Sieć WWAN Co to jest, do czego służy i jakie są cechy tego typu sieci bezprzewodowej?

Możemy komunikować się lub uzyskiwać dostęp do Internetu z naszego smartfona gdzie jest sygnał lub zasięg mobilnej transmisji danych . Dzieje się tak, ponieważ nasze urządzenie mobilne integruje dużą sieć zwaną WWAN.

Ten rodzaj szerokopasmowej sieci bezprzewodowej umożliwia użytkownikom łączenie się za pomocą używanej technologii który przypisuje dużej liczbie anten powtarzalnych zadanie łączenia ich w celu pokrycia jak największego obszaru.

Zobaczymy poniżej co to jest WWAN? i jakie są najważniejsze cechy. Przeanalizujemy również różnicę między siecią WAN. Nie przegap żadnego szczegółu tego artykułu, ponieważ zobaczymy najbardziej reprezentatywne przykłady dla tego typu sieci.

Co to jest sieć WWAN i do czego służą w IT?

„Rozległa sieć bezprzewodowa” Lub tylko „WWAN” jest rozbudowana sieć bezprzewodowa . W przypadku tego typu sieci bezprzewodowej do świadczenia wydajnych usług telekomunikacyjnych wymagana jest specjalna technologia, czyli sieć komórkowa. Usługi te obejmują Dostęp do Internetu, rozmowy telefoniczne i strumieniowe przesyłanie wideo .

Sieć WWAN Posiada protokół szyfrowania i uwierzytelniania dla bezpieczniejszej komunikacji ale nie zawsze osiągają swój cel. Tak właściwie sieci bezprzewodowe są bardziej podatne na ataki niż sieci przewodowe.

Jakie są kluczowe cechy sieci WWAN?

Sieć WWAN ma unikalne cechy, które odróżniają ją od innych dostępnych obecnie typów sieci komputerowych. Oto najważniejsze:

  • Wśród głównych cech tego typu sieci rozległej są: możliwe jest zaoferowanie szybkiego bezprzewodowego internetu a także transmisja audio i wideo w czasie rzeczywistym.
  • Należy również zwrócić uwagę na zdolność transmisji głosu tak wydajną jak sieć fizyczna.
  • To zależy od różnych anten które muszą być zainstalowane w różnych obszarach geograficznych, aby komunikować się i świadczyć usługi sieci bezprzewodowej.
  • Dostarczone przez firmy telekomunikacyjne lub usługodawcy, którzy podjęli w tym celu znaczny wysiłek finansowy. W przeciwnym razie istnieją zamknięte sieci WWAN tworzone przez firmy lub inne rodzaje organizacji.
  • Wymagania dotyczące dostępu do dużej sieci bezprzewodowej To jest bardzo proste i odbywa się za pomocą intuicyjnych kroków.
  • Oferuje użytkownikowi możliwość poruszania się po obszarze pokrycia bez konieczności konfigurowania odbiornika w celu uzyskania dostępu do zalet tej sieci bezprzewodowej.

WWAN vs WAN Jaka jest różnica i jaka jest najlepsza sieć?

Pierwszą rzeczą, którą musimy zdefiniować, jest znaczenie każdej z tych sieci, BLADY (Wide Area Network) to sieć obszarowa obejmująca duży obszar geograficzny dzięki technologie kablowe aw niektórych przypadkach drogą radiową. Zdecydowanie WWAN Obejmuje również duży obszar, ale jego technologia jest tam w pełni bezprzewodowy .

dotyczący Opłaty sądowe instalacja , konserwacja i eksploatacja, a WAN jest znacznie bardziej wydajny niż WWAN ponieważ kable są tańsze niż cały sprzęt potrzebny do połączeń na żywo. Ale jeśli chodzi o proces instalacji, łączność bezprzewodowa zawsze będzie łatwiejsza.

Jak wspomniano wcześniej, jeśli przeanalizujemy bezpieczeństwo, sieć WWAN jest znacznie mniej niezawodna ze względu na charakterystykę sieci bezprzewodowych . Dlatego interwencja intruza jest programem w tego typu sieciach.

„AKTUALIZACJA ✅ WWAN to sieć rozległa, która nie używa kabli do podłączenia do niej sprzętu ⭐ ODWIEDŹ TUTAJ ⭐ i dowiedz się więcej”

Jeśli musimy wziąć pod uwagę szybkość obu sieci, możemy to powiedzieć Szybkość transferu w sieci WAN jest mniejsza niż w sieci WWAN . Ale to nie to samo z wydajnością, chociaż oba radzą sobie dobrze, gdy występują czynniki klimatyczne, Sieć WWAN działa prawidłowo można przerwać.

Na koniec musimy o tym porozmawiać mobilność tych sieci. WWAN ma doskonałą wydajność w sieci while Doskonała sieć WAN zapewniająca krótkie przestoje połączenie.

Jakie topologie są najczęściej używane w tego typu sieciach bezprzewodowych?

Obawy dotyczące topologii sieci jak projektuje się sieć, w której może być naturalna? lub funkcje w aplikacji, które pozwalają się z nią połączyć.

Tak więc, ponieważ WWAN jest największą siecią ze wszystkich sieci bezprzewodowych, można powiedzieć, że ten typ sieci jest geometrycznie powiązany z jego węzłami lub regionem połączone ze sobą przez a „Wskazanie punktu” na krótkie dystanse lub z „Model gwiazdy” na pozostałej części obszaru geograficznego. Ale jeśli pomyślimy o sieci zamkniętej, możemy mówić o topologii powiązanej z formułą „Siatka stacji” .

Rodzaje i przykłady rozległych sieci bezprzewodowych

Aby mówić o przykładach, najpierw musieliśmy rozdzielić WAN i WWAN. W pierwszym przypadku możemy wspomnieć o usłudze Internet świadczone przez operatorów telekomunikacyjnych. La Niestandardowy telewizor oferowane online lub jako faks na e-mail to też jest dobry przykład .

Kiedy mówimy o WWAN, musimy wspomnieć o wszystkich sieciach bezprzewodowych, które są dostępne na naszym terytorium, aby móc uzyskać dostęp do Internetu za pośrednictwem danych mobilnych lub komunikować się przez telefon. Na przykład możemy nazwać to EDGE, 3G lub GPRS. Ale nie możemy zignorować tych usług WiMAX gdzie antena jest zainstalowana na obszarze geograficznym, a jej sygnał jest dostępny w odległości 70 km.

Innym przykładem tych sieci jest Mobitex działający w naszym kraju na kanałach od 400 MHz do 450 MHz, służący wojsku, policji i strażakom. LMDS można również cytować w na przykład oferowanie usługi internetowej w sieciach prywatnych.

Inne przykłady tego typu protokołów dostępu do Internetu dla sieci WWAN obejmują:

Jeśli masz jakieś pytania, zostaw je w komentarzach, skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej i pomożemy wielu innym członkom społeczności. Kocham cię!

Dodaj komentarz