Punkt dostępowy lub punkty dostępowe Co to jest, do czego służy i jak z niego korzystać w sieci komputerowej?

Musisz wiedzieć, do czego służy punkt dostępu sieć Twój komputer, gdy chcesz, aby rósł szybko i bez marnowania sygnału Wi-Fi . Dlatego wygodnie jest zrozumieć, do czego służy ten sprzęt i jak go skonfigurować. .

Informacje te można znaleźć w kolejnych akapitach. Wyjaśnimy główne cechy punktu dostępowego i jakie są jego zalety podczas korzystania z nich. .

Ponadto poznasz różnicę między a router oraz AP W prosty sposób. Nie możesz również przegapić wyjaśnienia krok po kroku dotyczącego tworzenia AP .

Co to jest punkt dostępowy i do czego służy w sieci komputerowej?

Punkt dostępowy (z angielskiego Access Point) to urządzenie elektroniczne służące do bezprzewodowego łączenia wielu komputerów utworzyć sieć (zwaną WLAN ) i jednocześnie połączyć się z inną siecią zewnętrzną. To ostatnie odbywa się za pomocą kabla podłączonego do routera, dystrybutora lub przełącznik .

W ten sposób możesz skonfigurować domową sieć WiFi bez kabli Dostęp do Internetu. Wystarczy telefon komórkowy lub komputer domowy, aby wysłać żądania do punktu dostępowego w celu komunikacji z witryną. Wspaniałą rzeczą w tym materiale jest to, że umożliwia szybką i tanią rozbudowę sieci ponieważ nie wymaga specjalnego okablowania ani instalacji. Dzięki temu sygnał z łatwością dociera do większej liczby punktów.

Jakie są główne cechy punktu dostępowego?

Niektóre z najważniejszych cech punktu dostępowego to:

  • Działają na falach radiowych , co pozwala uniknąć użycia kabli do podłączenia sprzętu.
  • Obsługuje nie tylko połączenie urządzeń, ale także inne punkty dostępowe Dlatego zaleca się używanie go, gdy trzeba rozszerzyć sieć w celu wzmocnienia sygnału bezprzewodowego.
  • Działa z dowolnym urządzeniem karty sieciowej niezależnie od rodzaju systemu operacyjnego komputera.
  • Obsługuje również połączenie przewodowe stworzyć sieć LAN.
  • Posiadanie portów LAN ten może pracować w sposób mieszany. Innymi słowy, możesz przesyłać dane bezprzewodowo i jednocześnie przez kable bez przeciążania komputerów.
  • Posiada anteny poprawiające transmisję sygnału ale są wrażliwe na odległość i zakłócenia ze strony obiektów.
  • Działa na częstotliwościach 2,4 i 5 GHz, co czyni punkt dostępowy bardzo uniwersalnym sprzętem do tworzenia sieci WLAN.
  • Najczęściej stosowanymi standardami są IEEE 11b, 802.11g eti 802.11n . W ten sposób prędkości mogą przekraczać średnio 300 Mb/s, chociaż można również znaleźć te, które przekraczają 1,6 Gb/s.
  • Wspierają połączenie przez Bluetooth.

Router i punkt dostępowy Jakie są między nimi różnice?

„AKTUALIZACJA” Chcesz dowiedzieć się więcej o punktach dostępowych i ich znaczeniu dla sieci komputerowej? ⭐ WEJDŹ TUTAJ ⭐ i dowiedz się wszystkiego o SCRATCH!”

Router to urządzenie instalowane przez dostawców usług internetowych w domach i służy do uzyskiwania dostępu do Internetu przez sieć DOSTĘP DO BEZPRZEWODOWEGO INTERNETU. Jego zakres może być: zasięg do 70 metrów na Częstotliwość 2,4 GHz . Zamiast tego, AP to urządzenie służące do rozszerzania sieci dzięki czemu możesz kontynuować z lepszym sygnałem. To urządzenie wymaga routera jak najnowszy modem dla trybu sygnału.

Dowiedz się krok po kroku, jak korzystać z punktu dostępowego, aby uzyskać dostęp do sieci

Kroki korzystania z punktu dostępowego są następujące:

Wejdź do panelu kontroli dostępu

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to uzyskać dostęp do interfejsu graficznego menu konfiguracji sprzętu. Aby to zrobić, musisz podać adres IP (192.168.1.1) w pasku adresu przeglądarki . Po wprowadzeniu tych informacji będziesz musiał podać swój identyfikator użytkownika i hasło.

Dostęp do opcji Wi-Fi

W zależności od modelu i marki punktu dostępowego nazwa funkcji zmieni się ale nadal musisz szukać narzędzia związanego z opcjami Wi-Fi.

Zmodyfikuj dane, aby uzyskać dostęp do punktu dostępu

Gdy już go znajdziesz, musisz go też dotknąć Enter, aby skonfigurować identyfikator SSID, hasło dostępu do sieci bezprzewodowej i metodę zabezpieczeń . Na koniec musisz zmienić kanały, aby zobaczyć różnicę AP oraz router. Kliknij, gdy skończysz W PORZĄDKU i wyjdź z panelu sterowania.

Jeśli masz jakieś pytania, zostaw je w komentarzach, skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej i pomożemy wielu innym członkom społeczności. Kocham cię!

Dodaj komentarz