Oto nowe funkcje w LibreOffice 5.2, które pojawią się za tydzień

Dla użytkowników, którzy nigdy nie korzystali z tego pakietu biurowego, LibreOffice oferuje szereg alternatyw dla głównych aplikacji Microsoft Office:

  • Słowo – Autor
  • Excel — Obliczenie
  • Punkt zasilania – Imponować
  • Dostęp – Baza

Następna wersja wersji LibreOffice 5.2 Oczekuje się, że pojawi się w przyszłym tygodniu w środę, ale już teraz możemy dowiedzieć się, jakie będą wszystkie ulepszenia i nowości, a nawet wypróbować najnowszą wersję przed ostatecznym, stałym wydaniem.

Najważniejsze nowe funkcje w LibreOffice 5.2

Jedną z najbardziej cenionych cech użytkowników tego pakietu biurowego jest jego interfejs. Kiedy Microsoft przeszedł z klasycznego interfejsu Office na obecną wstążkę, wielu użytkowników zaczęło korzystać z tego alternatywnego pakietu (wtedy OpenOffice), ponieważ interfejs był tym, do którego byli przyzwyczajeni. Jednak z biegiem lat stał się nieco przestarzały, więc Fundacja Dokumenty musiała go zaktualizować.

Dlatego jeden z nich Nouvelles najciekawszą cechą jest nowy prosty pasek menu ten Teraz, zamiast standardowych dwóch linii funkcji i formularzy, najczęściej używane linie zostały połączone w jeden, pokazując bardziej przejrzysty interfejs i pozostawiając więcej wolnego miejsca na to, co naprawdę ważne: tekst.

Co więcej, w jego przypadku autor , będziemy mogli teraz aktywować pasek boczny, który pozwoli nam znacznie lepiej kontrolować zmiany dokonywane w naszych dokumentach, a także korzystać z narzędzi do rysowania, w tym 5 nowych funkcji zgrupowanych na zakrzywionym przycisku (obecnie dostępne tylko w programie Writer )

Narzędzia raport itp. Podpisy różne zastosowania pakietu również zostały ulepszone ten

Na wypadek, gdyby Obliczenie Dodano również narzędzia do rysowania (jak w Writer), dokonano pewnych modyfikacji w interfejsie, aby ułatwić ogólne korzystanie z interfejsu, dodano rozwijane menu do szybkiego wyboru kont walutowych i, co najważniejsze, dodano nowe predefiniowane funkcje (w tym wymagane funkcje predykcyjne).

Aplikacje imponować itp. Projektować Zaktualizowali także swój interfejs, a ponadto usprawnili pracę z różnymi cyfrowymi podpisami dokumentów w całym pakiecie biurowym. Wreszcie, zgodnie z oczekiwaniami, niektóre znane błędy zostały naprawione, a ogólna wydajność pakietu została poprawiona, szczególnie w środowiskach GTK3.

Widzimy pełną oficjalną listę zmian pod poniższym linkiem ten Ponadto, jeśli chcemy przetestować tę nową wersję przed jej oficjalną premierą, możemy ją pobrać ze swojej strony głównej ten

Czy jesteś użytkownikiem LibreOffice? Co myślisz o tej wiadomości?

Dodaj komentarz