowane, gdy mamy aktywowano dwa ekrany jeśli mysz porusza się po oknie wolniej niż normalnie. Jeśli szybko poruszymy myszą, domyślnie automatycznie przejdzie ona na drugi ekran bez żadnego problemu.

Możliwe jest wyłączenie tej funkcji z panelu sterowania systemu Windows 10 (jak wyjaśniliśmy na końcu tego artykułu), ale możemy również korzystać z aplikacji takich jak Żadnych myszy z kijem zaprojektowany tak, aby podczas gdy funkcja jest nadal aktywna, unikamy takich problemów i sprawiamy, że przejście z jednego ekranu na drugi jest jak najbardziej płynne.

Non Stick Mouse to prosta, bezpłatna aplikacja o otwartym kodzie źródłowym, która ma na celu łatwe wyeliminowanie tego problemu. Gdy ta aplikacja działa w systemie, „Hot Corners” automatycznie się wyłącza, umożliwiając swobodne poruszanie się okien między dwoma ekranami bez powodu, blokując mysz po jednej stronie ekranu.

Możemy pobrać tę aplikację (zainstalowaną i przenośną lub z kodem źródłowym) za darmo z jego głównej lokalizacji. Ta aplikacja nie ma interfejsu graficznego Dlatego po wykonaniu pozostaje w pamięci, aby wykonywać swoją funkcję. Jeśli chcemy sprawdzić, czy działa lub zamknąć, musimy to zrobić z Menedżera zadań Windows.

Jak wyłączyć „Hot Corners” lub „Hot Corners” w systemie Windows 10?

Tę funkcję można również wyłączyć z panelu sterowania systemu Windows 10. Aby to zrobić, po prostu otwórz go i uzyskaj do niego dostęp System> Moduł wielozadaniowy następnie wyłącz pierwszą opcję.

W ten sposób rogi ekranu przestaną utrudniać naszą aktywność, co pozwoli nam na wygodniejszą pracę z dwoma lub więcej ekranami.

Problemy z co najmniej dwoma ekranami w systemie Windows 10?

Nie zapomnij odwiedzić sekcji podręczników i przewodników systemu Windows 10.

Dodaj komentarz