Wykonywalna usługa antymalware – co to za kluczowa funkcja bezpieczeństwa – mania informacyjna

Wykonywalna usługa ochrony przed złośliwym oprogramowaniem, funkcja zabezpieczeń systemu Windows

Taniec Szkło, możemy znaleźć różne funkcje, które pomogą nam poprawić bezpieczeństwo. Są to aplikacje i funkcje zintegrowane z samym systemem operacyjnym. Ponadto, jak wiemy, możemy zainstalować więcej dodatków, aby uniknąć problemów zagrażających prawidłowemu działaniu.

Jeden z nich Funkcje Wykryliśmy, że był wykonywalny przez usługę Antimalware. Wielu użytkowników uważa ją za jedną z obecnych usług i może uważać, że jest to złośliwe oprogramowanie, program innej firmy lub jakiekolwiek mniejsze oprogramowanie. Jednak nic z tego.

jest funkcja bezpieczeństwa bardzo ważne w systemie Windows 10 ten Jest to oficjalny program firmy Microsoft zapewniający ochronę komputera, na którym działa system operacyjny. Jeśli przejdziemy do Menedżera zadań, zobaczymy, że działa pod nazwą msmpeng.exe.

Aby wejść tutaj, musisz kliknąć prawym przyciskiem myszy przycisk Start i kliknąć Menadżer zadań ten Automatycznie otworzy się nowe okno pokazujące wszystkie procesy i aplikacje, które otworzyliśmy w tym czasie w systemie Windows. Bardzo przydatna jest również możliwość wykrywania złośliwego oprogramowania. Widzimy potencjalne podejrzane funkcje, których nie wiemy, skąd pochodzą i czy może to stanowić problem.

Jak widać, pokazuje nam funkcję o nazwie Wykonywalna usługa antymalware (msmpeng.exe). Może wprowadzać w błąd wielu użytkowników, ponieważ postrzegają je jako zagrożenie lub niepotrzebną funkcję, która zużywa tylko zasoby. Jednak, jak wspomniano, jest to ważny proces dla bezpieczeństwa systemu Windows.

Ta funkcjonalność jest bezpośrednio związana z Windows Defender ten Jak wiemy, jest to program antywirusowy wbudowany w system Windows 10. Szeroko stosowane narzędzie, które pomaga nam chronić nasze systemy w celu uniknięcia problemów z bezpieczeństwem. Zalecamy, aby był aktywny i aktualny.

Wykonywalna usługa antymalware wymaga dużej ilości zasobów

Piszemy ten artykuł przede wszystkim po to, aby rozwiązać problem zużycie zasobów za pośrednictwem wykonywalnej usługi antymalware. Czasami widać, że zajmuje dużo pamięci i może przestraszyć użytkowników. Mogą pomyśleć, że to złośliwe oprogramowanie i narazić komputer na ryzyko.

Ale, jak powiedzieliśmy, jest Funkcja związana z Windows Defender ten Jeśli stwierdzimy, że zużywa zasoby, jest to spowodowane głównie skanowaniem w tle. Monitoruje sprzęt i szuka potencjalnych zagrożeń, które mogą nas dotknąć.

Niektórzy użytkownicy zgłaszali, że widzieli nawet, jak ta funkcja zużywa 30% procesora. Jeśli tak się stanie, jest więcej niż prawdopodobne, że skanuje w poszukiwaniu możliwych pobranych plików, zainstalowanego programu lub wszelkich zaplanowanych skanowań w poszukiwaniu zagrożeń bezpieczeństwa. Nie jest to coś, co wpłynie na prawidłowe działanie systemu i nie powinniśmy się martwić.

Skanuj, gdy komputer jest bezczynny

Zwykle Wykonywalna usługa antymalware wykonuje skanowanie, gdy komputer jest bezczynny. W ten sposób unikniesz problemów, które mogą spowolnić użytkowanie. Dlatego nie powinno to stanowić problemu dla użytkowników, z wyjątkiem szczególnych przypadków, w których musisz uruchomić aplikację lub proces, gdy ta funkcja uruchomiła skanowanie.

Możemy przełożyć lub przełożyć te skany. W tym celu musimy wykonać kombinację klawiszy Okna + R i połóż to taskchd.msc ten Po kliknięciu biblioteki harmonogramu zadań przejdź do Microsoft, Windows i Windows Defender.

Możemy tam wejść Warunki ten Możemy go zmodyfikować tak, aby działał tylko wtedy, gdy sprzęt jest nieaktywny przez 10 minut lub wyłączyć, gdy sprzęt nie jest już nieaktywny. W ten sposób unikniemy problemów, które mogą spowolnić działanie systemu, bez konieczności zamykania procesu i zagrażania bezpieczeństwu.

Krótko mówiąc, uruchamianie usług wykonywalnych Antimalware jest ważne dla zapewnienia bezpieczeństwa naszego komputera. Musimy zawsze utrzymywać go aktywnym, aby mógł skanować w razie potrzeby, a tym samym zapobiegać przedostawaniu się złośliwego oprogramowania.

Dodaj komentarz