Rozwiązanie: Powolne menu kontekstowe po kliknięciu prawym przyciskiem myszy Windows 10

Le wymaga prawego przycisku myszy w systemie Windows do wykonywania dużej liczby zadań. Gdy klikniemy prawym przyciskiem myszy, otworzymy menu kontekstowe, które w zależności od tego, gdzie klikniemy, zobaczymy różne bardzo przydatne opcje. Ale wiele razy menu kontekstowe jest zbyt wolne. Tutaj nauczymy Cię, jak to naprawić.

Ten przycisk daje nam dostęp do szerokiej gamy funkcji i opcji dostępnych nie tylko w systemie Windows, ale także we wbudowanych aplikacjach. W wielu innych aplikacjach i programach, takich jak Word, Photoshop , Vegas pro itp., uważamy, że kliknięcie prawym przyciskiem może być niezwykle przydatne.

W systemie Windows możemy tworzyć nowe dokumenty, wklejać i kopiować pliki, kompresować je, otwierać aplikacje, przeglądać właściwości aplikacji, programów lub plików itp. Dlatego bardzo ważne jest, aby działała prawidłowo.

Klikając na mnie le prawy przycisk myszy, menu kontekstowe powinno pojawić się niemal natychmiast ten Jednak wielu użytkowników narzeka, że ​​może to potrwać dłużej, kilka sekund.

Ten problem jest obecny w systemie operacyjnym od dłuższego czasu i nie jest jasne, co może go powodować. Dlatego nie ma oficjalnej łatki, która pozwoliłaby nam to naprawić.

Chociaż nie ma oficjalnego rozwiązania ani ostatecznego rozwiązania. Nie martw się, nauczymy Cię kilku wskazówek, jak rozwiązać problem wolnego środowiska menu w Windows 10.

Jak naprawić wolne menu kontekstowe w Windows 10?

Pierwszą metodą rozwiązania tego problemu jest Rejestr systemu Windows , konieczne jest zmodyfikowanie małego parametru. Oczywiście zalecamy wykonanie kopii zapasowej przed kontynuowaniem.

Aby uzyskać dostęp do rejestru systemu Windows, musisz nacisnąć „ Demarer Klucz „” Okna „Z klawiatury i pisz” występować ”. Otworzy się małe okno i napisze tam ” regedit ”.

Po otwarciu rejestru systemu Windows musisz przejść do następującej ścieżki na lewym pasku bocznym ekranu:

HKEY_CLASSES_ROOTDirectoryBackgroundshellexContextMenuHandlers

W ostatnim folderze lub nagraniu znajdziemy trochę więcej. Dla tych, którzy mają grafikę Intel, należy usunąć ” igfxcui „ORAZ” igfxDTCM ”. Jeśli masz grafikę NVIDIA, musisz usunąć „ Pulpit NvCpl ”.

Po usunięciu odpowiednich folderów musimy ponownie uruchomić komputer, aby zmiany odniosły skutek. Gdy to zrobimy, menu kontekstowe pojawi się natychmiast po kliknięciu prawym przyciskiem myszy.

Sprawdź, czy kliknij prawym przyciskiem myszy

Jeśli po sztuczce, którą zostawiliśmy, nadal działa równie wolno. Więc musisz upewnij się, że nie jest to problem z prawym przyciskiem myszy poprzez ustawienia systemu Windows 10.

Więc pójdziemy do „ Ustawienia systemu Windows „Do którego możemy uzyskać dostęp, naciskając klawisz Okna + I a potem przejdziemy do „ Kostiumy ”. Następnie przechodzimy do Jedność biceps Na lewym pasku bocznym.

To, co tutaj zrobimy, będzie rodzajem testu, jak? Znajdź opcję według nazwy ” Wybierz główny przycisk A lewy przycisk myszy skonfigurujemy tak, jakby był prawym przyciskiem.

Co by to było dla nas? Sprzedaż hurtowa dla sprawdź, czy prawy przycisk myszy działa poprawnie i działa ten Jeśli spróbujemy kliknąć lewym przyciskiem myszy, powinno pojawić się menu kontekstowe.

Jeśli pojawi się natychmiast i nie masz typu opóźnienia, mysz jest zepsuta. Jeśli jednak menu kontekstowe nadal będzie zbyt wolne, będziemy musieli skorzystać z innych rozwiązań.

Usuń elementy menu kontekstowego

Możemy mieć wiele pozycji w menu kontekstowym Windows i dlatego otwieranie trwa tak długo. W tym przypadku skorzystamy z bardzo przydatnego narzędzia o nazwie ShellExView ten

Dlaczego obsługuje ShellExView ; Zasadniczo eliminując wszystkie pozycje menu, których nie używamy lub nie są absolutnie konieczne. Aplikacja zapewnia, że ​​wszystkie pozycje, które mamy w menu kontekstowym, są wyświetlane w zorganizowany sposób.

Musimy pamiętać, że wiele wpisów pojawia się w określonych godzinach. Nie pojawią się po kliknięciu prawym przyciskiem myszy pustego miejsca, takiego jak plik wideo.

Usuń wszystko, co nie jest dla ciebie przydatne, uruchom ponownie komputer, a zobaczysz, że po kliknięciu prawym przyciskiem myszy menu pojawi się natychmiast bez żadnych problemów.

Dodaj komentarz