Mapy Google pokazują zniżki w pobliskich restauracjach w Indiach

Google ogłosił dzisiaj, że zaczął oferować zniżki poniżej restauracje w aplikacji Mapy Google w Indiach, ponieważ gigant z Mountain View próbował zwiększyć swój rosnący zasięg i znaczenie na jednym z głównych rynków zagranicznych.

Firma wydała dzisiaj aktualizację, która dodaje trzy nowe funkcje do aplikacji Mapy Google w Indiach. Użytkownicy mogą teraz zobaczyć nową opcję „Oferty” w zakładce „Szukaj”, która wyświetla oferty promocyjne z lokalnych restauracji.

Google powiedział, że współpracuje z EazyDiner. Platforma do rezerwacji stolików z ofertami ponad 4000 restauracji. Film jest na żywo w 11 metropoliach Indii.

Restauracje to dopiero początek

Propozycje restauracji to dopiero początek. Ponieważ firma planuje pokolorować umowy z większą liczbą partnerów i rozszerzyć je na więcej kategorii w przyszłości, powiedział.

Użytkownicy mogą również zarezerwować stolik w restauracji bezpośrednio z aplikacji Mapy. Google nie ujawnił swojej umowy finansowej z EazyDiner. Pięcioletnia firma z siedzibą w New Delhi, która do tej pory zebrała ponad 13 milionów dolarów.

Nowa oferta jest wyświetlana jako Google szuka sposobów na zwiększenie zysków pieniądze z mapami google. Firma obsługuje platformę Google Maps dla klientów biznesowych i przez lata podnosiła cenę dostępu. Ale nadal musi generować znaczne przychody z segmentu usługowego konsumentów.

W dzisiejszym ogłoszeniu firma zmieniła również zakładkę „Eksploruj” w Indiach, aby „odzwierciedlać bogatą różnorodność dzielnic i społeczności lokalnych”. Tak mówią w poście na blogu Krish Vitaldevar i Chandu Thota, dyrektorzy Map Google.

W ramach nowej wersji firma Google poinformowała, że ​​dodała skróty umożliwiające użytkownikom szybkie nawigowanie do restauracji, bankomatów, sklepów, hoteli, aptek i oczywiście ofert.

Mapy Google pokazują również, które są najważniejszymi miastami

Dodatkowo w zakładce Eksploruj istnieje również możliwość uzyskania wskazówek dojazdu do najważniejszych obszarów każdego miasta. Firma twierdzi, że wykorzystuje uczenie maszynowe do identyfikacji tych obszarów. „Oprócz własnego miasta możesz również wyszukiwać inne miasta w Indiach, po prostu wyszukując nazwę miasta. Łatwy sposób na nadrobienie tego przed podróżą”, pisali Vitaldevara i Thota.

Trzecia funkcja, zwana „Dla Ciebie”. Zobacz spersonalizowane sugestie dotyczące nowych restauracji i innych popularnych miejsc. Użytkownicy w Indiach mogą teraz śledzić firmy oraz otrzymywać aktualizacje i wiadomości o wydarzeniach.

Ta funkcja korzysta również z oceny „Twój mecz”. Kto wykorzystuje uczenie maszynowe, aby połączyć naszą wiedzę o milionach miejsc z dodanymi przez Ciebie informacjami. Restauracje, które lubisz, kuchnie, które lubisz i miejsca, które odwiedziłeś.

„Przy pierwszym użyciu tej funkcji możesz wybrać obszary / lokalizacje, które Cię interesują, a z czasem otrzymywać bardziej spersonalizowane i trafne rekomendacje” – napisali dyrektorzy.

Google będzie się dalej rozwijać

Google nadal rozszerza swoją ofertę kart w Indiach. W ostatnich miesiącach dodano możliwość kontrolowania, czy taksówka odjeżdża ze zwykłej trasy. Możesz także wyszukiwać w czasie rzeczywistym między innymi status pociągów i autobusów.

Firma z ponad 300 milionami użytkowników w Indiach. Nadal wykorzystuje kraj jako poligon doświadczalny dla wielu swoich usług. Takie podejście pomogło firmie Google, która korzysta z mobilnego systemu operacyjnego Android działającego na 98% smartfonów w Indiach, zyskać popularność w tym kraju.

Dodaj komentarz