Ponieważ kopie zapasowe w chmurze nie zawsze są bezpieczne

Kopie zapasowe w chmurze nie zawsze są niezawodne

Jak wspomniano, bardzo ważne jest, aby kopia zapasowa ten Możemy chronić nasze pliki i zapobiegać utracie danych, jeśli padniemy ofiarą ataku ransomware. Wiemy już, że tego typu zagrożenie ma na celu zaszyfrowanie naszych plików i uniemożliwienie użytkownikom dostępu do nich.

Na szczęście możemy wykonać kopię zapasową wszystkich zablokowanych plików podczas tworzenia kopii zapasowej. Możemy jednak tworzyć kopie zapasowe na urządzeniach fizycznych, jak również w chmurze. Ta ostatnia opcja jest ciekawa, ponieważ posiada funkcje takie jak automatyzacja czy dostęp do danych w dowolnym miejscu. Czy kopie zapasowe są bezpieczne w chmurze? Logicznie rzecz biorąc, wszystko, co jest ujawnione w Internecie, niesie ze sobą większe ryzyko.

Wszystko w Internecie może być ujawnione

Pierwszym jest to, co omówiliśmy powyżej. Wszystkie informacje, dane, pliki, które mamy w Internecie, mogą być narażony W jednym punkcie. Nie możemy sprawdzić kopii zapasowej, którą mamy na dysku fizycznym w taki sam sposób jak w chmurze.

Co prawda zabezpieczenia są coraz lepsze, ale zawsze mogą pojawić się problemy z ujawnieniem przechowywanych danych.

Ransomware atakuje kopie zapasowe w chmurze

Le ransomware jest obecnie jednym z największych zagrożeń dla naszych plików. Widzieliśmy, że mogą szyfrować pliki, które mamy w naszych systemach, a następnie żądać w zamian okupu. Teraz kopie zapasowe mogą nam oszczędzić kłopotów.

Chodzi o to, że istnieją warianty oprogramowania ransomware, które są ukierunkowane na bezpośrednie kopie zapasowe w chmurze. Mogą zagrozić naszemu bezpieczeństwu. Dlatego możemy powiedzieć, że kopie w chmurze mogą mieć problemy z powodu tego typu złośliwego oprogramowania.

Platformy mogą zawierać luki

Innym problemem, który może istnieć, jest to, że luki w zabezpieczeniach na platformach, z których korzystamy. Istnieje wiele usług, które oferują nam możliwość tworzenia kopii zapasowych. Teraz, jak w przypadku każdego narzędzia, oprogramowania lub platformy, zawsze mogą wystąpić problemy z bezpieczeństwem.

Dlatego luki w platformach, na których przechowujemy nasze kopie zapasowe, mogą stanowić problem. Widzieliśmy przypadki, w których pliki zostały ujawnione z powodu awarii usługi. Oczywiście te błędy są naprawiane, gdy tylko zostaną ujawnione, dlatego zawsze powinniśmy publikować aktualizacje i poprawki.

Dane nie zawsze są szyfrowane

Ostatnim problemem jest to dane, które przechowujemy nie dobry nie zawsze jest zaszyfrowany. To w dużej mierze zależy od usługi, z której korzystamy. Niektóre z nich skupiają się bardziej na prywatności i bezpieczeństwie oraz szyfrują całą przechowywaną przez nas zawartość. ten Z drugiej strony inni nie mają do tego wszystkich niezbędnych zasobów.

Naszą radą jest wysyłanie wrażliwych plików, które chcemy przechowywać w chmurze, takich jak np. dane osobowe, zaszyfrowanych. Do dyspozycji mamy wiele narzędzi szyfrujących. W ten sposób zapewnimy, że nasze dane są odpowiednio zaszyfrowane i zabezpieczone przed potencjalnymi problemami.

Krótko mówiąc, możemy powiedzieć, że kopie zapasowe są bardzo przydatne do przechowywania naszych plików. Należy jednak pamiętać, że nie są one w 100% bezpieczne i należy podjąć pewne środki ostrożności.

Dodaj komentarz