Kaspersky przyznaje, że „zbierał” pliki bez narażania skanowanego komputera

To jest coś, co musimy zrobić Rząd Stanów Zjednoczonych brzmiał szeroko , wzywając firmy w całym kraju do zaprzestania korzystania z oferty antywirus , ponieważ ich poufne dane mogą zostać przechwycone przez rejestrator de bezpieczeństwo ta rosyjska firma. Z drugiej strony i jak mogłoby być inaczej, firma ochroniarska odmówiła jakiegokolwiek związku ze szpiegostwem, w rzeczywistości chce otworzyć swój kod oprogramowania, aby nie było co do tego wątpliwości przezroczystość ten

Jednak tak czy inaczej jest przedsiębiorczość która stale rośnie problemy tego typu bez osiągnięcia celu, jakim jest wyeliminowanie dominujących nad nim podejrzeń, co ponownie widać w niedawnym wywiadzie z Prezes firmy Kaspersky. ten A ich wysiłki na rzecz wyeliminowania lęków w ostatnich tygodniach nie uspokajają wszystkich.

Mówimy tak, ponieważ w wywiadzie jej założyciel Eugeniusz Kasperski Przyznał, że oprogramowanie antywirusowe jego firmy czasami kopiuje pliki, które nie wydają się stanowić bezpośredniego zagrożenia dla skanowania systemu w celu wykrycia określonych rodzajów złośliwego oprogramowania. Na przykład program został usunięty, Szara iszaria , JEDEN obce kraje ma na celu zniszczenie sekwencji rozruchowej Systemy Windows ten

Kaspersky nadal budzi podejrzenia wśród użytkowników

Ale chyba najbardziej niepokojące jest to, że niektóre źródła tak mówią rejestrator Kaspersky zrobić zdjęcie haker przypuszczalny z jego własnego PC chociaż jest to coś, co musimy zrobić CEO Nie chciałem potwierdzać. W rzeczywistości odmówił omawiania niektórych konkretnych przypadków tego typu z obawy, że może pomóc hakerom zatrzeć ślady.

Te podejrzenia i oskarżenia mogą nie mieć większego znaczenia, jeśli są związane z inną obecną firmą, ale po ostatnich problemach, jakie miał ze swoim szpiegowskim związkiem, te nowe rewelacje nie pomagają zbytnio zmyć jego wizerunku. Zresztą to zdecydowanie nie jest normalne qu’un oprogramowanie antywirusowe kierowania plików, które stanowią bezpośrednie zagrożenie dla ordynacja jest również poświęcony poczęciu przestępcy w cyberprzestrzeni z własnymi pomiarami.

Z pewnością nie pomaga złagodzić zmartwień wielu osób. użytkownicy z że Kaspersky może pomóc rosyjski rząd do rozwiązywania problemów szpiegowskich. Wielu może pomyśleć, że skoro ich na to stać fitsiere niezwiązane bezpośrednio z bezpieczeństwem PC Co uniemożliwia im dostarczanie akt, których mogą potrzebować rosyjskie służby wywiadowcze? Kontrowersje wokół tego pozostają otwarte.

Dodaj komentarz