Windows 32-bitowy a 64-bitowy Co jest lepsze? Który powinienem zainstalować na swoim komputerze?

Za każdym razem, gdy idziesz do aktualizacji komputera, musisz wiedzieć, czy powinieneś pobrać, czy nie Publikacje 32-bitowy lub 64-bitowy w systemie Windows w ten sposób komputer będzie działał dobrze, ponieważ istnieją również aplikacje, które działają lepiej w zależności od wersji komputera.

Ale co oznaczają te liczby, skąd mam wiedzieć, którą z dwóch wersji powinienem zainstalować zgodnie z moim komputerem? Nie martw się, oto jak to się robi, udzielimy Ci krótkiego wyjaśnienia, aby Cię o tym powiadomić które z nich potrzebujesz użyć lub zainstalować? na nowym komputerze, abyś mógł w pełni go wykorzystać.

Co to znaczy, że mój komputer jest 32- lub 64-bitowy?

Możemy powiedzieć kawałki to rodzaj DNA więc wszystko kręci się wokół nich. Lub w zależności od posiadanych bitów reszta systemów będzie działać poprawnie. To jest system operacyjny piloci lub oprogramowanie. Obecnie mamy dwie wersje, 32-bitową i 64-bitową

Jaka jest różnica między nimi?

Główną różnicą między nimi jest ich pojemność, ponieważ procesory 32-bitowe nie są w stanie przechowywać tyle pamięci RAM, co procesory 64-bitowe. Jeśli Twój komputer ma 8 lub 16 GB pamięci RAM, powinieneś używać 64-bitowej obsługa do 16 eksabajtów , z drugiej strony 32-bitowa obsługa do 4 GB RAM, możesz zwolnij pamięć RAM o pomoc w tym procesie.

Jak to wpływa? Cóż, po prostu, jeśli otworzysz cztery aplikacje jednocześnie, możliwe jest, że przy 32-bitach wszystko jest normalne, ale aby otworzyć więcej aplikacji w tym samym czasie, musisz mieć 64-bit. Krótko mówiąc, można powiedzieć, że komputery 64-bitowe mogą wykonać więcej pracy w krótszym czasie.

Z ekonomicznego punktu widzenia możemy powiedzieć, że Procesory 32-bitowe są znacznie bardziej przystępne cenowo przetwórcy 64 Uderzenia ten

kiedy masz Procesory 64-bitowe, można instalować programy 32-bitowe co nie może się zdarzyć w przypadku 32-bitowych procesorów i programów zaprojektowanych dla 64-bitowych. Ale z drugiej strony, jeśli twój komputer jest zaprojektowany do pracy w 64-bitowym systemie operacyjnym i masz zainstalowany 32-bitowy system operacyjny, nie będziemy mogli korzystać z aplikacji 64 Uderzenia ten

Skąd mam wiedzieć, czy mój system jest 32 czy 64-bitowy?

Jeśli mamy Windowsa 10, to przede wszystkim wszystko, co musisz zrobić, to przejść do Start i kliknij go, gdy skończysz, musisz przejść do paska wyszukiwania i wpisać „dla twojego komputera”, w ten sposób zobaczysz opcję o tej samej nazwie, po prostu ją wpisz.

Kliknięcie na nią otworzy okno ze szczegółową listą, gdzie po przelewie można znaleźć tytuł z napisem „ rodzaj systemu Po prawej stronie będą niezbędne informacje dla ma procesory i system operacyjny Ten.

Teraz w przypadku innych wersji systemu Windows musisz przejść do „ mój komputer „I kliknij prawym przyciskiem myszy, a następnie wybierz opcję” nieruchomości „Tam zobaczysz okno z tymi samymi informacjami, co powyżej.

Dzięki temu mamy pewność, że posiadamy system operacyjny w pełni kompatybilny z naszymi procesorami. Jeśli kupiłeś nowy komputer, zdecydowanie jest on domyślnie zainstalowany w wersji 64-bitowej.

Więc który powinienem zainstalować na moim komputerze?

Podsumowując, wiele zależy funkcje twojego komputera takich jak pamięć RAM i jej system operacyjny. Pod względem wydajności istnieją aplikacje, w których wydajność została poprawiona, aby działała z 64 bitami pod względem wydajności i stabilności.

Do ciężkich programów, takich jak np. gry, możemy je zoptymalizować jeszcze więcej z tym nowym typem procesora 64-bitowego lub te same procesory są teraz dostępne tylko dla tego nowego procesora.

Plecy Procesor 64-bitowy, możesz uruchamiać programy 32-bitowe czego nie można zrobić w odwrotnej kolejności. Więc jeśli twój komputer jest nowy, lepiej użyć 64-bitowego, ale jest już nieco przestarzały i ma mało pamięci RAM, nie wahaj się zainstalować 32-bitowych procesorów z odpowiednim systemem.

Dodaj komentarz