Typowe błędy menedżera haseł, których należy unikać

Błędy podczas korzystania z administratorów kluczy

Na co dzień korzystamy z niezliczonych usług i platform internetowych. Mówimy o portalach społecznościowych, kontach bankowych, e-mailach, plikach elektronicznych… Jeśli robimy coś dobrze, musimy mieć w każdym z nich unikalne hasło, a także spełniać odpowiednie wymagania, aby być bezpiecznym.

Jak sobie z tym wszystkim radzimy? Oczywiście trudno byłoby zapamiętać wszystkie te hasła, zwłaszcza usługi, z których korzystamy najmniej. Jest tutaj interweniuje Organizacja Narodów Zjednoczonych kluczowy menedżer ten Wystarczy znać hasło główne, aby uzyskać dostęp do wszystkich innych osób i przechowywać je w bezpiecznym miejscu.

Problem polega na tym, że nie jest niczym niezwykłym, aby znaleźć błędy popełniane przez użytkowników ten Ufają swoim hasłom do dowolnej usługi, a to również wiąże się z dodatkowym ryzykiem. Z tego powodu pokażemy Ci niektóre z najważniejszych błędów, których powinieneś unikać w menedżerze haseł, aby zawsze zachować prywatność i bezpieczeństwo w porządku.

Użyj słabego klucza szkieletowego

Bez wątpienia jednym z największych błędów podczas korzystania z menedżerów haseł jest użycie menedżera haseł. paspartu co nie jest wystarczająco bezpieczne. Mówimy o kluczu, który pozwoli wejść wszystkim innym. Musi być całkowicie bezpieczny i nikogo nie wpuszczać.

Niektórzy użytkownicy do tego stopnia ufają menedżerowi haseł dowolne hasło które są łatwe do zapamiętania i dzięki temu dostępne. Może to jednak oznaczać, że intruz złamał ten prosty klucz, który stworzyliśmy. Klucz główny powinien być w jak największym stopniu chroniony przed wszelkiego rodzaju atakami, pamiętaj, że zdarzają się ataki typu brute force, które testują tysiące kombinacji na sekundę, a także ataki słownikowe, w których hasło jest porównywane do słownika zawierającego miliony wpisów i testowane jeden po drugim.

Ponowne używanie haseł

Kolejny poważny błąd. Jeśli korzystamy z menedżera haseł, wystarczy mieć większą swobodę w tworzeniu złożonych i unikalnych kluczy do wszystkich usług i platform, z których będziemy korzystać. Jest błąd z tym samym hasłemw wielu miejscach na raz, ponieważ może wystąpić tzw. efekt domina, co w zasadzie oznacza, że ​​jeśli ktoś zostanie skradziony, może wejść na inne konta, na których go używamy. Dzięki menedżerom haseł bardzo łatwo jest użyć jednego hasła dla każdej usługi i nigdy go nie powtarzać, ponieważ wystarczy znać klucz główny, który odszyfruje pozostałe hasła, które mamy w menedżerze kluczy, więc nie ma usprawiedliwienia dla używanie hasła w różnych usługach, ponieważ teraz za pomocą jednego hasła możemy uzyskać dostęp do całego hasła magazynu haseł.

Dlatego ważną wskazówką jest, aby nie używać ponownie haseł. Nadal musimy tworzyć unikalne klucze, którymi możemy łatwo zarządzać za pomocą tego typu programów. W ten sposób będziemy przechowywać wszystkie pliki w bezpiecznym miejscu.

Nie używaj uwierzytelniania dwuskładnikowego

Chociaż hasło jest bardzo, bardzo silne, zawiera litery (duże i małe), cyfry i inne specjalne symbole, dzięki którym jest naprawdę silne, słaby punkt zawsze może się zdarzyć i być odsłoniętym.

Dlatego bardzo ważne jest posiadanie również tożsamości dwuskładnikowej. Zapewnia to dodatkowy poziom bezpieczeństwa, który pozwoli nam przez cały czas chronić nasze klucze. Nawet gdyby intruz wiedział, co to jest, musiałby zrobić drugi krok, aby się tam dostać. Może to być np. kod, który otrzymujemy SMS-em.

Zawsze bądź w kontakcie

Być zawsze razem Rozpoczęła się sesja klucza administratora może stanowić problem z bezpieczeństwem. Wiele z nich ma rozszerzenia przeglądarki, które pozwalają nam łatwo wejść na stronę internetową i automatycznie wprowadzić hasło.

Co jeśli ktoś ma dostęp do naszego zespołu? Automatycznie, po połączeniu z tym menedżerem kluczy, może on logować się do sieci społecznościowych, poczty e-mail lub dowolnej innej platformy, z której korzystamy.

Wybierz niezaufanego menedżera kluczy

To też jest złe wybierz dowolnego menedżera haseł ten Posiadamy szeroką gamę opcji. Istnieje kilka dla wszystkich typów urządzeń, znajdują się one między platformami i można je również znaleźć za darmo i za opłatą.

Zawsze radzimy wybrać ten, który jest niezawodny i spełnia odpowiednie wymagania. Możemy wyszukiwać informacje w internecie, analizować zabezpieczenia jakie oferuje i sprawdzać, czy nasze dane zawsze będą naprawdę bezpieczne.

Masz hasła w wielu miejscach

Innym częstym błędem, choć nie związanym bezpośrednio z handlem, którym się posługujemy, jest posiadanie klucze gdzie indziej ten Choć może to zabrzmieć dziwnie, wciąż jest wielu użytkowników, którzy zapisują hasła w pliku tekstowym na swoim komputerze lub telefonie komórkowym. Nawet przy pomocy kluczowego menedżera nadal rejestrują ich w tych miejscach.

Logicznie rzecz biorąc, mogłoby to zagrozić naszemu bezpieczeństwu. Chociaż używamy bardzo bezpiecznego programu do przechowywania naszych kluczy, gdybyśmy mieli je również w zwykłym pliku tekstowym, zostawilibyśmy drzwi otwarte dla wszystkich.

Bez bezpiecznego i nowoczesnego sprzętu

Wreszcie, innym powszechnym problemem jest niewystarczające ubezpieczenie komputera lub telefonu komórkowego. Ważne jest, aby zawsze mieć programy bezpieczeństwa które nas chronią. Dobry program antywirusowy zapobiegnie przedostawaniu się złośliwego oprogramowania do naszych systemów.

Ważne jest również, aby mieć najnowsze aktualizacje z bezpieczeństwo. Może pojawić się wiele luk i musimy je naprawić, aby uniemożliwić intruzom wejście. Musimy zawsze mieć poprawnie zainstalowane wszystkie łatki na naszych komputerach.

Oto kilka interesujących wskazówek, o których należy pamiętać podczas popełniania błędów podczas korzystania z menedżerów haseł. Zawsze musisz mieć je odpowiednio zabezpieczone i gotowe do użycia w naszym sprzęcie.

Dodaj komentarz