LibreOffice 6.2: Dowiedz się wszystkiego o najlepszej darmowej alternatywie dla pakietu Microsoft Office

Kilka chwil temu The Document Foundation wydała nową wersję swojego sequela automatyki biurowej , LibreOffice 6.2 , nowa wersja, która między innymi wprowadza kilka ważnych i długo oczekiwanych zmian w interfejsie programu, co zobaczymy poniżej.

Co nowego w LibreOffice 6.2

Fundacja Document działa pasek do notebooka, nowy interfejs inspirowany wstążką Microsoft, z 2016 roku, kiedy to ujawniono pierwsze pomysły. Jednak na razie, wraz z pojawieniem się LibreOffice 6.2, ten nowy interfejs wreszcie się pojawił i jest dostępny dla wszystkich użytkowników.

NotebookBar chce nadać LibreOffice całkowicie odświeżony i nowoczesny wygląd oparty na kartach, spełniając potrzeby wszystkich użytkowników i maksymalnie wykorzystując rozmiar ekranu.

Interfejs programu można łatwo zmienić z paska menu:

Możemy skorzystać z opcji ” W zakładkach Aby włączyć nowy interfejs w Writer, Calc, Impress i Draw, otrzymasz wygląd podobny do następującego:

Nowy interfejs” Zgrupowane, kompaktowe Osiągnął również ostateczną wersję z LibreOffice 6.2 i po aktywacji możemy zobaczyć bardziej minimalistyczny wygląd, idealny dla tych, którzy chcą pracować bez rozpraszania uwagi lub mają stosunkowo małe ekrany.

Inne nowe funkcje i ulepszenia w LibreOffice 6.2 obejmują:

  • Ulepszenia całego systemu pomocy, który jest teraz znacznie szybszy i dokładniejszy podczas proszenia.
  • Menu kontekstowe zostało uporządkowane, aby było dokładniejsze.
  • Popraw wydajność, zwłaszcza podczas otwierania dużych dokumentów.
  • Możesz teraz kopiować arkusze Calc do programu Writer bez importowania ich jako obiektu.
  • Nowe funkcje i narzędzia w Calc do wykonywania funkcji.
  • Ulepszenia animacji i ogólnej wydajności w Impress and Draw.

Wreszcie, The Document Foundation wprowadziła również wiele ulepszeń i nowych funkcji do LibreOffice Online, alternatywa dla Office w chmurze i Google Docs, z których możemy korzystać w dowolnym miejscu w naszej przeglądarce.

Widzimy pełną i szczegółową listę zmiany w LibreOffice 6.2 w następny link ten

Jak pobrać LibreOffice 6.2

Ta nowa wersja LibreOffice jest teraz dostępna dla wszystkich użytkowników za pośrednictwem strona główna ten Oczywiście możliwe jest, że wersja do pobrania 6.2 jeszcze się nie pojawiła, ponieważ strona nie została jeszcze zaktualizowana o zmiany, chociaż w ciągu najbliższych kilku godzin ta aktualizacja powinna już być dostępna dla wszystkich użytkowników. Aktualizacje OTA będą się pojawiać z czasem.

Kiedy będziemy pobierać nowy LibreOffice 6.2 wszystko, co musimy zrobić, to zainstalować go na bieżącej wersji, aby zastąpić go nową wersją, a za kilka minut będziemy gotowi do rozpoczęcia korzystania z nowej wersji bezpłatnego pakietu komputerowego ze wszystkimi jego ulepszeniami i nowościami.

Co sądzisz o nowym LibreOffice 6.2? Czy w LibreOffice brakuje funkcji pakietu Office?

Dodaj komentarz