Skuteczna modyfikacja tekstu w mowie Google

Funkcja Google do zamiany tekstu na mowę jest jedną z najlepszych, jeśli chodzi o edycję mowy. A jeśli gigant technologiczny koncentruje się na Asystencie Google, użytkownicy Androida powinni być świadomi dostępności funkcji zamiany tekstu na mowę w Google.

Udaje się przekonwertować tekst aplikacji na Androida. Jednak może być konieczna zmiana, aby Twój głos brzmiał tak, jak chcesz. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o funkcjach swojego urządzenia, spróbuj poprawnie zmienić głos Asystenta Google ten

Tę modyfikację zamiany tekstu na mowę można wykonać bezpośrednio z menu ustawień ułatwień dostępu Androida. W którym możesz zmienić prędkość, wybrany ton głosu i używaną przez niego kamerę głosową.

Funkcja zamiany tekstu na mowę Google jest dostarczana z domyślnym aparatem mowy, który jest preinstalowany na większości urządzeń z systemem Android. Jeśli nie jest ona zainstalowana na Twoim urządzeniu z Androidem, możesz pobrać aplikację Google Text-to-Speech ze sklepu Google Play.

Zmień szybkość i głośność funkcji zamiany tekstu na mowę Google

Android nadal używa domyślnych ustawień funkcji zamiany tekstu na mowę Google, ale może być konieczna zmiana szybkości i szybkości zamiany tekstu na mowę, aby ułatwić zrozumienie.

Jeśli chcesz zmienić szybkość mowy i głośność tekstu na mowę, przejdź do menu ustawień ułatwień dostępu Google. Czynności, które należy wykonać, mogą się nieznacznie różnić w zależności od wersji Androida i producenta urządzenia mobilnego.

Aby otworzyć menu ułatwień dostępu w systemie Android, musisz przejść do menu „Ustawienia” systemu Android. Możesz uzyskać dostęp, przewijając ekran w dół, aby uzyskać dostęp do sekcji powiadomień. Teraz kliknij ikonę ustawień w prawym górnym rogu lub uruchom aplikację „Ustawienia” z szuflady aplikacji.

Musisz przewinąć do dołu ekranu powiadomień i dotknąć ikony ustawień, aby uzyskać dostęp do ustawień Androida. W menu „Ustawienia” musisz wybrać „Ułatwienia dostępu”.

Jeśli jesteś jednym z użytkowników urządzeń Samsung, musisz wykonać dwa dodatkowe kroki, dla których musisz nacisnąć „Czytnik ekranu”, a następnie „Ustawienia”. Jeśli masz urządzenie z Androidem inne niż Samsung, musisz przejść od razu do następnego kroku.

Podobnie, należy wybrać opcję „Zamiana tekstu na mowę” lub „Zamiana tekstu na mowę” w zależności od urządzenia z systemem Android. Stamtąd możesz zmienić ustawienia zamiany tekstu na mowę.

Zmień szybkość swojego głosu

Szybkość mowy to szybkość, z jaką możesz mówić za pomocą funkcji zamiany tekstu na mowę. Jeśli jest zbyt szybki lub zbyt wolny, ton głosu może być zniekształcony lub bardzo trudny do zrozumienia.

Jeśli pomyślnie wykonałeś powyższe kroki, powinieneś zobaczyć suwak pod nagłówkiem Szybkość mowy w menu Tekst na mowę. Musisz przeciągnąć go palcem w prawo lub w lewo, co pozwala zwiększyć lub zmniejszyć prędkość, której szukasz.

Musisz nacisnąć przycisk „Posłuchaj przykładu”, aby przetestować nową prędkość mowy. Jeśli masz urządzenie Samsung, możesz mieć przycisk „Odtwórz”, więc naciśnij go, aby go wypróbować.

Zmień ton

Jeśli uważasz, że ton zamiany tekstu na mowę jest zbyt wysoki lub zbyt niski, możesz go zmienić, wykonując tę ​​samą procedurę, której użyłeś do zmiany szybkości mowy. Jak już wspomniano, w menu konfiguracji „Tekst na mowę” ustaw suwak „wysokość” na żądaną wysokość.

Musisz przesunąć suwak Ton, aby zmienić częstotliwość tonu tekstu na mowę. Kiedy będzie gotowy, musisz nacisnąć „Posłuchaj przykładu” lub „Odtwórz” w zależności od modelu urządzenia.

Powinieneś kontynuować ten proces, aż będziesz całkowicie zadowolony z ustawień głośności i prędkości. Po prostu kliknij „Resetuj”, aby zresetować domyślne ustawienia tekstu na mowę.

Wybierz zamianę tekstu na mowę w Google

Możesz nie tylko zmienić ton i szybkość mechanizmów zamiany tekstu na mowę, ale także zmienić ton swojego głosu. Niektóre pakiety językowe są dostarczane z domyślnym silnikiem Google do zamiany tekstu na mowę, w którym mają różne głosy, które brzmią jak mężczyźni lub kobiety.

Podobnie mechanizmy zamiany tekstu na mowę na urządzeniach Samsung mają różne opcje głosowe, z których można korzystać. Jeśli korzystasz z mechanizmów zamiany tekstu na mowę Google, musisz nacisnąć przycisk menu ustawień w menu konfiguracji zamiany tekstu na mowę. W połączeniu z opcją „Google Text-to-Speech Engine”.

Ponownie, jeśli masz urządzenie Samsung, będziesz mieć tylko ikonę ustawień w menu „Ustawienia zamiany tekstu na mowę”, więc musisz ją nacisnąć. Stuknij koło zębate, które symbolizuje ustawienia zamiany tekstu na mowę. W menu Opcje Google TTS kliknij Zainstaluj dane głosowe.

Teraz wszystko, co musisz zrobić, to wybrać język Google Text-to-Speech

Aby to zrobić, musisz dotknąć opcji Zainstaluj dane głosowe w menu opcji Google TTS, dotknij w języku lokalnym, który chcesz wybrać. Na przykład, jeśli jesteś ze Stanów Zjednoczonych, powinieneś wybrać angielski.

Będziesz mógł zobaczyć niektóre ponumerowane i ponumerowane głosy z Głosu I. Naciśnij jeden po drugim, aby usłyszeć ich dźwięk. Musisz upewnić się, że Twoje urządzenie nie jest wyciszone.

Pakiet językowy „Angielski”, „Głos I” jest żeński, „Głos II” męski i tak dalej, głosy zmieniają się we wzorcu. Musisz wybrać ton, który najbardziej Ci się podoba i będzie to Twój ostateczny wybór.

Musisz wybrać płeć w menu języka. To, co wybrałeś, zostanie zapisane automatycznie, a jeśli wybrałeś język inny niż ten, który został już wstępnie wybrany na Twoim urządzeniu, również będziesz musiał go zmienić.

Zmień języki

Jeśli chcesz zmienić język, możesz to zrobić bardzo łatwo z menu konfiguracyjnego „Zamiana tekstu na mowę”. Możesz to zrobić, jeśli wybrałeś język inny niż domyślny język systemu dla aparatu przetwarzania tekstu na mowę.

Powinieneś zobaczyć opcję „Język” w menu ustawień „Zamiana tekstu na mowę”. Dotknij tutaj, aby otworzyć menu. W menu ustawień zamiany tekstu na mowę musisz wybrać język z listy, dotykając go. Aby zaakceptować zmianę, musisz kliknąć przycisk „Posłuchaj przykładu” lub „Odtwórz”, aby ją wypróbować.

Zmień maszyny do zamiany tekstu na mowę

Jeśli język zamiany tekstu na mowę Google nie jest dla Ciebie odpowiedni, możesz zainstalować inne alternatywy. Na przykład, jeśli masz telefon komórkowy Samsung, mają oni własną maszynę do zamiany tekstu na mowę Samsung, z której domyślnie będzie korzystać Twoje urządzenie.

Aby zainstalować syntezatory mowy innych firm

Podobnie istnieją urządzenia do zamiany tekstu na mowę innych firm, które można zainstalować ze Sklepu Google Play lub zainstalować ręcznie. Na przykład, możliwe do zainstalowania aparaty zamiany tekstu na mowę obejmują Acapela, eSpeak TTS i inne dostępne wersje.

Po zainstalowaniu ze Sklepu Google Play mechanizmy zamiany tekstu na mowę innych firm pojawią się w ustawieniach zamiany tekstu na mowę.

Aby przełączać się między maszyną do zamiany tekstu na mowę

Jeśli masz zainstalowany nowy aparat przetwarzania tekstu na mowę i chcesz go zmodyfikować, musisz przejść do menu konfiguracji przetwarzania tekstu na mowę. Na górze powinna pojawić się lista dostępnych maszyn do zamiany tekstu na mowę. Jeśli masz urządzenie Samsung, może być konieczne kliknięcie przycisku „Preferowany aparat”, aby wyświetlić listę.

Dotknij opcji Preferowana kamera w menu ustawień zamiany tekstu na mowę i wybierz preferowany aparat – zamianę tekstu na mowę Google lub alternatywę innej firmy. Teraz wybierz wybrany silnik TTS. Po wybraniu naciśnij „Posłuchaj przykładu” lub „Czytaj”, w zależności od urządzenia.

Dla zdecydowanej większości wszystkich domyślnych użytkowników Google lub Samsung TTS zapewnią one najlepszą generację mowy audio. Jednak opcje innych firm mogą działać lepiej w innych językach, w których domyślny silnik nie jest odpowiedni.

Po wybraniu silnika i języka możesz go używać w dowolnej aplikacji na Androida, która na to pozwala.

Dodaj komentarz