Pliki binarne Czym są i jakie są typy zaszyfrowanych dokumentów komputerowych?

Odciski palców są niezbędne do tworzenia ekranów mistrzowie rytuałów a urządzenia elektroniczne stały się istotną częścią życia wielu ludzi. Często jednak zapominamy, co sprawia, że ​​te komputery działają poprawnie. Dlatego dzisiaj Cię uczymy czym są pliki binarne i jakie rodzaje dokumentów komputerowych są szyfrowane, dzięki czemu możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak działa Twój komputer.

Czym są pliki binarne?

Z pewnością w pewnym momencie naszego życia trochę o tym słyszeliśmy język binarny i pliki pliki binarne ten Ale ponieważ nie jest to typowy aspekt komputerów, to normalne, że nie chce się o nich więcej wiedzieć. Ale prawda jest taka, że ​​warto wiedzieć, co to jest i do czego służy, bo w naszym życiu nigdy nie ma za dużo wiedzy.

Pliki binarne to te, które są odpowiedzialne za przechowywanie informacji w pliku binarnym. Język binarny, że tak powiem, to zbiór jedynek i zer, który jest duszą komputera i tylko komputer może je zrozumieć. Możesz na przykład napisz swoje imię w kodzie binarnym czy cokolwiek innego, ponieważ jest to język jak każdy inny.

Dlatego te pliki są tak ważne. Te zapisz wszystkie informacje na komputerze: obrazy, arkusze kalkulacyjne, filmy, dokumenty, różne programy i inne czynniki.

Jak działają pliki binarne

Może się to wydawać nieco skomplikowane w użyciu, ale w rzeczywistości nie jest to trudne do zrozumienia. Mówiąc prosto, język binarny używa znaków jedynki i zera do oznaczenia odpowiednio włączenia i wyłączenia.

Jedyny komputer, który potrafi zrozumieć ten język, zbiera wszystkie te informacje, tłumaczy je i wykonuje w taki sposób, aby użytkownik mógł je poprawnie zrozumieć.

I przynajmniej normalnie są binarne nie pojawiają się, aby nie być manipulowanymi, są tacy, którzy są. W ten sposób każdy, kto korzysta z komputera, może je zobaczyć i uruchomić, jeśli chce.

Jakie są rodzaje zaszyfrowanych dokumentów komputerowych?

Ponieważ każdy komputer jest używany do różnych zadań, normalne jest zrozumienie, że istnieją różne typy zaszyfrowane dokumenty komputerowe ten

Poniżej znajduje się lista różnych typów zaszyfrowanych dokumentów komputerowych i ich funkcji, a mianowicie:

  • aab: To rozszerzenie pliku binarnego obsługuje pakiet aplikacji Android i umożliwia dynamiczne ładowanie. Może być używany z Android Studio, gdy tylko go masz zainstalowany na twoim komputerze Windows, Linux lub Mac.
  • 264: To rozszerzenie zawiera dane z filmów RAW i może być otwierane przez aparat lub inne narzędzia. Może pracować za pomocą programu Alcatel Speed ​​Touch DSL.
  • bny – łatwe do znalezienia w różnych programach Windows i to plik danych. Obsługiwane przez format binarny II.
  • akm: umożliwia używanie klawiatury angielskiej do wysyłania wiadomości lub pisania w języku indyjskim i może być używane z mapą klawiszy Aksharamala.
  • bsave: pozwala kontrolować widok wideo i kopiować pamięć RAM do pliku binarnego. Musisz to wziąć pod uwagę, kiedy zmiana modułów RAM komputera ten Można to rozwiązać w formacie Quickbasic BLOAD / BSAVE.
  • x3db: Umożliwia uruchamianie skalowalnych plików 3D i manipulowanie nimi za pomocą X3D Binary.
  • uhs: działa jako administrator do obsługi skompresowanych plików i może obsługiwać Uniwersalny program systemu podpowiedzi ten

Chociaż to tylko niektóre z nich rozszerzenia plików binarnych , jest ich wiele i zachęcamy do zbadania, co to jest. W ten sposób, jeśli znajdziesz taki na swoim komputerze, będziesz wiedział, do czego służy i jak z niego korzystać.

Mamy nadzieję, że te informacje okażą się przydatne i że teraz dowiesz się więcej o swoim komputerze. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o historii kodów binarnych, zalecamy, abyś wiedział trochę więcej o tym, co to jest przerwanie tabulatora A po co to? ten To bardzo ciekawy temat!

Dodaj komentarz