Możesz teraz oglądać YouTube na Fire TV bez żadnych problemów

Zimna wojna między Google a Amazonem oficjalnie zakończone. A koniec działań wojennych oznacza, że ​​możesz teraz oglądać YouTube na swoim Amazon Fire TV i przesyłać strumieniowo Prime Video do Chromecasta i Android TV. Wszystko bez konieczności uciekania się do alternatyw.

Teraz możesz korzystać z narzędzi multimedialnych dowolnego telewizora lub odtwarzacza wideo, który lubisz najbardziej.

Fire TV: Google i Amazon rozpoczynają wojnę

W 2015 roku Amazon przestał przechowywać Google Chromecast. Amazon przypisał to Chromecastowi, który nigdy nie obsługuje Prime Video. Oczywiście nie poszło to zbyt dobrze dla Google, więc między dwiema firmami wybuchł długi spór.

W 2017 r. Google zemściło się, usuwając obsługę oficjalnej aplikacji YouTube z produktów Amazon. I chociaż zawsze można było oglądać Prime Video na telewizorze za pomocą Chromecasta, kontrowersje dotyczyły zastosowania rozwiązania, a nie formalnej metody.

Google i Amazon wzywają do rozejmu

Jednak obie firmy złożyły broń i wezwały do ​​zawieszenia broni. Rozejm, który oznacza, że ​​możesz teraz oglądać Amazon Prime Video na telewizorach Chromecast i Android TV. Oglądaj urządzenia YouTube na Fire TV, korzystając z oficjalnej aplikacji YouTube.

W artykule na temat mediów cyfrowych Google wyjaśnia, w jaki sposób: „Od dzisiaj możesz przesyłać strumieniowo treści bezpośrednio z Prime Video do telewizora”. Aby otrzymać aktualizację, będziesz potrzebować „najnowszej aplikacji Prime Video i systemu Android 5.0 lub nowszego albo iOS 10.1 lub nowszego na telefonie lub tablecie”.

Tymczasem na blogu Amazon firma opisuje wszystko, co musisz wiedzieć o oficjalnej aplikacji YouTube. Jest obecnie dostępny na Fire TV Stick (2. generacji), Fire TV Stick 4K, Fire TV Cube, Fire TV Stick Basic Edition i wszystkich inteligentnych telewizorach Fire TV Edition.

Ogromną zaletą korzystania z oficjalnej aplikacji YouTube nad innymi rozwiązaniami jest kompatybilność z poleceniami głosowymi Alexa. Możesz poprosić Alexę o odtworzenie, wstrzymanie, kontynuowanie, przejście i szybkie przenoszenie tego, co oglądasz lub odtwarzanie określonych rodzajów treści.

Zwycięstwo dla konsumentów, którzy przecinają kabel

Nadszedł czas, aby ci dwaj giganci technologiczni rozwiązali swoje różnice. Rozmrażanie rozpoczęło się w grudniu 2018 r., kiedy Amazon wznowił sprzedaż Chromecasta. Jednak sformalizowanie i sfinalizowanie rozejmu zajęło kolejne sześć miesięcy.

To świetna wiadomość dla konsumentów, którzy mogą teraz oglądać YouTube na Fire TV i oglądać Prime Video na Chromecaście. Tylko ostrzeżenie, jeśli planujesz używać poleceń głosowych Alexa: Amazon przechowuje nagrania głosowe Alexa, chyba że je usuniesz.

Wreszcie nie ma znaczenia, czy masz Fire TV, czy Chromecasta. będziesz mógł oglądać wszystkie swoje ulubione programy telewizyjne, teledyski, filmy, filmy dokumentalne i youtuberów na każdej z tych platform bez konieczności korzystania z innych lub uciekania się do sztuczek i oprogramowania innych firm, aby odnieść sukces.

Dodaj komentarz