Przetłumacz dokumenty arkuszy kalkulacyjnych Google bezpośrednio, wykonując te czynności!

Czy uważasz, że funkcje są mylące w użyciu? Tłumacz Google ; Chcesz uniknąć uszkodzenia dokumentów w bazach danych? Kontynuuj z nami, ponieważ nauczymy Cię, jak rozwiązać te dwa problemy z dokumentami Arkusza kalkulacyjnego Google.

Ujawniamy mały sekret: istnieje formuła, którą można przetłumaczyć bezpośrednio na pliki tabel w aplikacji Arkusze Google. Bardzo praktyczna funkcja do szybkiego i wydajnego tłumaczenia tekstu.

Wystarczy umieścić następującą formułę w określonym polu:

= GOOGLETRANSLATE („Tekst do przetłumaczenia”, język źródłowy „”, język tłumaczenia)

Możesz nawet umieścić konkretną komórkę, aby można było przetłumaczyć jej zawartość.

Zwróć uwagę, że gdy wpisujesz słowo bezpośrednio, musisz ująć je w cudzysłów, ale gdy umieszczasz element w komórce, to wymaganie nie ma zastosowania.

Oto kilka przykładów dokumentów Arkusza kalkulacyjnego Google

Jeśli chcemy przetłumaczyć słowo w komórce A4, przechodzimy do pustej komórki i umieszczamy formułę, wypełniając puste miejsca w cudzysłowie w tej kolejności (A4, es, en). Zauważ, że używamy międzynarodowego kodu języka, który składa się z dwóch słów zamiast całego słowa.

W tym przypadku tłumaczylibyśmy z języka hiszpańskiego na angielski w kolejności typu.

Jeśli nie masz pewności, na jaki język chcesz przetłumaczyć, możesz umieścić pierwszą spację w nawiasach, ponieważ „Auto” i Tłumacz Google zrobią resztę.

Po naciśnięciu klawisza Enter formuła zaczyna obowiązywać i zaczyna tłumaczyć ustrukturyzowaną zawartość.

Możesz powtarzać polecenie tyle razy, ile chcesz, a nawet używać go do tłumaczenia całych kolumn bez konieczności umieszczania ich w tłumaczu. Kliknij komórkę, w której wykonywana jest formuła, i przeciągnij kursor do następujących komórek.

Tekst w sąsiedniej komórce również zacznie być tłumaczony!

Dzięki temu narzędziu nie będziesz już miał wymówki, aby tłumaczyć swoje teksty na arkusze kalkulacyjne, mamy nadzieję, że okaże się przydatny!

Dodaj komentarz