Signal vs WhatsApp vs Telegram: Dlaczego ta pierwsza jest bezpieczniejsza?

Ostatnio zastanawiają się miliony użytkowników Jaka jest najbezpieczniejsza aplikacja do obsługi wiadomości błyskawicznych? dzisiaj, więc co jest dla nich najlepsze?

To pytanie jest częścią reklamy Jakie są twoje wiadomości związane z tym polityka poufności oraz przetwarzanie informacji przez Facebook, które zostało zakłócone miliony użytkowników na całym świecie i stworzył masowa migracja na inne platformy chodź Telegram my sygnałten

Signal vs WhatsApp vs Telegram: dlaczego ten pierwszy jest bezpieczniejszy?

Niemniej jednak wielu użytkowników wciąż nie wie z której platformy korzystać, aby pozostać w kontakcieDlatego chcielibyśmy przedstawić Państwu m.in. porównanie trzech najpopularniejszych aplikacji Dlatego wyjaśnij, dlaczego Sygnał jest tym, co zapewnia najwyższe bezpieczeństwoten

Co decyduje o tym, czy aplikacja pocztowa jest mniej lub bardziej bezpieczna?

Aby ustalić, czy istnieje aplikacja do obsługi poczty e-mail mniej lub bardziej bezpieczny to zależeć będzie głównie od czterech bardzo ważnych czynników:

Szyfrowanie od końca do końca

To jeden z najważniejszych elementów bezpieczeństwa przy wyborze aplikacja do obsługi wiadomości błyskawicznychponieważ jest to gwarancja, że ​​tylko użytkownicy czatu mogą odszyfrować wiadomościzapobieganie ich filtrowaniu przez osoby trzecie.

Operacja jest bardzo prosta, ponieważ wszyscy wiadomość jest zaszyfrowana rozmowa i tylko uczestnicy mają „Klucze” niezbędne do ich dekodowania.

Domyślne ustawienia szyfrowania

Wiele aplikacji posiada funkcjonalność szyfrowanie end-to-end Jednak ich przesłania nie oznaczają, że mają zastosowanie we wszystkich przypadkach.

To są główne czynniki, które decydują o jakości aplikacji do przesyłania wiadomości

W wielu przypadkach działa to tylko w przypadku niektórych rodzajów komunikacji lub musi być włączone przez samego użytkownika, aby upewnić się, że działa. w naprawdę bezpieczna aplikacja, ta opcja jest dostępna przez cały czas i jest domyślnie włączona.

Otwarty kod źródłowy

Wbrew powszechnemu przekonaniu fakt, że aplikacja publikuje kod źródłowy, jest znakiem przejrzystość i bezpieczeństwo dla swoich użytkowników.

Ten punkt jest bardzo wygodny z punktu widzenia bezpieczeństwa aplikacji, ponieważ pozwala na jej złożenie audyty i analizy zewnętrzne przez ekspertów szukających defektów lub błędów, które mogłyby zagrozić bezpieczeństwu i integralności tamtejszych użytkowników. ten

Zbieranie danych

Oczywiście nie możemy tego zignorować zbieranie danych z aplikacją. To może oznaczać duża luka bezpieczeństwa między różnymi alternatywami.

Coraz częściej widać, jak różne aplikacje zbierają coraz więcej danych (określane jako metadane) przez użytkowników, w tym ich kontakty, godziny użytkowania, informacje o urządzeniu, adres IP, numer telefonu i inne.

Pamiętaj, że im więcej danych zbierzesz, im mniej prywatności masz jako użytkownik a co za tym idzie, tym większe jest zagrożenie bezpieczeństwa.

Jakie dane zbiera każda aplikacja?

Można określić, która aplikacja jest najbezpieczniejsza Sygnał vs WhatsApp vs Telegram, musimy wiedzieć, jakie dane zbiera każdy z jego użytkowników.

Dane bezpieczeństwa gromadzone przez WhatsApp

W pierwszym przypadku okazuje się, że WhatsApp wyróżnia się jednym Ilość niesamowity zbierane są dane użytkownika i przechowywane na prywatnych serwerach. Co to za dane? Okazuje się, że nie jest to ani więcej, ani mniej niż:

To są dane osobowe, które WhatsApp zbiera od użytkowników

 • Numer telefonu.
 • Identyfikator użytkownika.
 • Kontakt.
 • Raport urządzenia.
 • Nazwa Twojego konta.
 • Dane reklamowe.
 • Historia zakupów.
 • Przybliżona lokalizacja.
 • Numer telefonu.
 • E-MAIL.
 • Interakcja z produktem.
 • Zgłoś błędy.
 • Raporty wydajności.
 • Informacje o płatności.
 • Zadbaj o klienta.
 • Inne treści użytkownika.

Jak widzicie, Jakie są twoje wiadomości oraz dostęp do dużych ilości danych i informacji bardzo ważne i wrażliwe dla każdego użytkownika, który jest przechowywany Serwery Facebooka i dowiedz się więcej o Tobie.

Dane bezpieczeństwa gromadzone przez Telegram

Dzięki Telegramowi obraz się zmienia. W przeciwieństwie do Jakie są twoje wiadomości, ilość danych gromadzonych przez użytkowników jest ostatecznie znacznie mniejsza działanie opiera się na chmurzeco ułatwia dostęp do Twojego profilu z komputera lub innego urządzenia bez utraty informacji.

Pod względem gromadzonych danych wyróżniają się:

Są to informacje, które Telegram zbiera podczas rejestracji na swojej platformie

 • Numer telefonu.
 • Identyfikator użytkownika.
 • Kontakt.
 • Raport urządzenia.
 • Nazwa Twojego konta.

Należy zauważyć, że w Telegram, To nie jest konieczne udostępnij swój numer telefonuponieważ możesz dodawać inne nazwy użytkowników, jest to znacząca wartość dodana w porównaniu z innymi platformami.

Dane bezpieczeństwa gromadzone przez Signal

Wreszcie, Signal jest aplikacja do obsługi wiadomości błyskawicznych co wywołało wiele pozytywnych opinii na temat Problemy de bezpieczeństwo i poufność przez użytkowników.

Z tego powodu Signal jest uważany za najbezpieczniejszą aplikację do obsługi wiadomości błyskawicznych.

Kiedy porównujemy Sygnał przeciwko Telegramowi a właściwie z Jakie są twoje wiadomościróżnica jest bardzo duża, podkreślając główny cel tej aplikacji: the bezpieczeństwo i poufnośćW tym sensie oni zbieraj tylko numery telefonów swoich użytkownikówktóry służy jako identyfikator w ramach platformy.

Więc co jest najbezpieczniejsze?

Nadszedł czas na najważniejsze pytanie która aplikacja jest najbezpieczniejsza? Odpowiedź jest jasna i taka jest sygnałta aplikacja jest szef ochrony kiedy porównamy go z bezpośrednimi alternatywami, chociaż nie ma wszystkich funkcji Telegrama ani popularności WhatsApp, nadal jest najbezpieczniejszy.

Oczywiście, co jest dla ciebie najlepsze W zależności od Twoich potrzeb i jeśli nie jesteś szczególnie zainteresowany prywatnością, WhatsApp lub Telegram mogą być idealnepo prostu dlatego, że mają najwięcej użytkowników.

mieszkam w środku duch oferuje nasz shaper Jakie są twoje wiadomości to aplikacja królowej z góry 2 miliony aktywnych użytkowników na świecie, podczas gdy Telegram przekroczyć 500 milionów itp. sygnał nadal rośnie, przewyższając 50 milionówTeraz, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Signal, sprawdź tę aplikację i dowiedz się, dlaczego jest tak wyjątkowa.

Obraz Unsplash Ι., Unsplash II, Unsplash III, Unsplash IV

Dodaj komentarz