Nie lubisz Map Google? Poznaj te alternatywy, aby wyświetlić mapy z komputera

Chociaż Google Maps to najbardziej wszechstronna i powszechnie używana platforma na świecie, wielu użytkowników nie jest też do końca przekonanych brakiem prywatności, jaki oferują (Google zbiera absolutnie wszystko, czego szukamy na swoich mapach), jak ograniczone jest do najbardziej odległych obszarów uniemożliwia nam korzystanie z tych map do wygodnej nawigacji.

Jak zawsze mówimy, życie wykracza poza usługi Google i tym razem pokażemy Ci najlepsze alternatywy dla Map Google, których możemy użyć do przeglądania map w naszej przeglądarce.

Najlepsze darmowe alternatywy dla Google Maps

Karty Binga

Oczywiście pierwszą alternatywą Map Google, o której musimy porozmawiać, jest: Mapy Bing , Karty Microsoft. Chociaż te mapy nigdy nie były tak popularne jak Google, Microsoft ma również kompletny system nawigacji, zdarzenia drogowe, listę rzeczy do zrobienia, widok ulicy i wiele innych.

Prawdą jest, że nawigacja na poziomie ulicy nie jest tak elastyczna jak Google i pod wieloma względami te mapy nie pasują do przeciwnika. Ale jako alternatywa jest niewątpliwie jedną z najlepszych i z pewnością zareaguje na nią na wiele sposobów z biegiem czasu.

OpenStreetMap

Kolejną świetną alternatywą dla Google Maps jest OpenStreetMap. Mapy te zostały stworzone przez dużą społeczność użytkowników, którzy są odpowiedzialni za dodawanie i aktualizowanie wszystkich tych map, a także dróg, szlaków, linii kolejowych i innych organizacji non-profit, a wszystko to pod jednym dachem. wykorzystanie danych w zamian za dyskrecję organizacyjną.

Ich mapy nie są tak kompletne, jak mapy Google czy Microsoft, a ich serwery są również znacznie wolniejsze. Biorąc jednak pod uwagę, że jest to bezpłatny projekt non-profit, jest to bez wątpienia jedna z najlepszych alternatyw Google Maps do rozważenia.

Waze

Chociaż Waze jest obecnie własnością Google, platforma jest używana jako system nawigacji społecznościowej, w którym sami użytkownicy zgłaszają fotoradary, wypadki lub inne problemy, które możemy napotkać podczas przeglądania.

Podobnie jak w przypadku OpenStreetMap, Waze nie posiada pełnych i szczegółowych informacji o drogach, mapach i firmach Google lub Microsoft, ale jest to niezbędne, jeśli chcesz, aby ruch uliczny w czasie rzeczywistym był aktywny, ponieważ użytkownicy społeczności aktywnie współpracują na platformie, która pozwala nam znaleźć przydatne informacje dotyczące bezpiecznej jazdy.

Karty Apple

Nic dziwnego, że Apple nie chciał pozostawać w tyle na rynku mapowania, dlatego w 2012 roku uruchomił aplikację do mapowania. Mapy Apple wykorzystuje mapy TomTom jako bazę, dodając informacje z innych platform m.in. Waze lub OpenStreetMap. Po wielu problemach technicznych Apple w końcu zdołało upodobnić swoją platformę mapową do Google, pracując nawet nad widokiem ulicy dla swoich użytkowników, choć obecnie tylko w Stanach Zjednoczonych.

Niestety, Apple Maps nie posiada takiej strony jak poprzednie do nawigacji i możemy z niej korzystać jedynie z urządzeń iOS takich jak iPhone czy iPad lub z komputera Mac poprzez odpowiednią aplikację.

Dodaj komentarz