Sieć WMAN: co to jest, do czego służy i jak działa ten rodzaj sieci bezprzewodowej?

Sieci bezprzewodowe stały się jednym z najważniejszych elementów współczesności. Znane są wszystkim, ale bardzo nielicznym jest uratowany wariactwo czym one są i jak działają? W ten sposób sieci te stały się niezbędne w życiu człowieka, z których na co dzień korzysta większość użytkowników.

Ogólnie sieci bezprzewodowe wcześniej używane tylko w akademie wojskowe lub naukowe ale z biegiem czasu ich użycie rozprzestrzeniło się do stosowania w centra handlowe, przemysł, przychodnie, dom, praca, wśród wielu innych witryn.

Ze względu na szeroki zakres osiągnięty, różne typy sieci musiał być został stworzony gdzie każdy z nich został dostosowany do konkretnej potrzeby. W ten sposób wyjaśnimy nieco więcej tutaj Sieć WMAN i jak to działa .

Co to jest sieć WMAN i do czego służą w IT?

Ten rodzaj sieci umożliwia użytkownikom: tworzyć połączenia bezprzewodowe między różnymi lokalizacjami w tym samym obszarze metropolitalnym. na To je wyróżnia dziesiątki kilometrów . Zwykle można dzwonić między biurowcami w mieście lub na kampusach.

Jedną z jego głównych zalet jest to, że nie wymaga wysokie koszty inwestycji Do jego instalacja za pomocą kabli miedzianych lub światłowodowych jak również dzierżawa linii. W ten sposób, WMAN zazwyczaj wykorzystuje światło podczerwone lub fale radiowe wlać do odlewni transfer danych od punktu A do punktu B.

Więc ten rodzaj sieci wydaje się być szerszy zakres działania niż sieci WLAN, pokonując dziesiątki kilometrów wstecz transmisja sygnału , dzięki czemu wystarcza do pokrycia cała populacja .

W ten sposób, WMAN używane głównie do połączyć ze sobą sieci WLAN . Ponadto używa Technologia WiMAX gdzie jego użycie rośnie i powraca niedostępne lub wiejskie obszary ten połączenia internetowe nie były dostępne wcześniej .

Jakie są główne cechy sieci WMAN?

Ten typ sieci charakteryzuje się głównie: suma wielu połączonych sieci lokalnych. Co jest również znane jako bezprzewodowa pętla lokalna .

Gotowe standard komunikacji bezprzewodowej, oparte na Standard IEEE 802.16 istnienie protokół bardzo podobny do WiFi ale z ekspansją większy zasięg i pojemność.

Mając to na uwadze, oto kluczowe cechy tej sieci:

 • Jego zasięg można rozszerzyć do jednego Maksymalnie 50 km.
 • według zakres częstotliwości używany do transmisji, może być fale radiowe lub podczerwone .
 • W przypadku podczerwieni muszą być całkowicie zlicowane z powierzchnią i będą od 300 GHz do 384 THz .
 • Posiada również system komunikacji, taki jak LMDS „Wiele lokalnych usług dystrybucji”.
 • Jego technologia opiera się na WiMAX „Globalna interoperacyjność dla dostępu mikrofalowego”.
 • Używane do zapewnienia nadać cechy osobiste Kontakt przenośny i mobilny dostęp szerokopasmowy, w dowolnym miejscu i czasie.
 • Pozwala: dostęp do bezprzewodowej alternatywy dla tradycyjnych systemów przewodowych . W ten sposób umożliwia bezpłatny dostęp szerokopasmowy.

WMAN vs MAN Jaka jest różnica i jaki jest najlepszy rodzaj sieci?

Sieci bezprzewodowe stały się dziś jednym z najważniejszych czynników. W związku z tym opracowano wiele sieci w celu osiągnięcia różnych funkcji, a co za tym idzie osiągasz lepsze wyniki i dłuższe zasięgi sygnału. Zgodnie z tym wszystkim, tutaj wyjaśnimy różnicę między tym, co a Sieć WMAN i sieć MAN .

Sieć WMAN

 • Le WMAN lub bezprzewodowa sieć miejska jest bezprzewodowa wersja MAN.
 • On zwykle to robi większa autonomia kilkudziesięciu kilometrów w porównaniu do MAN.
 • Wykorzystuje techniki oparte na Szablon komunikacji WiMAX.
 • Jest w stanie zapewnić transmisja danych do całej populacji .

Sieć MAN

 • Sieć MAN lub obszar metropolitalny przeznaczony do użytku transmisja danych w miastach .
 • Oni mają mniejszy obszar geograficzny że sieci rozległe, takie jak WMAN .
 • Charakteryzuje się bardzo dobra prędkość połączenia podczas korzystania z kabli światłowodowych.
 • on ma znacznie mniejsze opóźnienia i wskaźnik błędów w porównaniu z sieciami WMAN.
 • To dużo stabilny i trwały zakłócenia radiowe.

Jakie topologie są najczęściej używane w tego typu sieciach bezprzewodowych?

Teraz są inne typy topologii w sieciach bezprzewodowych które są na różne sposoby i każdy ma określony cel. W ten sposób topologia jest odpowiedzialny za opisanie jak dane są konwertowane do formatu ramki i sposób którego impulsy elektryczne są przesyłane przez medium komunikacyjne, . Dlatego tutaj pokazujemy każdą z najczęściej używanych topologii sieci.

Topologia sieci

Jest również nazywany topologia sieci mesh gdzie każdy z węzły są połączone ze wszystkimi innymi węzłami . Pozwala to na wysyłanie wiadomości z jednego węzła do drugiego różnymi ścieżkami iw bardzo prosty sposób.

Gdyby sieć jest w pełni podłączona , nie może mieć żadnych przerwa w komunikacji . Rzeczywiście, każdy z serwerów własne połączenia ze wszystkimi innymi serwerami System.

Topologia pierścienia

„AKTUALIZACJA ✅ Sieć WMAN jest siecią miejską, która nie używa kabli do łączenia zawartych w niej komputerów IC PRZEJDŹ TUTAJ ⭐ i dowiedz się więcej”

Ce sieć pierścieniowa pokazuje, że wszystko Stacje mają połączenie przychodzące i wychodzące. Dlatego każda z tych stacji będzie miała odbiornik i nadajnik Tutaj Ferra również biuro TRADUCTEUR a z kolei przekaże informację do następnej stacji.

W takim przypadku komunikacja odbywa się poprzez przekazanie marka lub marka który można zdefiniować jako a rodzaj obiektu, który przechodzi przez zebranie wszystkich informacji, a następnie ich dostarczenie w paczkach . Ma to na celu uniknięcie tego, co to jest utrata informacji i konflikty .

Topologia podwójnego pierścienia

Topologia podwójnego pierścienia jest podobna do topologii pierścienia, ale ma tę różnicę, że ma drugi pierścień łączący te same urządzenia . Innymi słowy, pozwala zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci gdzie każde urządzenie w sieci jest częścią dwóch niezależnych topologii pierścienia.

Dlatego ta topologia działa jak gdyby dwa niezależne pierścienie ale tylko jeden jest używany na raz.

Topologia gwiazdy

Sieć gwiazd wskazuje, że stacje są bezpośrednio podłączony do centralnego punktu systemu. Dlatego cała istniejąca komunikacja musi przez to przejść. W takim przypadku urządzenia nie są są ze sobą połączone, ani niech to duży ruch informacyjny jednocześnie, aby uniknąć konfliktów.

Topologia kanału

Ta sieć autobusowa charakteryzuje się jedną rzeczą kanał komunikacyjny kto dzwonił autobus, sieć szkieletowa lub bagażnik i kto jest podłączony do różnych urządzeń. Oznacza to, że wszystkie urządzenia muszą: udostępniać ten sam kanał, aby komunikować się ze sobą .

Topologia drzewa

W końcu znajdujemy topologia drzewa , co pokazuje, że węzły mają postać drzewa. Jest bardzo podobny do tego, czym jest szereg połączonych sieci gwiaździstych, ale w tym przypadku nie węzeł centralny . Ale jeśli mają główny węzeł łącza który jest często zajmowany przez A. przełącznik lub dystrybutor od którego odchodzą pozostałe węzły.

Przykłady bezprzewodowych sieci metra

Główną cechą sieci bezprzewodowych jest to, że działają one jak każdy inny format Kontakt , lub z wzajemność między nadawcami i odbiorcami za pośrednictwem kanału fizycznego lub poprzez skoordynowaną interakcję .

W zależności od funkcjonalności tych komponentów, przede wszystkim zależeć będzie wydajność sieci. Mając to na uwadze, oto kilka przykładów sieci bezprzewodowe w obszarze metropolitalnym .

sieci LAN

 • Jest sieć komputerowa lub sieci komputerowe połączone ze sobą przez fizyczne urządzenia do wysyłania i odbierania informacji.
 • Jest sieć domowy które każdy może zainstalować w swoim domu, aby pokryć urządzenia takie jak: komputery i telefony komórkowe .
 • Uważa się również, że wewnętrzna sieć biurowa gdzie ten typ sieci jest często stosowany u wszystkich komputery pracowników mogą się komunikować. Pozwala im również na współdzielony dostęp do komputerów, takich jak komputery. drukarki, udostępnianie folderów roboczych łącznie z.
 • Używany w prawie każdym mieście na świecie zapewnia bezpłatny dostęp do internetu dla publiczności. Odbywa się to zwykle za pośrednictwem bezprzewodowych hotspotów krótkiego zasięgu nie więcej niż 10 metrów.
 • Są również często używane w małe sklepy, to może; udostępniają internet na swoich komputerach i klientów przychodzących do sklepu.

Sieci WAN

 • Krajowe sieci bankowe zazwyczaj korzystają z tego typu sieci, ponieważ mogą: zarządzanie bardzo dużą siecią i połączeniami z innymi bankami, nawet jeśli są za granicą.
 • Internet jest kolejnym wyraźnym przykładem tego, co to jest Sieci WAN , które są potrafią komunikować się z urządzeniami technologicznymi, położonych na duże odległości, nawet między różnymi krajami lub kontynentami.
 • Używane również przez wojskowe sieci satelitarne ponieważ pozwala im bardzo szeroko komunikować się z którymi satelity są dodawane , Z statki, samoloty, pojazdy transportu śródlądowego, , Łącznie z.
 • Wysoka franczyzy komercyjne świat Użyj również BLADY. Dzięki temu możesz informować i aktualizować swoich pracowników, aby mogli: wymiana informacji i danych między każdą gałęzią.

Sieci MAN

 • Powszechnie używany przez instytucje państwowe w każdym kraju zapewniają większe bezpieczeństwo, co czyni je idealnymi dla udostępnianie prywatnych i bardzo ważnych danych . Są one na ogół połączone poprzez światłowody co pozwala im być po drugiej stronie miasta bez utraty informacji.
 • Jest używany głównie przez firmy handlowe lokalny dostęp do internetu , znany również jako ISP lub dostawca poniżej Dostęp do Internetu. Ta usługa jest oferowana przez Sieci MAN którzy odpowiadają za zarządzanie każdym z nich poszczególne sieci LAN.
 • Dziś jest również używany przez wielu firmy i sklepy połączone uniwersyteckie miasto które z kolei dzieli duża odległość.

Jeśli masz jakieś pytania, zostaw je w komentarzach, skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej i pomożemy wielu innym członkom społeczności. Kocham cię!

Dodaj komentarz