Popraw wydajność Microsoft Edge, wyłączając tę ​​funkcję

Mimo że Microsoft Edge jest bardzo prostą i lekką przeglądarką, jej możliwości są ogromne, a jeśli zużywa znacznie mniej zasobów niż konkurencja, posiada dużą liczbę cech i funkcji, z których aby mieć je w innych przeglądarkach trzeba będzie szukać rozszerzenia, zwiększenie dalszego zużycia pamięci. Jedną z tych charakterystycznych cech Microsoft Edge jest zapowiedź 'NS’ pasek.

Ta funkcja pozwala nam zobaczyć miniaturę strony, po prostu najeżdżając myszką na jedną z otwartych kart. Ten podgląd jest bardzo przydatny dla użytkowników pracujących z wieloma kartami, ponieważ pozwala nam bardzo łatwo znaleźć konkretną kartę bez konieczności otwierania ich wszystkich, jednak im więcej kart jest otwartych, tym więcej mamy zasobów. Zużywa całą przeglądarkę.

Oprócz pochłaniania dużej ilości zasobów, taka możliwość może być nawet irytujące dla niektórych użytkowników ten Niestety, jak to miało miejsce w innych przypadkach, Microsoft nie oferuje wyłączenia tej funkcji bezpośrednio z menu konfiguracji przeglądarki, ale wymaga od nas dokonania prostej zmiany w rejestrze, aby to zrobić.

Jeśli chcemy wyłącz podgląd zakładki Edge , zalecamy przejście do poprzedniego linku, gdzie nasi koledzy z RedesZone wyjaśniają to krok po kroku.

Inne przydatne wskazówki dotyczące Microsoft Edge

Chociaż na poziomie osobistym Microsoft Edge wciąż ma przed sobą długą drogę, jego możliwości są bardzo wysokie. Podczas gdy Google Chrome i Mozilla Firefox stały się aplikacjami wagi ciężkiej, nowa przeglądarka internetowa Microsoftu zachowuje to, czym jest – przeglądarką internetową. W przeciwieństwie do swojego głównego rywala, Google Chrome, który można prawie uznać za system operacyjny (Chrome OS), ta przeglądarka służy do przeglądania i, używając jej jako bazy, ma kilka fajnych funkcji i wskazówek, tak, nie tracąc swojej istoty.

Jeśli chcesz w pełni wykorzystać tę przeglądarkę, koledzy z RedesZone mają również inne wskazówki, takie jak przesyłanie strumieniowe treści z przeglądarki do telewizora lub pobieranie plików z Edge, które są blokowane przez filtry bezpieczeństwa Microsoft.

Ponadto możemy również przyspieszyć działanie przeglądarki, czyszcząc całą jej pamięć podręczną i dane z pamięci podręcznej.

Na rynku zdominowanym przez Google Chrome Microsoft ma trudności ze zwróceniem uwagi na Microsoft Edge, a jeśli nadal będzie się rozwijał i pozycjonował się jako przeglądarka o niskim zużyciu energii, z pewnością zyska wielu użytkowników. jako przeglądarka pomocnicza lub okazjonalna.

Czy kiedykolwiek próbowałeś Microsoft Edge? Jak myślisz, co ta przeglądarka musi zmienić?

Dodaj komentarz