Uniemożliwienie komuś usunięcia drukarki w systemie Windows 10 — Computer Mania

Prawda jest taka, że ​​Windows 10 nie ma ustawień konfiguracji systemu, które pozwoliłyby nam to zablokować, ale jest sposób na wyłączenie opcji usunięcia drukarki Windows, aby nikt nie mógł wyjmij drukarkę, nawet przez pomyłkę.

Uniemożliwienie innemu użytkownikowi usunięcia drukarki w systemie Windows 10

Aby to zrobić, będziemy musieli użyć rejestru systemu Windows, więc pierwszą rzeczą do zrobienia jest uruchomienie regedit z okna Uruchom systemu Windows, a następnie przejście do ścieżki HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionPoliciesExplorer.

Tam musimy sprawdzić, czy istnieje wartość NoDeletePrinter i jeśli jej nie mamy, musimy ją tworzyć. Kliknij prawym przyciskiem myszy odpowiednie pole w kluczu badacz i wybierz opcję Aktualności> 32-bitowa wartość DWORD w wyświetlonym menu kontekstowym. Nadajemy mu nazwę Bez wyjmowania drukarki a po utworzeniu kliknij go dwukrotnie i przypisz do niego cena 1 w systemie szesnastkowym.

Zdecydowanie musimy ponownie uruchomić przeglądarkę, aby zmiany zaczęły obowiązywać. Kiedy skończymy, możemy to sprawdzić, jeśli wejdziemy Panel sterowania> Urządzenia peryferyjne i drukarki i kliknij jeden z nich prawym przyciskiem myszy, aby wybrać opcję Odłącz urządzenie , widzimy, że nasz system wyświetla komunikat o błędzie.

W tym komunikacie o ograniczeniu system Windows mówi nam o tym „Ta funkcja została anulowana z powodu ograniczeń na tym komputerze. Skontaktuj się z administratorem systemu » ten W ten sposób, jeśli którykolwiek z użytkowników sprzętu celowo lub nieumyślnie spróbuje wyeliminować którąkolwiek z drukarek zainstalowanych na komputerze, znajdzie ten komunikat i nie będzie można usunąć drukarki.

Jeśli w pewnym momencie będziemy musieli usunąć któryś z nich, wystarczy postępować zgodnie z tą samą procedurą i zmienić wartość wejście Zarejestruj się NoDeletePrinter 1 do 0 ten Ponownie uruchamiamy odkrywcę, a potem możemy usuń drukarkę, która chcemy.

Dodaj komentarz