Office może w niedalekiej przyszłości wydać wersje dla systemów iOS, Android i Linux

Zaraz po oficjalnym starcie Biuro 2013 , a według kilku źródeł zbliżonych do Microsoftu gigant oprogramowania planuje rozszerzyć zakres swojego pakietu biurowego do inne platformy i systemy operacyjne, takie jak iOS, Android i Linux a także wersję zgodną z nowym interfejsem Windows 8, nowoczesnym interfejsem użytkownika. Dlatego Microsoft spróbuje rozszerzyć pole automatyzacji biurowej na inne środowiska, w których jeszcze nie istnieje, takie jak urządzenia mobilne, tablety i systemy operacyjne Linux.

Według informacji związanych z Microsoft, a Wersja pakietu Office na iOS , system operacyjny dla telefonów komórkowych i tabletów firmy Apple już trwa ten Administracja Redmond temu zaprzecza, podczas gdy inni sugerują, że to wydanie może ujrzeć światło dzienne za kilka miesięcy.

Gigant z Redmond zdaje sobie sprawę z rosnącej liczby Androidów i nie pozostawi po sobie wersji systemu operacyjnego Google dla telefonów komórkowych i tabletów ten Podobnie jak w przypadku iOS, szefowie Microsoftu nie powiedzieli o tym ani słowa.

Nowsza plotka sugeruje, że zostanie również wydana wersja dla Linuksa, co nie byłoby przesadą, ponieważ Android jest oparty na Linuksie. Tak więc, wraz z pojawieniem się wersji Androida, przystosowanie się do Linuksa nie byłoby zbyt skomplikowane dla dzieci z Redmond.

Jeśli chodzi o Windows 8, wiceprezes Microsoft Office zasugerował w oświadczeniu, że prace już trwają Wersja Office kompatybilna z Modern UI , zoptymalizowany pod kątem dotykowego użytkowania pakietu biurowego. « Zależy nam na tworzeniu pełnej gamy środowisk Office w systemie Windows 8. Mamy duże doświadczenie z programami OneNote i Lync i będziemy to robić nadal. powiedział PJ Hough.

Czy w tym roku zobaczymy te nowe produkty na naszych urządzeniach mobilnych i tabletach? Czy w takim przypadku kupiłbyś aplikację Office? Czekamy na Wasze komentarze i przemyślenia.

Przez | Softpedia

Dodaj komentarz