Windows 10 zaoszczędzi kilka gigabajtów na dysku twardym na aktualizacje: będziesz mógł zmniejszyć „wolne miejsce”

Chociaż wyjaśniliśmy już w zeszłym tygodniu, jak wyłącz symbol zastępczy w Okna 10 19H1 , może również nie być optymalna, jeśli Microsoft naprawdę zdołał zapewnić, że przy tych 5-7-10 GB przestrzeni zastępczej aktualizacje będą zawsze skuteczne.

Oprócz wyłączenia tej funkcji możemy również ograniczyć rozmiar tej rezerwacji, jeśli sobie tego życzymy. Niestety, Microsoft nie włączył w systemie Windows opcji, która pozwala nam na ograniczenie tej przestrzeni, więc aby zmniejszyć miejsce, które Windows 10 ma na naszym dysku twardym lub dysku SSD, musimy wykonać niewielką ręczną pracę, którą wyjaśnimy poniżej.

Zarezerwowane miejsce w systemie Windows 10 zależy od zainstalowanych funkcji i języków

Oprócz systemu Windows 10 istnieje wiele dodatkowych funkcji i funkcji, które można zainstalować ręcznie. Chociaż obsługujemy wiele języków, Microsoft pozwala nam również instalować różne pakiety językowe w systemie operacyjnym. Te funkcje zajmują miejsce na naszym dysku twardym, nie tylko to, ale od następnej aktualizacji zwiększą również wolną przestrzeń w systemie Windows 10.

Dlatego jeśli nie używasz wielu języków i nie korzystasz z niektórych funkcji systemu Windows, takich jak rozpoznawanie twarzy, wirtualizacja kontenerów, podsystem Linux dla systemu Windows lub Hyper-V najlepsze, co możemy zrobić, to wyłączyć te opcje, aby zwolnić i, nawiasem mówiąc, zmniejszyć rozmiar rezerwacji.

Aby to zrobić, przejdź do sekcji Ustawienia> Aplikacje i funkcje i kliknij tutaj ” Zarządzaj funkcjami opcjonalnymi ”. W tej sekcji poszukamy funkcji zainstalowanych w systemie Windows 10, których nie używamy do usuwania ich z naszego komputera.

Oprócz usunięcia tych funkcji musimy również usunąć języki systemu Windows 10, których nie będziemy używać. Aby to zrobić, przejdziemy do sekcji Ustawienia> Czas i język> Język i usuniemy języki, których nie używamy w naszym systemie operacyjnym.

Po ponownym uruchomieniu komputera możemy zobaczyć, ile miejsca przeznaczonego na system Windows 10 zostało zmniejszone i teraz kradnie on mniej GB na własny użytek niż na początku.

Co sądzisz o systemie Windows 10, który oszczędza kilka GB miejsca na dysku twardym?

Dodaj komentarz