Przegląd pakietów bezpieczeństwa – IT Mania

Przegląd Bitdefender Total Security 2013

Szopa zdalny kompresor Pakiet Bitdefender, musimy mieć do niego dostęp Strona internetowa i wybierz żądany produkt. W pliku produktu po lewej stronie wybierz „bezpłatna wersja próbna”, aby pobrać instalator.

Aby zainstalować Bitdefender, kliknij dwukrotnie plik wykonywalny, który pobraliśmy, a pobieranie rozpocznie się automatycznie.

Musimy upewnić się, że żaden inny program antywirusowy nie jest zainstalowany w naszym systemie, w przeciwnym razie pojawi się błąd instalacji.

Po zakończeniu pobierania otworzy się kreator instalacji.
Jest bardzo prostym magikiem. W pierwszym oknie wybierz opcję dostosowania instalacji.

Klikamy „zainstaluj” i zapyta nas o ścieżkę, w której chcemy zainstalować Bitdefender i opcje proxy (jeśli go używamy).

Wybieramy instalację z niestandardowymi ustawieniami i instalacja się rozpocznie.

Po zakończeniu pokaże nam okno, w którym możemy aktywować produkt, jeśli mamy numer seryjny lub uruchomić wersję próbną produktu.

Kliknij Dalej, a zapyta nas, czy chcemy włączyć autopilota, o którym mówiliśmy, i tryb gry podczas uruchamiania aplikacji na pełnym ekranie.

Kliknij Dalej i zapyta nas, które jednostki pakietów chcemy włączyć, a które wyłączyć.

Klikamy dalej i kończymy wstępną konfigurację produktu. Następnie otworzy się główny ekran aplikacji.

Na pierwszy rzut oka widać, że interfejs jest bardzo prosty w obsłudze. Składa się głównie z przycisków, z których możemy sterować wszystkimi opcjami programu.

Z tego ekranu głównego kontrolujemy różne sekcje: antywirus, zapora, aktualizacje itp.
Pomiędzy sekcjami możemy poruszać się za pomocą strzałek w lewo iw prawo.

Używając środkowych przycisków na głównym ekranie, możemy łatwo sprawdzić każdą z sekcji, na przykład, jeśli klikniemy na przycisk skanowania antywirusowego, pokaże nam on typy skanowania, jakie posiada.

Jeśli klikniemy przycisk zarządzania adapterem zapory, pokaże nam swoją aktywność.

Z przycisku optymalizacji mamy dostęp do niektórych działań służących do czyszczenia i optymalizacji naszego zespołu, aby nie zaszkodziło je od czasu do czasu uruchamiać.

Musimy również położyć nacisk na kontrolę sieci społecznościowych. Aby go włączyć, przejdź do przycisku „zapisz” i wybierz sieć społecznościową, którą chcesz chronić.

Na górze mamy 2 przyciski, z których mamy dostęp do listy zdarzeń, w której zapisywane są wszystkie akcje zachodzące w programie antywirusowym oraz przełącznik, z którego możemy aktywować lub dezaktywować autopilota. Autopilot działa całkiem dobrze, ale jeśli wolisz mieć kontrolę nad wszystkim, co się dzieje, najlepiej go wyłączyć.

Na liście wydarzeń możemy zobaczyć wszystko, co dzieje się w każdej z sekcji.

Na przykład kliknięcie na zaporę sieciową pokaże nam wszystko, co się tam dzieje.

Menu konfiguracji pakietu jest dość proste, podobnie jak reszta programu. Stamtąd możemy skonfigurować każdy z modułów niezależnie.

Przycisk ogólnej konfiguracji pozwala skonfigurować główne aspekty pakietu, niezależnie od modułów.

Jak widać konfiguracja opiera się na przełączniku, co bardzo ułatwia konfigurację i aktywację opcji.

W zakładce konfiguracji antywirusa możemy skonfigurować jego agresję, a także podatności oraz wybrać, czy nie chcemy, aby pliki były skanowane.

Celem budowy zapory jest ustawienie dla niej niestandardowych reguł.

W przycisku aktualizacji możemy skonfigurować parametry odpowiadające aktualizacjom.

Przycisk konfiguracji Safebox pokazuje nam statystyki korzystania z tej funkcji.

Kontrola prywatności pozwala nam skonfigurować różne wygodne ustawienia bezpiecznego przeglądania stron internetowych, takie jak skanowanie połączenia SSL, ochrona przed rybołówstwem, wiadomości błyskawiczne itp.

W sekcji szyfrowania plików możemy skonfigurować ustawienia, które chcemy chronić nasze pliki.

Konfiguracja antyspamowa pozwala nam wybrać rodzaj agresji filtra.

Na koniec konfiguracja naszego optymalizatora pokazuje podsumowanie monitoringu wykorzystania systemu przez różne usługi.

Jak widzieliśmy, korzystanie z pakietu bezpieczeństwa jest najłatwiejsze do znalezienia. Nie posiada przesadnie zaawansowanych opcji konfiguracyjnych, a podstawowa konfiguracja nie mogłaby być jaśniejsza. Podobnie korzystanie z każdego z modułów jest bardzo łatwe i wygodne, nie trzeba daleko szukać, aby wykonać skanowanie systemu.

Pod względem zużycia, jeśli chodzi o procesor, nie zużywa on zbyt wiele w trybie ekranowym, ale rekompensuje stosunkowo wysokie zużycie pamięci RAM, przekraczające 80 MB.

Zmienia się to, jeśli chodzi o rozdzielczość, ponieważ dodatkowo zwiększa zużycie pamięci RAM i dodaje wysokie obciążenie procesora, choć pod tym względem niewiele różni się od konkurencji. Wszystko powoduje duże obciążenie podczas skanowania systemu.

Wreszcie, Bitdefender jest bardzo kompletnym pakietem i ma kilka modułów, które oferują mu przewagę nad konkurencją, taką jak Autopilot. Podobała nam się kontynuacja i zauważyliśmy dużą poprawę w stosunku do poprzednich wersji. Zaletą tego pakietu jest również łatwość obsługi, chociaż zaawansowani użytkownicy mogą przegapić niektóre z zaawansowanych opcji tego pakietu.

W ostatnim Publikacje Bitdefender Wyróżnia się kilka nowych funkcji, w tym:

-Udoskonalony „autopilot”, który pozwala Bitdefender wybrać działania, które mają być podjęte przeciwko zagrożeniom bez konieczności interwencji.

– Ulepszono funkcję „Safepay”, która pokazuje nam wirtualną klawiaturę do bezpiecznych transakcji online.


– Udoskonalono kontrolę rodzicielską, kontrolując działania nieletnich w najczęściej używanych sieciach społecznościowych.


– Zawiera funkcję antykradzieżową, która pozwoli nam wykryć Twój materiał w przypadku kradzieży lub aktywować alarm w celu jego wykrycia.


– Dodaje funkcję „Bezpieczny”, która umożliwia synchronizację plików między 2 urządzeniami za pomocą jednego kliknięcia.
Ma 2 GB miejsca w chmurze na pliki i do 60 GB do płatności.

Mam nadzieję, że ta analiza ci pomoże. Wszystkie pytania możesz zadać na naszym forum.

(Podziękowania dla naszego kolegi Rubéna Velasco za tę recenzję).

Dodaj komentarz