Przechwytuj zrzuty ekranu poszczególnych elementów interfejsu użytkownika [Windows]

Robienie zrzutów ekranu jest tak proste, że systemy operacyjne domyślnie zawierają to podstawowe narzędzie. Ponadto dla każdego, kto potrzebuje narzędzia do zrzutów ekranu, aby zrobić coś więcej niż tylko pobrać to, co jest wyświetlane na ekranie, istnieje wiele bezpłatnych aplikacji do zrzutów ekranu do wyboru.

Pozycja zrzutu ekranu jest bałaganiarska i uważasz, że nie ma możliwości dodania go do narzędzia do zrzutów ekranu, które nie zostało jeszcze dodane. spotkanie Snipasta , bezpłatna aplikacja dla systemu Windows, która może łup poszczególne elementy interfejsu użytkownika. Podobnie jak narzędzia do przechwytywania ekranu mogą wykryć aktualnie aktywne okno, ta aplikacja potrafi umiejętnie wykrywać i rejestrować elementy interfejsu użytkownika, takie jak pasek zadań lub poszczególne ikony na pasku zadań lub pasku stanu systemu. ten

Pobierz i uruchom Snipaste. Doda ikonę do paska systemowego. Aplikacja posiada świetne wsparcie dla skrótów klawiszowych i warto sprawdzić swoje preferencje przed użyciem aplikacji. Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę Snipaste na pasku systemowym i wybierz „Preferencje” z menu kontekstowego.

Karta Ogólne pozwala wybrać język i kolor motywu aplikacji oraz ustawić ją tak, aby uruchamiała się przy starcie systemu.

>> Zakładka Wycinanie pozwala dostosować interfejs aplikacji po wejściu w tryb zrzutu ekranu. Możesz wybrać kolor, który ukryje wszystkie elementy wykluczone ze zrzutu ekranu, możesz włączyć / wyłączyć wykrywanie okien i elementów interfejsu użytkownika. Oczywiście wykrywanie interfejsu użytkownika musi być włączone, w przeciwnym razie unieważni cel aplikacji. Snipaste można skonfigurować tak, aby ignorował lewy klawisz systemu Windows (przydatne w przypadku korzystania z zewnętrznej klawiatury).

>> Karta Wklej pozwala wybrać, czy zrzut ekranu ma być zacieniony, czy obszar powinien być powiększony i czy ma być włączone płynne skalowanie. Snipaste ma również funkcję pobierania obrazu, która odzyska ostatnie zrobione zdjęcia. Możesz dostosować liczbę obrazów potrzebnych w swojej historii.

>> Na karcie Skróty możesz dostosować skróty klawiaturowe. Snipaste pozwoli Ci przejść do następnego elementu interfejsu użytkownika za pomocą skrótów klawiaturowych. Używa nietypowych skrótów klawiaturowych do wycinania i wklejania, takich jak F1 i F2.

>> Aby rozpocząć cięcie, otwórz aplikację, taką jak Eksplorator plików i naciśnij F1, aby aktywować Snipaste. Po najechaniu myszą na różne komponenty interfejsu użytkownika zostaną one podświetlone i uwzględnione na zrzucie ekranu. Snipaste pozwoli ci uchwycić całe okna lub tylko część ekranu.

>> Po zrobieniu zrzutu ekranu możesz go zapisać, zaprojektować, wkleić na ekranie jako część mobilnego interfejsu użytkownika, a nawet dodać do niego tekst. Snipaste nie pozostawia nic do życzenia i świetnie sobie radzi z lokalizowaniem elementów interfejsu użytkownika na ekranie.

>> Należy zauważyć, że aplikacja nie może wykryć elementów HTML, takich jak przyciski i pola formularzy na stronie. Potrafi wykrywać poszczególne zakładki i inne przyciski w przeglądarce, ale nie rozróżnia elementów w witrynie.

Snipaste wkrótce będzie dostępny dla masOS i Linux.

Pobierz Snipaste na Windows

Dodaj komentarz