Protokół TCP/IP: co to jest, do czego służy i jak działa w IT?

Protokoły TCP/IP są jednymi z najpopularniejszych i codziennie poszukuje się nowych alternatyw, aby je ulepszyć. Jego pomysł jest trochę skomplikowane , ale dzisiaj w prosty sposób wyjaśnimy, co to jest.

W tym artykule znajdziesz wszystkie informacje potrzebne do zrozumienia działania tego protokołu. Pamiętaj, że celem protokołów internetowych jest promowanie komunikacji komputerowej .

TCP ma strukturę składa się z poziomów i warstw gdzie każdy wykonuje unikalne działania, aby komunikacja była skuteczna. Ponadto pokażemy Ci również, czym one są Protokoły TCP mniej ważniejsze.

Co to jest TCP/IP i jak działa w sieci komputerowej?

Zanim zaczniesz widzieć jak składa się z protokołu TCP/IP musimy dowiedzieć się nieco więcej o jego historii. Zaczęło się na początku lat 60. XX wieku, kiedy kilku badaczy szukało sposobu, aby różne zasoby obliczeniowe były bardziej wydajne i wolne od konfliktów.

To był 1961 Leonard Kleinrock wprowadza po raz pierwszy koncepcję przełączania pakietów. Pomysł był zwykle koncepcją komunikacji międzysystemowej, w której pakiety byłyby dzielone w celu uzyskania lepszej odpowiedzi.

Później, widząc, że ta innowacja była przydatna, w 1969 Agencja Projektowa de zaawansowane wyszukiwanie wojsko USA opracowało wraz z nim ARPnet, aby uczynić go bardziej odpornym na wszelkie ataki ZSRR. Ze względu na dobrą reakcję systemu zdecydowano: tworzyć protokoły TCP/IP .

Wraz ze wzrostem jego reputacji rozwinęły się inne protokoły rasowe. Jednak jest ten, który wykorzystuje najmniej zasobów sieciowych co sprawia, że ​​jest znacznie bardziej popularny niż reszta. Po latach została zintegrowana komercyjnie, stanie się standardowym protokołem internetowym .

Jaki jest protokół TCP/IP?

Ponieważ wiemy trochę więcej o jego historii, wyjaśnimy, z czego składa się ten wspaniały protokół, którym jest jeden z tych, które zawsze istnieją podczas korzystania z Internetu .

Jak już widzieliśmy, jest to jeden z protokołów hosta na świecie, ponieważ jest moderatorem i wykonawcą lepsza transmisja danych gdzie umożliwia nam bezpieczną i bez modyfikacji wymianę danych lub informacji.

Ten protokół używa serii czterech liczb bajty (bajty), których postać dziesiętna jest oddzielona przecinkiem, spełniając aspekt podobny do następującego: 69.5.163.59

Inne protokoły na świecie, takie jak aplikacje takie jak HTTP i FTP, polegać na tym protokole i używać go do swojej komunikacji.

Co to jest adres IP i jaka jest jego rola w TCP/IP?

Protokoły internetowe (IP) to: pozwalają nam prawidłowo funkcjonować w Internecie . Mówiąc o tym, możemy również odnieść się do grupy urządzeń takich jak broadcast czy multicast.

W większości przypadków każdy komputer tylko jeden jest przypisany inny adres IP (jednocześnie) w celu ich rozpoznania.

Z czego składa się adres IP?

Dzięki innowacyjności i postępowi technologicznemu Dziś mamy dwa rodzaje adresów IP . które z pewnością mają nieco inne cechy. Ale identyfikator sieci jest wspólny dla obu, których funkcją w protokole jest znalezienie właściwej ścieżki do routingu IP. i identyfikator urządzenia, kto odpowiada za komunikację z urządzeniem obsługującym podany adres IP .

Aby lepiej zrozumieć, o czym mówimy, oto kluczowe cechy tego typu adresów IP:

IPv4

Jest to obecnie najczęściej używane, ponieważ jest to ustawienie domyślne w większości systemów. wschód składa się z 32 bitów z technicznego punktu widzenia jest to 32-cyfrowy kod binarny, które mogą mieć kształt podobny do tego:

 • 11000000 10101000 1011010 00011111

Chociaż wizualnie, są reprezentowane w krótszym kodzie w następujący sposób:

IPv6

Istnieje protokół internetowy przyszłości. Choć wciąż jest wiele systemów, które tego nie biorą pod uwagę, to już niedługo to on zastąpi poprzednią wersję protokołu.

Składa się ze 128 bitów który, podobnie jak poprzednia wersja, jest kodem. Jest trochę większy, ale wizualnie wygląda dobrze garnitur : „:: ffff: c0a8: b21f”

„AKTUALIZACJA ✅ Protokół TCP/IP to model protokołu gwarantujący niezawodną transmisję danych przez Internet ⭐ ODWIEDŹ TUTAJ ⭐ Dowiedz się”

Bien który faktycznie wyraża się w następujący sposób: 0000: 0000: 0000: 0000: 0000: ffff: c0a8: b21f

Jest wielkie pchnięcie jest zaplanowane ponieważ ten protokół pozwala na szybsze zachowanie z poprzedniego, pozwalać lepsza komunikacja.

Związek między IP a TCP / IP

Protokół IP umożliwia nam, jak już wspomnieliśmy, przesyłanie danych, a TCP jest tym, co ujednolica te pakiety, aby nie uległy uszkodzeniu i nic nie zostało zmienione w oryginalnej wiadomości . Łączy się, ponieważ TCP jest w zasadzie tym, co dba o magazyn informacji, aby był utrzymywany podczas przesyłania IP, stąd to łącze jest znane jako TCP / IP.

Jakie są najważniejsze protokoły składające się na model TCP/IP?

Modele TCP/IP składają się z różnych usług, które składają się na ich strukturę. Ta dystrybucja jest warstwowa, dzięki czemu może być używana przez różne oprogramowanie. Żeby było trochę jaśniej, ten protokół internetowy jest standaryzowany przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną, nazywa się ISO.

Poziomy te odpowiadają za różne czynności, noszą następujące nazwy:

 • podanie
 • Konferencje
 • Transport
 • Internet
 • Wiązanie danych
 • Typ ciała

Główną funkcją wszystkich tych elementów jest: izolować wspólne komponenty systemu oprogramowania na wielu poziomach. Chociaż w rzeczywistości każdy z tych poziomów jest niezależny od pozostałych.

Jego obowiązki są nieco abstrakcyjne, choć w następujący sposób Model OSI , nie są zaprojektowane tak, aby same w sobie były prawdziwym modelem a raczej promować model, który może być podstawą systemu TCP/IP.

Jednym z warunków, które umożliwiają prawidłowe działanie architektury, jest to, że każdy poziom musi mieć hierarchię w górę iw dół, do której należy się odnieść. Można je również nazwać blokami danych, które dekodują wiadomość, wyjaśnić i ocenić ich zachowanie .

Jednak, aby nie uszkodzić wiadomości, dane wiadomości są całkowicie ignorowane, co nazywa się enkapsulacją. ponieważ każdy poziom dodaje kapsułę informacyjną na podstawie oryginalnych danych:

 • PODANIE
 • TRANSPORT
 • INTERNET
 • INTERFEJS SIECIOWY
 • naturalny

Ile i jakie są poziomy modelu TCP/IP?

Każdy z tych poziomów jest hierarchiczny i każdy z nich otrzymuje numer zgodnie z oferowaną usługą i jego funkcje, dlatego każda warstwa jest zorganizowana i ograniczona do różnych i unikalnych działań.

Są one dystrybuowane w następujący sposób:

 • Warstwa 5 (poziom aplikacji): odpowiadają za przyswojenie poziomu sesji (5), poziomu prezentacji (6) i poziomu aplikacji (7), których modelem jest OSI. Warstwa aplikacji musi zawierać szczegóły sesji OSI i warstwę prezentacji, aby mogły ze sobą współpracować.
 • Warstwa 4 (warstwa transferowa): dostępna warstwa transportowa, która asymiluje prawie cały model OSI w celu uporządkowania informacji i dostarczenia ich do pobrania.
 • Poziom 3 (poziom sieciowy): To jest to warstwa sieciowa, w której wykorzystywany jest model OSI.
 • Poziom 2 (poziom dostępu do mediów): tj ta warstwa, która umożliwia połączenie między danymi.
 • Poziom 1 (obsługa poziomu dostępu): dostępny przede wszystkim poziom fizyczny, za którym podąża model OSI.

Jakie są główne alternatywy dla TCP/IP w sieciach komputerowych?

W szczególności nie ma alternatywy dla TCP/IP, ale jest kilka ulepszeń, które dają nam więcej funkcjonalności niż podstaw. Należy rozumieć, że TCP / IP jest protokołem podstawowym i dlatego istnieje duża liczba modyfikacji, nawet protokołów, które zostały już zasymilowane do ich rozwoju.

Protokoły te są znane jako:

 • BIC TCP: Jest to protokół, który wykorzystuje algorytmy kontroli przeciążenia, co pozwala nam korzystać z protokołu kontroli transferu (TCP), gdzie BIC optymalizuje dostarczanie dużej przepustowości do połączeń, unikając przeciążenia.
 • SZEŚCIENNY TCP: wykorzystuje algorytm kontroli przeciążenia, zoptymalizowany pod kątem przepustowości o dużym opóźnieniu, używany głównie w dużych i gęstych sieciach.
 • P-TCP: Protokół ten ma prawie te same cechy, co podstawowy TCP, a prawda jest taka, że ​​jest to tylko ulepszenie z nachyleniem P.
 • S-TCP: Podobnie jak w poprzednim protokole, jego główną podstawą jest TCP/IP, choć z pewnymi modyfikacjami w sekcji przesyłania informacji.
 • . najnowszy TCP: Składa się z algorytmów kontroli przeciążenia, zaprojektowanych w celu uniknięcia zniszczenia wymiany informacji, a jedną z jego cech jest zwiększenie szybkości przesyłania danych przez Internet bez zmiany przekazu. .

Jeśli przeprowadzisz więcej badań, znajdziesz zupełnie inną listę, ponieważ kiedy mówimy o ulepszaniu IT, traktują to bardzo poważnie i zawsze wprowadzają innowacje.

OSI w porównaniu do modelu TCP/IP, który jest lepszy i czym się różnią?

Modele OSI mają nieco inne funkcje niż Modele TCP/IP. Oto kilka różnic, a Ty zdecydujesz, co jest najlepsze:

Model OSI

 • Ma bardziej ogólną architekturę i jest przydatny do nawiązywania komunikacji między komputerami .
 • Został oficjalnie zatwierdzony w 1984 roku jako standard przez ISO.
 • Ma siedem poziomów lub poziomów, aby działać poprawnie.
 • Ma wysoką przejrzystość protokołu.
 • Jest dość złożony, ponieważ jego idea skupia się na oferowaniu usług łączonych.
 • Podobnie jak model TCP / IP, ma technologię przełączania pakietów, więc dociera bez zmian, ale szybko.

Model TCP/IP

 • Jego architektura jest prostsza niż w poprzednim modelu ze względu na to, że… ma mniej warstw .
 • Wszystkie standardy protokołów są otwarte.
 • Połącz poziomy prezentacji i sesji dla lepszego dopasowania .
 • Połącz różne poziomy, aby usprawnić przetwarzanie informacji.

Jeśli masz jakieś pytania, zostaw je w komentarzach, skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej i pomożemy wielu innym członkom społeczności. Kocham cię!

Dodaj komentarz