Wallapop Protect: jak bezpiecznie wysyłać?

Przewodnik po zabezpieczeniu wysyłki i płatności z Wallapop

Zrobić własny przesyłki do całkowicie bezpieczny z Wallapop . My wyjaśnione zalety i wady bezpiecznej wysyłki i płatności Wallapop Ochraniać.

Popularna aplikacja do zakupu i sprzedajemy produkty wszelkiego rodzaju, ręcznie lub pocztą, stał się jednym z moich ulubionych wyborów używany rynek coraz bardziej popularne dla wszystkich gatunków. Wniosek o Mobilny iOS eti android de Wallapop to jest jeden sposób szybciej i bezpieczniej sprzedawaj przedmioty, których już nie używasz i przekształć nas w produkty, które nas interesują w najlepszej cenie. Z tego powodu poniżej przedstawiamy przewodnik ze wszystkim, co musisz wiedzieć jak wysłać wallapop lub z lub Ochrona przed Wallapopem lub inne systemyprzesyłki .

Oprócz umowy kupna i sprzedaży przedmiotów istnieje jeszcze jedna opcja, której wielu użytkowników obawia się: sprzedaż kurierem lub pocztą . Z tego powodu oferujemy kompletny przewodnik ze wskazówkami, jak nauczyć się sprzedawać i kupować przedmioty poprzez bezpieczną wysyłkę za pośrednictwem Wallapop i własnego systemu. Ochrona przed Wallapopem abyśmy nie stracili interesującego nas przedmiotu, nawet gdy znajdujemy się w dużej odległości między sprzedającym a kupującym.

Indeks treści:

Początkowo Wallapop kontaktował się tylko ze sprzedawcą i kupującym, aby w przypadku wysyłki mogli dokończyć transakcję poza aplikacją, chociaż wielu użytkowników było podejrzliwych wobec drugiej strony, ponieważ musieli wysłać lub zapłacić za produkt tylko słowo inny zainteresowana strona prowadzi do nieporozumienia ciągły nawet oszustwa i oszustwa . Aby znaleźć rozwiązanie, urzędnicy Wallapop sami zaprojektowali system znany wcześniej jako Wallapay a teraz nazywa się Ochrona przed Wallapopem Tutaj gwarantuje prawidłową dostawę i płatność oraz produkty w całkowicie bezpieczny sposób.

Metoda jest bardzo prosta. Aby to zrobić, po prostu przejdź do Kampania poprzez menu główne Wallapop . W środku musimy wybrać karta kredytowa zapłacimy za zakup lub rachunek bieżący jeśli otrzymamy płatność. Gdy te opcje są włączone, za każdym razem, gdy rozmawiamy z kimś o produkcie (czy to sprzedać, czy kupić) i niebieska ikona zostanie aktywowany jako pakiet , co da nam dostęp do sfinalizowania zakupu i sprzedaży określonego produktu.

Wallapop Protect: jak bezpiecznie wysyłać?

Musimy też wybrać, czy przesyłka zostanie zrealizowana osobiście czy za pośrednictwem Pozycja ; Jeśli wybierzemy drugą opcję, musimy w formularzu wypełnić nasze dane do wysyłki, takie jak adres, miasto i kod pocztowy. Z drugiej strony możemy uwzględnić Numer telefonu dzięki czemu możesz śledzić swoją przesyłkę w Darmowy sms który poinformuje nas o statusie przesyłki.

Po uzupełnieniu danych musimy nacisnąć niebieski przycisk w dolnym rogu, aby zaakceptować płatność. od tego momentu sprzedawca ma maksymalne opóźnienie do 5 dni na dostawę paczki na poczcie. Po wysyłce Correos gwarantuje, że przesyłka dotrze do miejsca przeznaczenia w ciągu 48 godzin w całej Hiszpanii.

Tak więc, dopóki paczka nie dotrze do rąk kupującego, płatność nie zostanie dokonana zapewniając w ten sposób bezpieczeństwo obu użytkownikom; W przypadku, gdy sprzedawca nie wyśle ​​paczki w uzgodnionym terminie, Wallapop zwróci pieniądze kupującemu .

Wallapop Protect: jak bezpiecznie wysyłać?

W ten sposób Wallapop zarządza transakcją, przechowując pieniądze w depozycie i bezpiecznie, dopóki kupujący nie otrzyma przedmiotu. Ponadto zawierana jest umowa z Correos Postal Service, organizacją odpowiedzialną za zarządzanie wysyłką i dostawą, na przetwarzanie przesyłki.

I czy kupujący ma 48 godzin po otrzymaniu produktu, aby sprawdzić, czy wszystko jest w porządku, ale nie za darmo? do tego stopnia, że ​​obsługa pocztowa sprawia, że ​​produkt jest droższy dla kupującego, zarówno pod względem kosztów wysyłki przedmiotu, jak i zarządzania samym rynkiem, przez 10% ceny zakupionego produktu .

Wreszcie wybór ważne tylko w Hiszpanii a dla paczek około maksymalna waga 4 kg . Oczywiście jest to bezpieczny wybór, który zagwarantuje powodzenie operacji. To tylko kwestia liczb, czy wróci do kupującego, czy nie.

Przesyłki Wallapop Protect są zarządzane wyłącznie przez Pozycja ; Koszt różni się w zależności od wagi paczki i powinien wynosić ponoszone przez kupującego . W zależności od wagi ceny wynoszą:

  • 0 do 2 kg | 2,95 euro
  • 2 do 5 kg | 3,95 euro
  • 5 do 10 kg | 5,95 euro
  • 10 do 20 kg | 8,95 euro
  • 20 do 30 kg | 13,95 euro

Ponadto inne funkcje takie jak m.in. maksymalne wymiary i waga przesyłki kto jest z? 30 kg eti 270 cm cali dodając szerokość, długość i wysokość paczki. Z drugiej strony w Hiszpanii usługa jest dostępny tylko na półwyspie Wyklucza się zatem Wyspy Kanaryjskie, Baleary, Ceuta i Melilla.

Gdy kupujący zapłaci za przedmiot, sprzedający otrzymuje zawiadomienie o przyjęciu sprzedaży i uzupełnij dane nadawcy. w tej chwili zarówno kupujący, jak i sprzedający otrzymują kod pocztowy za pomocą którego możesz śledzić przesyłkę. Wreszcie sprzedawca będzie miał do 5 dni kalendarzowych dostarczyć paczkę na pocztę.

Wallapop oferuje swoim użytkownikom możliwość zarządzania przesyłkami za pośrednictwem własnego systemu wewnętrzny KUPNO I SPRZEDAŻ , Ochrona przed Wallapopem. ale to jest naprawdę bezpieczne Wallapop Protect oferuje różne opcje ochrony dla sprzedających i kupujących. Do tego stopnia, że ​​płatność za zakup za pośrednictwem tego systemu, dopóki kupujący nie otrzyma i przetestuje przedmiot przez noc następne 48 godzin ; Jeśli więc nie ma problemu z transakcją, pieniądze są przelewane z konta bankowego kupującego do sprzedawcy. Jednakże, W jakim stopniu sprzedawca ma gwarancje?

A czy kupujący może zawsze? nie bądź zadowolony z wysłanego przedmiotu! czy zlokalizować tam jakieś uszkodzenie? nawet rozpocznij proces zwrotu i odeślij kolejny przedmiot. Będzie tak w tych przypadkach, w których jest tworzone nadać cechy osobiste sytuacja konfliktowa między sprzedającym a kupującym. Obecnie, Ochrona przed Wallapopem wejdzie w grę Urzędnicy muszą zdecydować, kto ma rację na podstawie informacji dostarczonych przez obie strony, co może prowadzić do nieuczciwych sytuacji. W tych przypadkach istnieją inne narzędzia do wysyłki i uniknąć nieporozumień, które szczegółowo opiszemy poniżej.

La licznikwskazanie wysyłki to jedna z najpopularniejszych form sprzedaży pocztowej najczęściej używany i jeden z preferowanych wyborów sprzedawców Wallapop dla ich przesyłek paczkowych. A przy tego rodzaju sprzedaży wysyłkowej kupujący może być pewien, że od tego momentu otrzyma paczkę. płatność dokonywana jest przy odbiorze u kuriera; Oczywiście istnieje ryzyko dokonania płatności bez uprzedniego sprawdzenia towaru, czy to z powodu ewentualnych uszkodzeń, czy błędów w transporcie. Wreszcie cena tej metody wysyłki może się różnić w zależności od firmy przewozowej, chociaż zwykle od 4% do 8% wartości przedmiotu .

Inną równie ważną opcją, ale poza ekosystemem Wallapop, jest kupowanie i sprzedawanie przez zewnętrzna firma pocztowa co daje nam możliwość zakupu nagród i sprawdzenia jaki mamy wybór prawidłowo lepiej sprzedawać i kupować produkty.

Wallapop Protect: jak bezpiecznie wysyłać?

W zależności od firmy kurierskiej będziemy mieli różne opcje, które wpłyną na cenę przesyłki, od standardowej dostawy, dostawy ekspresowej, po różne metody dostawy, takie jak adres, biura przewoźnika czy z góry ustalone punkty dostawy. Kolejną zaletą jest to, że nie będzie ograniczeń dotyczących wagi ani rozmiaru! .

Na plus możemy dokonać różnych porównań cen dla tej samej przesyłki. Najszybszym i najbardziej ekonomicznym sposobem jest skorzystanie z zewnętrznej porównywarki cen, m.in. Pakiet linków my Genei , wyślij wyszukiwarki, które dadzą nam wszystkie dostępne opcje. Dodatkowo w zależności od miejsca przeznaczenia przesyłek i ich ilości możemy z niego skorzystać znaczne rabaty do 50% na przesyłki do Hiszpanii i do 70% na przesyłki międzynarodowe.

Innym sposobem kupowania i sprzedawania w Wallapop jest usługa Besif , w pełni bezpieczny agent płatności i spedycji specjalizujący się w prywatnej wysyłce. W ten sposób Besif otrzymuje zapłatę od kupującego jako pośrednik i dba wyzdrowieć paczka w domu sprzedawcy , z ubezpieczeniem transportowym na wypadek ewentualnych zdarzeń.

Wallapop Protect: jak bezpiecznie wysyłać?

Gdy kupujący otrzyma paczkę, może ją otworzyć przed kurierem, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku i że nie ma problemu z zawartością paczki, dodatkowo

Dodaj komentarz