PostmarketOS pozwala nam przedłużyć żywotność naszego telefonu komórkowego o 10 lat

postmarketOS to system operacyjny opracowany nie po to, by konkurować z Androidem i iOS, ale by otworzyć klin między użytkownikami nieobsługiwanego smartfona, aby przedłużyć jego żywotność do 10 lat, według jego twórców, dzięki temu systemowi operacyjnemu i przekonwertować go do kompletnego Linuksa komputer.

PMOS nie jest oparty na systemie Android (możemy zupełnie zapomnieć o systemie operacyjnym Google), ale jest on oparty na Alpejski Linux (dystrybucja znana jako jedna z najczęściej używanych w wirtualizacji) Kontenery Dockera ), do którego dodano jądro LineageOS oraz dużą liczbę zainstalowanych, skonfigurowanych i zoptymalizowanych pakietów umożliwiających wygodne korzystanie z ekranu dotykowego.

Trochę funkcje oferowane przez postmarketOS są następujące:

  • Szyfrowanie pamięci wewnętrznej.
  • Jest instalowany na karcie SD lub w pamięci wewnętrznej urządzenia.
  • Weston działa na ekranach dotykowych i zapewnia doskonałą wydajność nawet bez zastrzeżonej akceleracji 3D.
  • Dzięki temu możemy połączyć się z urządzeniem przez SSH przez port USB.
  • Używa tego samego jądra co LineageOS, chociaż nie pobiera niczego poza Androidem.
  • Posiada menedżera pakietów na podstawie instalacji.

postmarketOS, świetny projekt, który wciąż jest bardzo zielony

PostmarketOS to zdecydowanie świetny projekt. Niestety, dopóki nic się nie zmieni, skazane jest na zniknięcie. Inne alternatywne systemy operacyjne, takie jak Ubuntu Touch, nie obsługują bardzo małej liczby urządzeń i są również trudne do zainstalowania. PMOS nie tylko powtarza te dwie wady, ale oprócz tego, że jest bardzo skomplikowany w instalacji, jest jeszcze bardziej skomplikowany w użyciu a to wymaga zaawansowanej wiedzy o Linuksie.

Jak powiedzieliśmy, ten system operacyjny jest oparty na Alpine Linux i zajmuje tylko 6 MB Jednak jest wiele, które obecnie nie działają na kompatybilnych smartfonach pomimo portu jądra LineageOS, szczególnie na niektórych podstawowych urządzeniach programistycznych, takich jak Nexus 4, praktycznie nic nie działa, ani Wi-Fi ani Bluetooth, połączenia, mobilny Internet, fizyczne przyciski, aparat itp. Nic poza ekranem dotykowym i modemem OTG.

Ponadto należy zauważyć, że PostmarketOS nie ma jeszcze wbudowanej klawiatury ekranowej więc aby skonfigurować urządzenie musimy podłączyć klawiaturę do naszego telefonu, tak, przez OTG.

Jeśli jesteśmy zainteresowani, możemy uważnie monitorować rozwój tego systemu operacyjnego. z jego strony internetowej i zobacz wszystkie postępy i testy użytkowników Reddit.

Choć praktycznie nie ma alternatywy dla Androida, może on stać się alternatywnym systemem operacyjnym dla smartfonów, zwłaszcza dla seniorów, którzy nie wiedzą, co z nim zrobić, a nawet potrafią przekonwertować go na komputer z systemem Linux.

A co z systemem operacyjnym postmarketOS? Czy myślisz, że taki system operacyjny mógłby odnieść sukces?

Dodaj komentarz