Połącz różne modele urządzeń Powerline w swoim domu

Jak działają API

Korzystanie z urządzeń Powerline sieć energetyczna przenieść domowe połączenie internetowe z jednego miejsca do drugiego. Jest to w zasadzie zestaw dla dwóch grup, choć jak zobaczymy, możemy go rozbudować i mieć więcej i być w stanie poprawić łączność.

Jedno z tych urządzeń łączy się zarówno z routerem, jak i siecią. Drugie urządzenie jest podłączone do prądu gdziekolwiek indziej w domu, o ile odległość nie jest zbyt duża (idealnie może wynosić do 100 metrów).

W ten sposób połączenie internetowe przechodzi przez sieć z jednego urządzenia do drugiego. Możemy połączyć się z innymi obszarami domu z dobrą szybkością i stabilnością, ponieważ w przeciwieństwie do innych opcji, takich jak wzmacniacze Wi-Fi, tak wiele energii nie jest tracone wraz z odległością.

Ponadto dużo Urządzenia Powerline Pozwalają nam łączyć się zarówno za pomocą kabla, jak i dwuzakresowego Wi-Fi. Jest to bardzo wygodne, ponieważ możesz podłączyć inny sprzęt, który obsługuje tylko kabel sieciowy, taki jak telewizor lub konsola do gier.

Jak korzystać z wielu urządzeń Powerline

Wyjaśniliśmy, jak działają urządzenia Powerline. Zazwyczaj są dostarczane jako zestaw dwóch urządzeń przy zakupie. Jeden z nich jest podłączony do routera, a drugi do miejsca, w którym chcemy być lepsi zasięg internetowy ten Ale co, jeśli chcemy połączyć się z wieloma pokojami? Czy możemy korzystać z wielu urządzeń Powerline w naszym domu?

Jest to możliwe, ale nie zawsze. Musimy rozważyć dwie opcje, o których wspomnimy. Gdyby jedno z nich było pełne, nie mielibyśmy większych problemów z podłączeniem więcej niż dwóch urządzeń Powerline w naszym domu i mielibyśmy lepszy zasięg sieci bezprzewodowej, a także kabel LAN.

Dodaj sterownik PLC tej samej marki

Jedną z opcji, która może wydawać się najbardziej logiczna, jest dodanie sterownika PLC z ta sama marka i ty ten sam model ten W ten sposób gwarantujemy pełną kompatybilność i możemy zainstalować w naszym domu trzy, cztery lub dowolne urządzenia.

Jeśli kupiliśmy zestaw urządzeń Powerline konkretnej marki i modelu i chcemy poprawić łączność, wystarczy dokupić nowe urządzenia tego samego modelu i tym samym mieć pełną kompatybilność. Moglibyśmy z łatwością zwiększyć podłączone obciążenie w naszym domu.

Używaj sterowników PLC korzystających ze standardu Homeplug Powerline

Ale jest inna alternatywa, która pozwoliłaby nam podłączyć nawet urządzenia Powerline, które nie są tej samej marki i modelu. Jest to bardzo przydatne, ponieważ może się zdarzyć, że mamy w domu innych seniorów i chcielibyśmy skorzystać z okazji, aby jeszcze bardziej rozwinąć sieć.

Jednak w tym przypadku natykamy się na coś ważnego: wszystkie urządzenia Powerline muszą być kompatybilne z Standardowe gniazdko domowe Powerline ten W ten sposób nie miałoby znaczenia jakiej marki używamy i moglibyśmy skorzystać ze starszego modelu, który musieliśmy bez problemu podłączyć.

Pamiętaj o tym jeszcze różne marki Urządzenia Powerline użyj prawie identycznych elementów. Dlatego mając standard Homeplug Powerline, możemy ich używać w połączeniu.

Należy jednak pamiętać, że chociaż są one kompatybilne i można je podłączyć, nie wszystkie urządzenia mogą działać tak samo. Zależy to od funkcji i tego, co mają do zaoferowania użytkownikom. Może się zdarzyć, że jednym modelem nawigujemy szybciej, a innym mniej.

Krótko mówiąc, urządzenia Powerline są bardzo przydatne do poprawy łączności w naszym domu. Możemy je nawet łączyć i mieć wiele modeli połączonych w naszym domu, o ile są ze sobą kompatybilne. Najlepsze, co możemy zrobić, gdy jesteśmy zainteresowani, to zapoznać się ze specyfikacją każdego modelu, dzięki czemu nie mamy problemu z zakupem takiego, który później uniemożliwiłby zgodność z tym, co już mamy.

Wskazówki dotyczące sprawnego działania urządzeń Powerline

Podamy również kilka pomocnych wskazówek, dzięki którym Twoje urządzenia Powerline będą działały i były bezpieczne. Szereg zaleceń, które mogą być przydatne, aby zapewnić, że prędkość jest wystarczająca i nie stanowi zagrożenia bezpieczeństwa, które może mieć na nas wpływ.

Nie używaj bransoletek

Jedną z najważniejszych wskazówek dotyczących prawidłowego działania urządzeń Powerline jest: nie podłączaj do listwy zasilającej ten Idealnie powinny być przymocowane bezpośrednio do ściany. W ten sposób będą działać lepiej i możemy uniknąć problemów z wydajnością, które mogą uniemożliwić nam osiągnięcie odpowiedniej prędkości Internetu dla naszych urządzeń.

Sprawdź odległość od routera

Urządzenia Powerline pomogą Ci pokryć większą powierzchnię naszego domu. Czyli niezależnie od niego możemy podłączyć inny sprzęt odległość od punktu dostępu ten Nie jest to jednak coś, co działa cuda i należy unikać łączenia się zbyt daleko od routera. Im dalej jesteśmy, tym większa może być utrata wydajności. Dlatego jest to coś, co musimy kontrolować i unikać zbytniego łączenia.

Nie miej w pobliżu innych urządzeń

Każde inne urządzenie, które podłączyliśmy w pobliżu sterowników PLC wpłynie na sygnał ten Może to dotyczyć zwłaszcza tych, którzy również korzystają z tej samej strefy Wi-Fi, do której wysyłają sygnał. Oznacza to, że musisz wziąć pod uwagę znaczenie trzymania ich w jak największej izolacji. Musimy unikać umieszczania w pobliżu innych urządzeń, które mogą korzystać z sieci i wpływać na urządzenia Powerline.

Krótko mówiąc, są to pewne punkty, które należy wziąć pod uwagę, aby urządzenia Powerline działały maksymalnie. W ten sposób unikniemy problemów i zawsze będziemy mieć maksymalną prędkość internetu, dobrą stabilność i dobrą przepustowość, dzięki czemu będziemy mogli bezproblemowo łączyć się z innymi komputerami.

Dodaj komentarz