Windows 10 wymaga teraz 12 i 16 GB dodatkowego miejsca na dysku

Microsoft minimalna pamięć wymagana dla systemu Windows 10 została zwiększona do 32 GB. Wcześniej było to 16 GB lub 20 GB. Ta zmiana dotyczy nadchodzącej aktualizacji systemu Windows 10 maja 2019, znanej również jako 1903 lub 19H1.

Te szczegóły pochodzą z witryny Microsoft Minimalne wymagania sprzętowe. Pureinfotech zobaczył je po raz pierwszy, a Thurrott wpadł nam w oko.

Przed tą aktualizacją 32-bitowe wersje systemu Windows wymagały co najmniej 16 GB miejsca na urządzeniu. Podczas gdy 64-bitowe wersje systemu Windows wymagały 20 GB. Teraz oba wymagają 32 GB.

Nie jest jasne, dlaczego Microsoft dokonał tej zmiany. Aktualizacja z maja 2019 r. pozwala teraz zaoszczędzić około 7 GB miejsca na komputerze na aktualizacje. Dlatego może zajmować więcej miejsca.

Dobra wiadomość dla kupujących

Ale bądźmy szczerzy. Zawsze potrzebowałeś więcej niż 16 GB miejsca w Windows 10. Microsoft chciał Windows 10, jak Windows 8 przed nim , działa na lekkich laptopach i tabletach z niewielką ilością pamięci. Te lekkie urządzenia często miały skompresowany system operacyjny i trudno było je zaktualizować do systemu Windows 10.

Choć brzmi to jak duża zmiana, tak naprawdę nie jest. Należy unikać urządzeń z tak ograniczoną pamięcią, ponieważ nie działałyby dobrze w systemie Windows 10.

Teraz Microsoft czyni to oficjalnym. Partnerzy IT firmy Microsoft nie mogą już sprzedawać laptopów i tabletów o pojemności mniejszej niż 32 GB. To dobra wiadomość dla kupujących.

Jeśli masz komputer z mniej niż 32 GB pamięci Windows 10, nie wiemy, co stanie się z Twoim urządzeniem. Możesz nigdy nie otrzymać aktualizacji dla aktualizacji z maja 2019 r. (wersja 1903). To zależy od Microsoftu.

Dodaj komentarz