Jakie są wszystkie wersje Linuksa i ich funkcje?

Świat technologii informatycznych jest bardzo duży, każdego dnia pojawiają się nowe i fantastyczne wiadomości, które sprawiają, że doświadczenie jest dla nas znacznie lepsze. Wszystko to jest możliwe głównie dzięki możliwościom naszych komputerów.

Odciski palców są niezbędne do tworzenia ekranów Komputery biuro, które mamy w domu praca dziękuję system operacyjny preinstalowane na ich dyskach twardych. Systemy te są oparte na programach, które można uruchamiać w celu wykonywania zadań.

Ponieważ zwykli ludzie mieli swobodny dostęp do swoich komputerów, zaczęły powstawać lepsze systemy operacyjne. Z funkcjami i funkcjami odpowiednimi dla zwykłego użytkownika.

Jakie są wszystkie wersje i specyfikacje Linuksa?

Jednym z najczęściej używanych obecnie systemów operacyjnych jest Linux , został oficjalnie wydany w 1991 roku. Od tego czasu stał się najbardziej bezpiecznym i niezawodnym systemem operacyjnym, jaki możemy pobrać.

Linux działa jak darmowe oprogramowanie open source co oznacza, że ​​użytkownicy mają dostęp do intensywnej interakcji z rozwojem systemu. Znajdziesz wiele aktualizacji podstawowego systemu Linux.

Wiele dostępnych obecnie wersji systemu operacyjnego Linux jest dostosowanych do specyficznych potrzeb każdego użytkownika. Warto dowiedzieć się trochę, co każdy z nich oferuje, aby wybrać ten, który najlepiej odpowiada naszym potrzebom.

Poznaj wersje systemów Linux wraz z ich funkcjami

W tym artykule pokażemy, co to jest każda z tych wersji i najważniejsze cechy że każdy oferuje. Będziemy mogli wyróżnić każdą z nich i wybrać tę, która najbardziej nam odpowiada.

Ubuntu MATE i jego funkcje

Jest to jeden z najbardziej kompletnych systemów operacyjnych, jakie możemy znaleźć i wyróżnia się tym, że daje nam dostęp do aktualizacji w bardzo wygodny sposób. Pochodzi z Aplikacje mniej nie wymagają już preinstalacji co sprawia, że ​​jest to bardzo kompletna wersja.

System operacyjny Apricity i jego funkcje

Jest to znacznie bardziej kompletna wersja, którą oferuje bardzo zaawansowane funkcje co czyni go jedną z najlepszych wersji Linuksa. Jego interfejs jest bardzo dobrze zaprojektowany, jest to jedna z wersji, która wygląda najlepiej.

Linux Mint i jego funkcje

Jest oparty na wersji Ubuntu, ale z funkcją doskonały Do osoby, które nie mają zbyt dużej wiedzy komputerowej ten Oferuje bardzo prosty i zrozumiały interfejs, ale nie zapominając o jego funkcjach, możemy go dowolnie dostosowywać w bardzo praktyczny sposób.

Antergos i jego cechy charakterystyczne

Jest to jedna z najpotężniejszych wersji Linuksa, jej interfejs jest bardzo kompletny, co znacznie poprawia wrażenia. on ma możliwość informacji co czyni go idealnym narzędziem zapewniającym dobrą wydajność naszych komputerów.

ZORIN OS i jego funkcje

Jest to idealna wersja dla osób przyzwyczajonych do korzystania z systemu operacyjnego Windows, jej interfejs jest bardzo podobny do wersji Windows 7. Oferuje bardzo kompletne programy i szeroki dostęp do ustawień.

Podstawowy system operacyjny i jego funkcje

Jest to wersja, której nie mogło zabraknąć w tej opcji, jeśli chcemy interfejs podobny do Apple Mac, to jest oprogramowanie, które należy zainstalować. Nie oferuje super różnorodność zastosowań, ale to, co robi, działa bardzo dobrze.

Xubuntu i jego funkcje

Ta wersja charakteryzuje się wieloma lekki, co ją czyni do dyspozycji pomocniczy komputery, które nie mają dużej pojemności ten Oferuje najpotrzebniejsze aplikacje, generalnie jest to bardzo kompletna wersja, a jednocześnie bardzo lekka.

Manjaro Linux i jego funkcje

Jest to bardzo podobne do poprzedniego, z wyjątkiem tego, że ma znacznie bardziej atrakcyjny interfejs, z zupełnie nowy projekt ten Jego programy są bardzo dobre i mają doskonałą wydajność, co czyni go idealną wersją do tworzenia kopii zapasowych starych komputerów.

To nie jedyne wersje tego systemu operacyjnego, możesz je znaleźć tutaj

Możesz być zainteresowanym także tym , wśród innych istotnych kwestii , Jak zainstalować programy w systemie Ubuntu Linux, które można łatwo pobrać z Internetu? ten Biorąc pod uwagę, że na tej stronie można znaleźć wiele różnych artykułów na różne tematy technologiczne.

Dodaj komentarz