Rodzaje routerów Czym jest wszystko, co istnieje i czym się różni?

Ważne jest, aby wiem co router w ten sposób możesz rozwiązać wszelkie drobne problemy, które możesz napotkać w domu, gdy stracisz sygnał Wi-Fi ten Pomoże Ci zrozumieć, jak działa router i dlaczego się nie powiódł.

Jeśli chcesz wiedzieć jaka jest funkcja routera na komputerze i sieci komórkowej i jakie są wszystkie typy , powinieneś przeczytać ten artykuł do końca.

w tym artykule pokażemy Ci wszystkie informacje związane z typami routerów a my nauczymy Cię aspektów, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze jednego.

Jaka jest funkcja routera w sieci komputerowej?

Router to sprzęt, który jest częścią sieci komputerowej i służy do przenoszenia Z pakiety données między różnymi węzłami bezprzewodowymi lub kablowymi. Innymi słowy odpowiada za koordynację komunikacji urządzenia z innym, które należy do tej samej sieci lub nie.

Kiedykolwiek ty chcesz uzyskać dostęp do witryny przez Wi-Fi, telefon komórkowy lub komputer wysyła informacje do routera, aby połączyć się z serwerem, na którym hostowana jest witryna ten Następnie odbiera dane z hosta, konwertuje je i odsyła z powrotem do użytkownika, który zażądał informacji.

Jakie typy routerów sieciowych są dostępne?

Rodzaje routerów, które istnieją w sieciach komputerowych to:

wewnętrzny

Odpowiedzialny za aktualizację baz danych i optymalizację sieci zależy od tego. Są powszechnie używane w małych firmach i sieciach domowych do połączeń Sieć LAN my Wi-Fi oraz Internet. Oni mogą być bezprzewodowy lub z kabel ten

Tułów ciała

„AKTUALIZACJA” Chcesz poznać typy routerów i ich znaczenie w sieci komputerowej? ⭐ ODWIEDŹ TUTAJ ⭐ i dowiedz się wszystkiego o SCRATCH! „

Znany również jako BR , ze względu na angielski akronim Tułów ciała ten Ten router odpowiada za łączenie różnych stref sieci komputerowej ze strefą 0. Są one połączone bezpośrednio jakość połączenia między węzłami tworzącymi sieć ten

Frezarka do pasów

Jego imię mówi wszystko. Odpowiedzialny za integrację różnych stref i utrzymywać dane topologiczne w każdym z nich. Służy do łączenia 2 lub więcej samodzielnych systemów.

System autonomiczny ogranicza generator

Znany jako ASBR ten Jego zadaniem jest podłączenie Internetu do sieci do którego należy jest pierwszym węzłem znalezionym w architekturze sieciowej i jest najczęściej używany w środowiskach domowych.

Co powinienem wziąć pod uwagę przy wyborze typu routera do mojej sieci?

Przed wyborem router w sieci komputerowej, ty musisz pamiętać nie tylko o budżet dostępne do wydania, ale także liczba urządzeń do podłączenia w sieci. To sprawi, że twoja prędkość będzie szybsza lub wolniejsza. Z drugiej strony musisz pamiętać typ częstotliwości który może dotrzeć, ponieważ router 5 GHz jest lepszy niż router 2,4 GHz ten

Ale to nie wszystko, musisz się też dowiedzieć odległość między podłączonymi urządzeniami a routerem ponieważ częstotliwość routingu danych również zmienia się w tym kierunku. Kolejną kwestią są porty. Pamiętaj, że współdzielony router ma: 4 porty LAN, 1 Ethernet, 1 dla WAN i USB ten Jeśli uważasz, że potrzebujesz więcej portów przewodowych, powinieneś poszukać niekonwencjonalnego routera.

Należy również przeanalizować anteny. Wynika to z łatwości, z jaką udostępniają kanały routingu danych. W tej wersji należy wziąć pod uwagę wszystkie rodzaje zakłóceń, które mogą wystąpić w miejscu lokalizacji routera. Ostatnim punktem do rozważenia jest kompatybilność ze światłowodową usługą internetową ten Innymi słowy, musi mieć standardowy protokół 802.1 EP oraz interfejs obsługujący zaawansowane funkcje konfiguracyjne (w celu zwiększenia bezpieczeństwa).

Jeśli masz jakieś pytania, zostaw je w komentarzach, skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe i będziemy bardzo pomocne dla większej liczby członków społeczności. Kocham cię!

Dodaj komentarz